Skocz do zawartości

Polecane posty

Kilka pomysłów do ulepszenia programu. Proszę kogoś z obsługi kiedy będzie to zrobione.

 

1. Koniecznie w pierwszej kolejności możliwość eksportowania danych z wybranych paczek (czy książek nadawczych) do formatu csv - wymaganego formatu do wprowadzania zbiorczego paczek do systemów on-line firm kurierskich a niedługo również poczty lub / i jakieś wtyczki do wszystkich firm kurierskich takie, żeby po wydruku z Sello listu przewozowego na druczku danej firmy automatycznie pojawił się w systemie on-line tej firmy. Bez jednego albo drugiego druk listów przewozowych kurierskich z poziomu Sello nie ma sensu

 

2. Import wszystkich danych (włącznie z kosztami wysyłki) z allegrowego formularza sprzedaży wysyłanego przez kupującego

 

3. Automatyczna zmiana kosztu wysyłki paczki / transakcji pobranej z odpowiednich pól na allegro po ustawieniu w jej szczegółach typu transakcji (płatne z góry / za pobraniem), Dostawca (Poczta Polska / Kurier) i Dostawy.

 

4. Po otworzeniu w nowym oknie wiadomości od klienta (dwukrotne kliknięcie na niej) możliwość pełnej obsługi Sello bez jej zamykania

 

5. Nr telefonu w danych do wysyłki - przecież nie zawsze jest taki sam jak z danych allegro a często firmy kurierskie życzą sobie takowy mieć

 

6. Przy zamówieniu z zewnątrz (nie przez serwis aukcyjny) możliwość łatwego dodania towaru wraz z ilością i ceną. Obecnie towar jednorazowy nie może mieć ceny a inny można wybrać tylko z listy towarów już wprowadzonych. Czasem jest jednak potrzeba już po rozpoczęciu wpisywania danych klienta którego mamy na telefonie dodatnie towaru nie zdefiniowanego odpowiednio wcześniej w Sello

 

 

To jest kilka uwag po kilkunastu dniach użytkowania programu. Na pewno z czasem będzie ich znacznie więcej. Obecnie rozwijamy nowe konto na allegro i przy tej okazji chcielibyśmy jeszcze bardziej ułatwić i przyspieszyć pracę. Na starym koncie używamy programu konkurencji który jest bardzo prosty w obsłudze i o wiele bardziej przejrzysty od Sello. Jednak nie widząc u autorów chęci (przynajmniej na razie) do jego rozwijania względem naszych potrzeb szukamy czegoś lepszego. Mamy nadzieję, że uda się to właśnie tutaj. Wtedy z chęcią przeniesiemy również stare konto

Link to postu

Co do pt 6 to może coś źle robimy, bo nam się nie udaje wprowadzić ceny dla towaru jednorazowego. Wygląda to tak:

1. Będąc w sekcji "Transakcje" klikam na "Utwórz transakcję"

2. Wprowadzam dane klienta (np. całkowicie nowe) dla transakcji dodanej ręcznie

3. Klikam na "Dodaj towar jednorazowy"

4. Wyskakuje mi okno "Towar jednorazowy", w którym mogę wprowadzić tylko i wyłącznie nazwę tego towaru. Robię to i wciskam OK

5. W części "Zawartość" okna "Transakcja" pojawia się wprowadzona nazwa towaru a obok Cena 0,00 (niby aktywna), Ilość 1 (niby aktywna) i inne kolumny już nie aktywne

6. I tu ciekawa sprawa która dopiero teraz odkryłem. Kiedy postawię kursor na wartości ceny (pole domyślnie 0,00) i na klawiaturze numerycznej wpiszę dowolną cyfrę i przeskoczę kursorem na inne pole, to wartość ta się zmieni. Natomiast jeżeli chcę się wkliknąć w to samo pole (2 x kliknięcie LPM) wyskakuje dymek "Operacja niedostępna dla transakcji jednorazowych".

Moim zdaniem to takie małe niedociągnięcie, ale faktycznie cenę da się zmienić. Tylko, że w pomocy jest jeszcze napisane w treści tematu "Towary jednorazowe":

"Towar jednorazowy nie ma swojego odzwierciedlenia w magazynie, zatem nie ma stanu, ceny, opisu itp."

