Skocz do zawartości

Uwagi, zastrzeżenia do wzorców wydruków

Polecane posty

Po dodaniu wydruku do słownika wydruków trzeba jeszcze określić które sposoby wysyłki mogą z niego korzystać. W przypadku listy magazynowej i tego zestawienia wydaje się że wszystkie dostawy powinny być z nim powiązane, więc trzeba wejść w każdy sposób wysyłki (słowniki) i na dole przenieść ten wydruk do wydruków dostępnych dla dostawy (dwuklik, lub przycisk obok).

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

W tym wątku proszę umieszczać wszelkie uwagi dotyczące wzorców wydruków publikowanych przez nas.

 

w wydruku lista magazynowa potrzebuję pozycji koszty transportu, które są w transakcji. Nabijam na paragon z listy magazynowej. muszę nabić na kasę również koszty przesyłki, gdy są różne dla różnych osób to mam big kłopot.

Jest pozycja Paczka_TranskacjaKosztTransportu ale nic się nie pokazuje na wydruku.

 

Czy ktoś wie co wstawić zamiast Za pobraniem aby w tym miejscu pojawiły się koszty transportu?

Link to postu

Sprawdziłem i Paczka_TransakcjaKosztTransportu działa poprawnie. Proszę go tylko przeciągnąć na wydruk oraz w okienku rozwijanym za pomocą przycisku [>] wpisać formatowanie danych w postaci: {0:0.00}

 

Przykro mi, ale nie działa !!!

próbowałem przeciągnąć również inne pola paczka-paczka_....

ale też bez rezultatu.

ponieważ to dla mnie bardzo ważne mogę prosić o plik na adres: inkastyl@inkastyl.pl

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam,

Zastosowałem Wasze wydruki natępnie zostały wydrukowane z Sello i wysłane do centrali Poczty w celu akceptacji. Po MIESIĄCU!!!  oczekiwania przyszła negatywna odpowiedź - cała litania błędów. Pilnie proszę o pomoc. Czy ktoś może mi przesłać wzorce zaaceptowanych niedawno wydruków? 

 

Pozdrawiam,

A.S.

Link to postu

Witam,

Zastosowałem Wasze wydruki natępnie zostały wydrukowane z Sello i wysłane do centrali Poczty w celu akceptacji. Po MIESIĄCU!!!  oczekiwania przyszła negatywna odpowiedź - cała litania błędów. Pilnie proszę o pomoc. Czy ktoś może mi przesłać wzorce zaaceptowanych niedawno wydruków? 

 

Pozdrawiam,

A.S.

 

Ja czekam, az pojawi sie wydruk taki sam jak w menedzerze Allegro - na paczke pobraniowa i zwykla paczke. Mamy dostepne 6 czy 7  wydrukow tutaj, i zaden nie jest taki sam jak ten z Menedzera Allegro.

Link to postu

Poniżej wydruki, których używam i zostały zaakceptowane przez pocztę.  Ważna kwestia: w druczkach na pobranie jest podany mój nr konta (bodajże w 4 miejscach. Z ręki, bo obu kont, które są dostępne w edytorze wydruków używam tylko do wpłat z góry), więc przed użyciem szablonu każdy musi go poprawić (chyba że chcecie się materialnie odwdzięczyć za udostępnienie wzorców ;)).

 

Małe uzupełnienie:

Ponownie zacząłem otrzymywać niezidentyfikowane wpływy na konto do obsługi pobrań.  Jest dodatkowa praca, tak więc niniejszym informuję: jeśli ktoś jeszcze zrobi użytek z moich wzorców wydruków i nie zmieni numeru konta na własne to przy rozliczaniu tych nie moich wpływów potrącam 10% znaleźnego.  Sorry, ale jest to dość spore zamieszanie przy księgowaniu wpłat.

PP_-_Adres_pomocniczy_2D.zip

PP_-_Przesyłka_pobraniowa_2D.zip

Link to postu

Poniżej wydruki, których używam i zostały zaakceptowane przez pocztę.  Ważna kwestia: w druczkach na pobranie jest podany mój nr konta (bodajże w 4 miejscach. Z ręki, bo obu kont, które są dostępne w edytorze wydruków używam tylko do wpłat z góry), więc przed użyciem szablonu każdy musi go poprawić (chyba że chcecie się materialnie odwdzięczyć za udostępnienie wzorców ;)).

 

 

Super! Tego druku mi właśnie w Sello brakowało! Dzieki za jego udostępnienie!

Link to postu
  • 11 miesięcy temu...

Poniżej wydruki, których używam i zostały zaakceptowane przez pocztę.  Ważna kwestia: w druczkach na pobranie jest podany mój nr konta (bodajże w 4 miejscach. Z ręki, bo obu kont, które są dostępne w edytorze wydruków używam tylko do wpłat z góry), więc przed użyciem szablonu każdy musi go poprawić (chyba że chcecie się materialnie odwdzięczyć za udostępnienie wzorców ;)).

