Skocz do zawartości

Potrzebuję pilnie pomocy.

Polecane posty

Witam.

jestem nowym uzytkownikiem sello. Na subkiecie pracuje nie wiele dłużej bo 3 miesiące.

SZef prosi aby sprawdzic sello jak to dziala i mam to poprostu odpalic.

kiedy probowałem na jednym komputerze odpalić wersje demo (sello oraz subiekt) nie bylo problemu. Wszystko sie polaczylo gralo jak nalezy.

 

Problem pojawil sie z chwila kiedy staram sie podlaczyc do istniejacej bazy na osobnym serwerze na ktorym juz jest baza subiekta.

 

Kiedy poczatkowo staralem sie podlaczyc do naszego serwera, mialem problem bo nei znalem hasła, ale mialem plik sello.xml z hasłem tyle ze zaszyfrowanym. podmienilem i sie elegancko zalogowało.

 

Lecz teraz mam problem kiedy chce sie bezposrednio poalczyc z subiektem.po wpisaniu nazy serwera wyskakuje blad "pobieranie baz danych , pobieranie podmiotów ,  nie mozna polaczyc sie z serwerem 0x80004005 )

w Log  : "pojawia mi sie InsERT_Driver: Pobieranie połączenia do bazy danych:

Ustawianie parametrów połączenia:

Parametry połączenia do bazy danych niekompletne (0x80070057)

 

Ps. hasłą do serwera nie mam, gdyz szef nei chce mi go dac, ale czy ono jest wymagane ?? on twierdzi ze nie.

 

bardzo prosze o pomoc.

Link to postu

Sello wykonuje operacje na bazie Subiekta łącząc się z Subiektem. Więc aby Subiekt mógł się połączyć do bazy wskazanej w ustawieniach Sello to w Sello musi być podane hasło do serwera SQL dla Subiekta. Muszą być także podane hasła użytkowników w Subiekcie jeśli takowe są. Inna możliwość jest taka, że można się łączyć poprzez autentykację Windows, ale musi taka być.

 

Jeszcze jedna uwaga. W wersji 1.3.6 jest pewien błąd, który uniemożliwia zalogowanie się na niektóre hasła (zwłaszcza cyfrowe) do serwera SQL. W wersji 1.4 będzie poprawiony.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...