Link to postu

Tak to sobie czytam i mam wrazenie, ze te bledy wynikaja z "nieumiejetnosci"* obslugi komputera. Podejzewam ze problem w oprogramowaniu czy tez pomocy lezy w tym ze nikt nie wpadl na, to ze ktos bedzie klkal czy tez, ze uzna pole za niekatywne.

Oprogramowanie pisza informatycy i ciezko ich podejzewac o bycie "szarymi" uzytkownikami komputera. Dla mnie naturalna rzecza jest uzywanie klawiatury, a nie myszki i przechodzac po polach tabulatorem lub kursorem odrazu widac, ze w pole da sie cos wpisac.

 

*moze zbyt duze slowo, ale raczej problem lezy w samym sposobie korzystania z oprogramowania.

Link to postu

No dobra zjechaliście mnie troszeczkę i troszeczkę macie rację ale nie do końca. Po pierwsze większość programów jest skonstruowanych tak, że żeby wpisać coś w jakieś pole to trzeba się w nie wkliknąc. Po drugie jak już i tutaj się próbowałem wkliknąć, to dlaczego wyskoczył dymek z taką informacją, że akurat dla towaru jednorazowego ta operacja jest niedostępna.

Tak czy inaczej dalsza dyskusja na ten temat jest zbędna. Bo tylko zaciemnia właściwie to o co mi chodziło w tym wątku (zebranie w 1 miejscu  wszystkich poprawek). Dobrze że odpowiedzieliście i za to dziękuję. Poniżej kolejne propozycje (pewnie już w innych wątkach są poruszone, ale tak jak piszę chciałem zebrać wszystkie w 1 miejscu):

 

7. W sekcji "Transakcje" (szczególnie w zakładce "Oczekujące na wpłatę") po kliknieciu F7 lub F8 powinna być możliwość wyszukiwania po "wg symbolu i numeru nadania". Firmy kurierskie najczęściej w tytułach przelewów z pobrań podają właśnie ten numer. A z tej właśnie zakładki i sekcji najłatwiej jest z tego co widzę odznaczenie "Zarejestruj pełną wpłatę" bo nie trzeba wchodzić w szczegóły. Inne rozwiązanie to utworzenie takiego linka w menu z lewej strony do szybkiego rejestrowania wpłat w sekcji "Paczki".

 

8. Nie działa skrót ctrl+v w polu wyszukiwania po kliknieciu F7 i F8

Link to postu

Po drugie jak już i tutaj się próbowałem wkliknąć, to dlaczego wyskoczył dymek z taką informacją, że akurat dla towaru jednorazowego ta operacja jest niedostępna.

bo poprawianie jest dostępne tylko dla towarów zapisanych w magazynie

 

7. W sekcji "Transakcje" (szczególnie w zakładce "Oczekujące na wpłatę") po kliknieciu F7 lub F8 powinna być możliwość wyszukiwania po "wg symbolu i numeru nadania". Firmy kurierskie najczęściej w tytułach przelewów z pobrań podają właśnie ten numer. A z tej właśnie zakładki i sekcji najłatwiej jest z tego co widzę odznaczenie "Zarejestruj pełną wpłatę" bo nie trzeba wchodzić w szczegóły. Inne rozwiązanie to utworzenie takiego linka w menu z lewej strony do szybkiego rejestrowania wpłat w sekcji "Paczki".

nie ma takiego pola w transakcjach więc też i nie ma filtra

 

8. Nie działa skrót ctrl+v w polu wyszukiwania po kliknieciu F7 i F8

a tym wiemy

Link to postu

Tak to sobie czytam i mam wrazenie, ze te bledy wynikaja z "nieumiejetnosci"* obslugi komputera. Podejzewam ze problem w oprogramowaniu czy tez pomocy lezy w tym ze nikt nie wpadl na, to ze ktos bedzie klkal czy tez, ze uzna pole za niekatywne.

