Skocz do zawartości

Sello 1.4.0 BETA 1 - do pobrania, lista zmian

Polecane posty

Przy obecnej posusze sprzedażowej proponuję w v1.4 dodać kukułkę (audio), gdy jest nowa transakcja.

I żeby z automatu od razu drukowało banknot 100 dolarowy A4.

Oczywiście z opcją włączenia tychże, na wypadek zwiększenia obrotów na allegro.

 

Myślę, że takie funkcje rozluźnią nie jednego allegro-sprzedawcę i pozwolą zejść z ciężkich tematów ad. funkcjonalności sello.

Link to postu

Beta zainstalowana, 2 aukcje Kup Teraz skończyły się o 20:50, przy ściągnięciu przed chwilą (21:02) widoczne jako trwające...

 

Strzał z kapiszona ta beta...

 

Widzę że kolega używa sello od niedawna. Bo zakończone aukcje w zakładce trwające są od samego początku problemem nie rozwiązanym. Temat został już poruszony i czekamy na realizację.

 

Pozdrawiamy zespól sello (dzięki wam dajemy radę na Allegro) "nie od razu Kraków zbudowali"

 

Link to postu

w trakcie ksiegowania - odnzaczam okienko po kwocie wplaty roznąco w dół i wpisuje z klawiatury kwote wplaty jest ok do 99 zł ale juz wklepujac 100 jakby nie wiedzi cyfry 1 , np jak wklwpie 130 zł - to on przejdzie na 30 zł

O które konkretnie okienko chodzi?

 

Beta zainstalowana, 2 aukcje Kup Teraz skończyły się o 20:50, przy ściągnięciu przed chwilą (21:02) widoczne jako trwające...

 

Strzał z kapiszona ta beta...

Ten akurat błąd był już przed betą i nie został jeszcze zdiagnozowany, więc z betą i nową wersją nie ma nic wspólnego

 

Dlaczego "Uwaga od klienta" nie nie jest notatką i co za tym idzie nie widać jej na obecności gridzie??

Przeoczenie, w wersji RTM jest już poprawione

Link to postu

A który koszt jest poprawny... jeśli na aukcji można podać 10 różnych kosztów?

Napewno nie koszt 0 zl :)Poprawny jest chyba raczej napewno ten ktory zostal ustawiony w prarametrach transakcji i ile mozna podac kosztow nie ma na to wplywu bo czy kosztow jest 10 czy 40 to kryteria sa jednakowe i jasne.Chyba ze ja nie rozumiem dzialania tej "nowosci" :) W poprzedniej wersji Sello wstawialo najnizszy z mozliwych wiekszy od zera.Teraz cokolwiek nie jest ustawione w opcjach i tak wstawia zero.Udostepniam 3 koszty - odbior osobisty 0zl,wplata x zl,pobranie y zl czyli opcja "minimalny,ale wiekszy od zera" powinna wstawiac kwote "x" a "maksymalny" kwote "y" a wstawia zawsze "nic".

Link to postu

tak, 1.20. jak właczyc nie kumam? chodzi mi o to, że jak w sello mamy "zapłacono przelewem" to gdy recznie wywołujemy paragon z sello to zaznaczona jest opcja "kredyt kupiecki" zamiast właśnie "zapłacono przelewem". Gdy dokumenty wystawiamy zbiorczo to jest ok

Sprawdziłem i jest to niestety błąd w Subiekcie. Po pokazaniu okienka nie doczytuje on wcześniej ustawionych parametrów ustawiając tam kredyt kupiecki zamiast przelewu. Nie specjalnie da się coś z tym zrobić, pozostaje wymusić używanie Subiekta 1.20 i Sello będzie mogło skorzystać z nowych mechanizmów dostępnych w GT. I tak zapewne będzie w wersji 1.5.