 

Czy ktoś ostatnio pobrał moje wzorce wydruków i postanowił odwdzięczyć się za ich udostępnienie w powyżej opisany sposób?  W każdym razie od wczoraj otrzymuję jakieś niezidentyfikowane wpływy z poczty, więc sugeruję zmodyfikowanie wydruku i kontakt ze mną na priva.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Poniżej wydruki, których używam i zostały zaakceptowane przez pocztę.  Ważna kwestia: w druczkach na pobranie jest podany mój nr konta (bodajże w 4 miejscach. Z ręki, bo obu kont, które są dostępne w edytorze wydruków używam tylko do wpłat z góry), więc przed użyciem szablonu każdy musi go poprawić (chyba że chcecie się materialnie odwdzięczyć za udostępnienie wzorców ;)).

 

Czy ktoś ostatnio pobrał moje wzorce wydruków i postanowił odwdzięczyć się za ich udostępnienie w powyżej opisany sposób?  W każdym razie od wczoraj otrzymuję jakieś niezidentyfikowane wpływy z poczty, więc sugeruję zmodyfikowanie wydruku i kontakt ze mną na priva.

 

Ponownie zacząłem otrzymywać niezidentyfikowane wpływy na konto do obsługi pobrań.  Jest dodatkowa praca, tak więc niniejszym informuję: jeśli ktoś jeszcze zrobi użytek z moich wzorców wydruków i nie zmieni numeru konta na własne to przy rozliczaniu tych nie moich wpływów potrącam 10% znaleźnego.  Sorry, ale jest to dość spore zamieszanie przy księgowaniu wpłat.

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Odgrzeje nieco temat. Staram się wprowadzić do drugu 2C dla poczty aby data nadania wypełniała się automatycznie data albo utworzenia paczki albo najlepiej datą zaznaczaną w paczce w parametrze "Paczka wysłana/odebrana, dnia" niestety nie mogę znaleźć odpowiedniej zmiennej.

Kolejny mankament jaki mam to taki że chce aby na liście magazynowej drukowały się wszystkie notatki (pomaga mi to przy pakowaniu bo tam klient określa np rozmiar czy kolor zamówionego asortymentu) a obecnie drukują się jedynie te którym ręcznie zaznaczę checkbox "Wydruk" wolałbym żeby działało to odwrotnie czyli żeby wszystkie notatki mi drukowało a jedynie żebym wybrane mógł odznaczy aby tego nie robiło (obecnie 80% moich transakcji ma notatki więc ręczne zaznaczanie tego checkbox jest męczące)

Pozdrawiam i czekam na pomysły rozwiązania moich problemów :)

Link to postu

Kwestia notatek:

Administracja->Słowniki->Szablony notatek.  Tu dodajesz notatkę, która ma zaznaczone "domyślna" i tekst jakikolwiek (np. pusty) i wszelkie nowo dodane notatki powinny mieć takie parametry, jak ten szablon (np. oznaczenie "wydruk").

Jeśli chodzi o datę sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ale też do ugryzienia.  Pobrać go z danych przesyłki chyba nie można bez odwoływania się bezpośrednio do bazy danych (co zresztą jest logiczne, bo druki do paczki przygotowujesz przed wysyłką, a więc w momencie wydruku to pole powinno być puste).

Aby wprowadzać ręcznie datę w edytorze wydruku przechodzisz do listy pól (w okienku po prawej), Parameters (w dolnej części), PPM->Add Parameter.  Ustawiasz Name: jak Ci pasuje, np. DataWysylki (to wewnętrzna nazwa, używana tylko w edytorze wydruków), Description: również jak sobie życzysz, to z kolei opis, który pojawi się przy wprowadzaniu parametru, Visible: Yes.  Następnie przechodzisz do Eksploratora, wybierasz xtraReport1 (korzeń drzewa obiektów), w dolnej części okna przewijasz na sam dół, rozwijasz Scripts i edytujesz Request Parameters - w okienku, które się pojawi wpisujesz poniższy kod - przy założeniu, że parametr nazwałeś tak, jak powyżej, inaczej musisz poprawić jego nazwę:

private void OnParametersRequestBeforeShow(object sender, DevExpress.XtraReports.Parameters.ParametersRequestEventArgs e) {
xtraReport1.Parameters["DataWysylki"].Value = DateTime.Now;
}

i to w zasadzie koniec - przy generowaniu tak przygotowanego wydruku pojawi się okienko z pytaniem o datę wysyłki, domyślnie wypełnione bieżącą datą.  Możesz pobrać wydruki, które udostępniłem kilkanaście czy kilkadziesiąt postów wyżej - tam jest zastosowane to rozwiązanie.  Dodatkowo używam pola własnego, do którego przepisuję wartość parametru - nie pamiętam już dlaczego (wydruk przygotowywałem prawie dwa lata temu), być może był jakiś problem z formatowaniem albo z odwołaniem się do parametru bezpośrednio z obiektu na wydruku.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...