Oprogramowanie pisza informatycy i ciezko ich podejzewac o bycie "szarymi" uzytkownikami komputera. Dla mnie naturalna rzecza jest uzywanie klawiatury, a nie myszki i przechodzac po polach tabulatorem lub kursorem odrazu widac, ze w pole da sie cos wpisac.

 

*moze zbyt duze slowo, ale raczej problem lezy w samym sposobie korzystania z oprogramowania.

To ja proponuje zebys odlaczyl od komputera mysz,wlaczyl Sello i opisal tutaj wrazenia obslugi Sello klawiatura :)

Link to postu

Ja to dinozaur jestem i wychowywalem sie na Amidze,a do dzisiaj w firmie mamy i uzywamy dosowe FPP wiec wiem co to znaczy sie naskakac klawiatura po okienkach i pamietac wszystkie dziwne kombinacje wielopalcowe zeby wejsc w cos tam lub zrobic cos tam.A akurat opcja dodawania towaru jednorazowego moglaby byc rozwiazana lepiej i wierze ze zostanie przez autorow w jakiejs tam kolejnej wersji poprawiona (ja akurat uzywam tej opcji czesto).Nie jest to rzecz bez ktorej nie da sie pracowac ale znacznie poprawilo by to funkcjonalnosc programu a przeciez i autorom i uzytkownikom na tym zalezy.Wersja z trzema polami (nazwa towaru,cena,ilosc) bylaby ok.A tak na marginesie co do transakcji dodawanych recznie czesto takie dodaje wg scenariusza o ktorym pisal Wojtek (dzwoni klient i podaje czego ile chce i na jaki adres).Obecny sposob dodawania takiej transakcji nie sprawdza sie w praktyce.Tak jak w dodawaniu towaru jednorazowego powinno to byc jedno okno po nacisnieciu "Utworz transakcje" w ktorym mozna by bylo wpisac wszystkie dane adresowe,telefon i towar jednorazowy.Ale to temat na oddzielny watek jesli autorzy beda mieli czas i ochote na poprawienie tej funkcji :)

Link to postu

No właśnie o to chodzi. Można zmienić nazwę temu czemuś i funkcję tak, żeby np. z tego poziomu (dodawania zamówienia zewnętrznego) można było automatycznie dodać towar do kartoteki wraz z ceną a niekoniecznie najpierw kartoteka a później zamówienie. Ja tak mam w programie do faktur, gdzie wszystkie towary mogę dodawać w sekcji "towary" ale równie dobrze mogę je wprowadzać do bazy w momencie wypisywania konkretnej faktury po wypełnieniu już pól odbiorcy przypisując jednocześnie cenę, numer, kategorię itd

Link to postu

A tak na marginesie co do transakcji dodawanych recznie czesto takie dodaje wg scenariusza o ktorym pisal Wojtek (dzwoni klient i podaje czego ile chce i na jaki adres).Obecny sposob dodawania takiej transakcji nie sprawdza sie w praktyce.Tak jak w dodawaniu towaru jednorazowego powinno to byc jedno okno po nacisnieciu "Utworz transakcje" w ktorym mozna by bylo wpisac wszystkie dane adresowe,telefon i towar jednorazowy.Ale to temat na oddzielny watek jesli autorzy beda mieli czas i ochote na poprawienie tej funkcji :)

Zgadzam sie w 100%. Ja w tej chwili zamowienia przez telefon zapisuje na kartce i potem wklepuje do Sello. W obecnej chwili trwa to zdecydowanie za dlugo i jest zbyt duzo klikania zey dodac recznie transakcje, a co za tym idzie klienta.

Po wszystkich (koniecznych) polach powinno sie przeskakiwac tabem raz po razie na co trzeba. Na przyklad:

1. Klik transakcja przez telefon

2. Towar jednorazowy (odrazu piszemy - bez okienka), bo tak najszybciej

3. Imie, Nazwisko - na tej podstawie auto symbol klienta

3a. Auto sprawdzenie czy nie ma w bazie, jak jest to wyswietlenie danych i mozliwosc pisania "po nich". Gdy wszystko zmeinione to znaczy ze to ktos inny i dodajemy nowego do bazy (z nowym auto symbolem)

4. Adres

5. Kod

6. Miasto

7. Telefon

8. Mail jako opcja

9. Gotowe

Link to postu

No tak, to bylo w domysle :)

Ja bym sie posunal jeszcze o instynkt przy towarze jednorazowym. Z racji ze tu liczy sie szybkosc, to wpisujac towar powinny byc odrazu podpowiedzi... jak trafimy w towar (oczywsicie to zalezy od asortymentu jaki sie sprzedaje), to do wybieramy jak normalny, a jak nie to piszemy dalej i mamy jednorazowy.