 

Napewno nie koszt 0 zl :)Poprawny jest chyba raczej napewno ten ktory zostal ustawiony w prarametrach transakcji i ile mozna podac kosztow nie ma na to wplywu bo czy kosztow jest 10 czy 40 to kryteria sa jednakowe i jasne.Chyba ze ja nie rozumiem dzialania tej "nowosci" Uśmiech W poprzedniej wersji Sello wstawialo najnizszy z mozliwych wiekszy od zera.Teraz cokolwiek nie jest ustawione w opcjach i tak wstawia zero.Udostepniam 3 koszty - odbior osobisty 0zl,wplata x zl,pobranie y zl czyli opcja "minimalny,ale wiekszy od zera" powinna wstawiac kwote "x" a "maksymalny" kwote "y" a wstawia zawsze "nic".

Czyli jednak nie działa ustawianie z parametrów transakcji.

 

Potwierdzam,nie zapamietuje ustawien i po kazdym uruchomieniu wraca jedynie sluszny domyslny uklad.

Sprawdzam...

Link to postu

Aha Bartek doróbcie mozliwośc stawiania ptaszka na gridzie, bo teraz chcąc wystawić dokumenty końcowe zbiorczo musze zaznaczać z  ctrl, a czegoś takiego  nie da sie już odhaczyć i w razie pomyłki wszystko zaznaczać trzeba od nowa.

 

I tak zapewne będzie w wersji 1.5.

 

A czy nie możecie dac już teraz dla tych co mają 1.2? A jak ktoś nie ma to będzie miał nadal błąd.

Link to postu

Zmiany te wymagają dosyć istotnych zmian w Sello, które w tym momencie nie jest dobrze wprowadzać, bo wymaga to po pierwsze, więcej czasu, po drugie, dodatkowych testów i być może nawet dodatkowej bety.

 

Jeśli natomiast powiedzie się plan wypuszczania wersji częściej z mniejszą liczbą zmian to nawet nie specjalnie trzeba będzie robić bety.

Link to postu

Zmiany te wymagają dosyć istotnych zmian w Sello, które w tym momencie nie jest dobrze wprowadzać, bo wymaga to po pierwsze, więcej czasu, po drugie, dodatkowych testów i być może nawet dodatkowej bety.

 

Jeśli natomiast powiedzie się plan wypuszczania wersji częściej z mniejszą liczbą zmian to nawet nie specjalnie trzeba będzie robić bety.

A czy domyslne ustawienie kursora po wejsciu do paczki zamiast w polu klient w polu nr nadania tez jest istotna zmiana? Bo jesli nie i mozna to zrobic to ja poprosze :)

Link to postu

coś takiego jest, ale działa w tej chwili dla paczek wysłanych. Jeśli o to chodzi, to można to włączyć w Administracja->Parametry użytkownika->Aktywuj pole "numer nadania"...

Caly pic polega na tym zeby to bylo dla paczki, ktora jeszcze nie jest wyslana :]

No wlasnie bo zamiast po otwarciu okna zrobic pik skanerem :) trzeba kursor przestawic.Drobna rzecz a przyspieszylaby prace. 

Link to postu

Beta zainstalowana, 2 aukcje Kup Teraz skończyły się o 20:50, przy ściągnięciu przed chwilą (21:02) widoczne jako trwające...

 

Strzał z kapiszona ta beta...

 

Widzę że kolega używa sello od niedawna. Bo zakończone aukcje w zakładce trwające są od samego początku problemem nie rozwiązanym. Temat został już poruszony i czekamy na realizację.

 

Pozdrawiamy zespól sello (dzięki wam dajemy radę na Allegro) "nie od razu Kraków zbudowali"

 

 

Ech, ja wiem, że był nierozwiązany. Liczyłem jednak, że w tej "grubej" wersji już to będzie zrobione. W sumie tylko ten jeden problem mi wadził.

 

A Sello używam od maja i na razie w niewielkim jeszcze zakresie.

 

Generalnie to nie bardzo jest na co mocno narzekać, bo Sello to najlepszy program na rynku do obsługi aukcji - ale zawsze można się trochę poprzyczepiać, żeby było jeszcze lepiej :)

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...