Chyba juz lepiej nie da sie tego rozwiazac :).

Link to postu

Myślę, że jeśli jest to tak pożądana opcja to można by ją dorobić (w przyszłej wersji nawet), proszę tylko o kilka scenariuszy pracy na zasadzie jak to e-strefa napisał, wtedy będzie można wypracować jakieś wspólne rozwiązanie ułatwiające pracę.

Moj scenariusz to chyba jedyny zamowienia przez telefon.

Jedynie mozna by przedyskutowas kwestie ulozenie poszeczegolnych pol zeby bylo jak najbardziej optymalnie i nie skakac za duzo.

Kolejnosc pol mogla by byc konfigurowalna  ;D

Link to postu

Ja proponuję następującą kolejność i skoki tabulatora:

1. Imię

2. Nazwisko

3. Firma (pole aktywowane dopiero przez zaznaczenie "ptaszka" a przez tabulator zarówno ptaszek jak i to pole omijane)

4. ulica

5. Kod pocztowy

6. Miasto

7. Telefon

8. e-mail (pole aktywowane dopiero przez zaznaczenie "ptaszka" a przez tabulator zarówno ptaszek jak i to pole omijane)

9. Dane do faktury (pola takie jak wyżej + NIP aktywowane dopiero przez zaznaczenie "ptaszka" a przez tabulator zarówno ptaszek jak i to pole omijane, z łatwym kopiowaniem 1 przyciskiem wszystkich danych z danych wysyłkowych)

10. Nazwa towaru (inteligentnie podpowiadany z wprowadzonej bazy towarów, z możliwością dodania do tej bazy z tego poziomu)

11. Ilość

12. Cena

13. Dodanie kolejnej pozycji towaru (pole aktywowane dopiero przez kliknięcie na odpowiedni przycisk,a przez tabulator zarówno przycisk jak i to pole omijane)

14. Uwagi / notatki (pole omijane przez tabulator)

15. Zatwierdzenie (OK)

Link to postu

O fakturce zapomnialem ::)

Po pierwsze jestem przeciwnikiem ptaszkow, bo to wymaga oderwania reki od klawiatury. Tabulator i tak bedzie przechodzil przez ptaszka, wiec to na to samo wychodzi.

Bede forsowac moja wersje, bo klient najpierw mowi co chce, a potem sie przedstawia danymi do wysylki.

Jak mi nagrasz rozmowe z klientem, ktora wyglada tak: "dziendobry Iksinski Jan, 12-345 Miasto, ulica Blotan 12/13, chcialem zamowic to i tamto", to zgodze sie na wszystko  :P

Jedynie jestem za ptaszkiem faktura, ktory odszarzy dodatkowe pola, ale... zaraz po tym przepisze dane klienta, bo w wielu wypadkach te dane sa identyczne jak do wysylki z tym ze dodatkowo jest nip.

Link to postu

Fakt, że rozmowę klient zaczyna od pytania: "czy ma Pan to i to ...". Tyle że przecież, nie od razu zaczynasz wpisywać to w zamówienie. Najpierw zawsze jest krótka wymiana zdań - czy to na pewno to czego chce itd. Dla mnie logiczne jest rozpoczęcie wpisywania od danych klienta a później towar. Ale ostatecznie i tak strategicznego znaczenia to nie ma. Nawiązywałoby to jednak do obecnej struktury ułożenia szczegółów transakcji w Sello.

 

Co do ptaszków - nie jestem programistą i nie wiem, czy mój pomysł fizycznie da się zrealizować. Chodzi mi o to, czy da się zdefiniować działanie tabulatora tak, żeby omijał pewne pola - konkretnie te co wypisałem wcześniej, czyli m.in. pola z ptaszkami

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...