Skocz do zawartości

Sello 1.4.0 BETA 1 - do pobrania, lista zmian

Polecane posty

coś takiego jest, ale działa w tej chwili dla paczek wysłanych. Jeśli o to chodzi, to można to włączyć w Administracja->Parametry użytkownika->Aktywuj pole "numer nadania"...

Caly pic polega na tym zeby to bylo dla paczki, ktora jeszcze nie jest wyslana :]

No wlasnie bo zamiast po otwarciu okna zrobic pik skanerem :) trzeba kursor przestawic.Drobna rzecz a przyspieszylaby prace. 

Jezeli bedziecie to robic to mam wazna uwage!

Ja wpisuje tez koszt wysylki (to co place na poczcie) zeby miec do statystyk.

W tym ukladzie powinny byc 2 opcje do wyboru... kursor na koszt przesylki oraz kursor na numer nadania.

Mam skaner tak skonfigurowany, ze po zczytaniu numeru jest enter i musialbym sie cofac na liscie.

Link to postu
No wlasnie bo zamiast po otwarciu okna zrobic pik skanerem Uśmiech trzeba kursor przestawic.Drobna rzecz a przyspieszylaby prace. 

czyli jak rozumiem, opcja ta powinna zawsze ustawiać kursor na tym polu, czy w jakichś konkretnych przypadkach tylko?

 

kurde odświeżanie listy nadal nie działa czy mi się przewidziało?

jak nie działa? Której listy, w jakim przypadku?

 

 

Link to postu

No wlasnie bo zamiast po otwarciu okna zrobic pik skanerem Uśmiech trzeba kursor przestawic.Drobna rzecz a przyspieszylaby prace. 

czyli jak rozumiem, opcja ta powinna zawsze ustawiać kursor na tym polu, czy w jakichś konkretnych przypadkach tylko?

 

Kursor powinien byc ustawiany glownie przy paczkach nie wyslanych jeszcze.

Ja (i mysle ze wiekszosc) robie tak, ze zanim oznacze paczki jako wyslane wpisuje sobie numery nadan oraz cene zaplacona na poczcie. Potem grupowo oznaczam jako wyslane.

 

Moja propozycja jest taka zeby robic focus na numer nadania, ale jesli numer nadania jest juz wypelniony to robic go na oplate za wyslanie.

Link to postu

No wlasnie bo zamiast po otwarciu okna zrobic pik skanerem Uśmiech trzeba kursor przestawic.Drobna rzecz a przyspieszylaby prace. 

czyli jak rozumiem, opcja ta powinna zawsze ustawiać kursor na tym polu, czy w jakichś konkretnych przypadkach tylko?

 

Dokladnie chodzi o zakladke paczki/do wyslania.Zeby bylo tak samo jak w paczki/wyslane,tam kursor po otwarciu paczki jest w polu nr nadania.

Link to postu

Coś u mnie nie tak z tymi kosztami wysyłki. Bawie się i przełaczam raz na minimalny , raz na minimalny , ale wiekszy od zera. I dziś np. mam ustawiony minimalny, na aukcji koszty wysyłki takie

 

Przesyłka kurierska

17,00 zł

 

Przesyłka kurierska pobraniowa

19,00 zł

 

List polecony priorytetowy

11,00 zł

 

a tymczasem w transakcji koszt=0 pln,

musze sie temu dokładnie przyjrzeć, czy ktoś też ma problemy z tym?

 

 

Link to postu

a przed chwilą zgrupowałem transakcje

1.

Przesyłka kurierska

17,00 zł

 

Przesyłka kurierska pobraniowa

19,00 zł

 

List polecony priorytetowy

0,00 zł

 

2.

Przesyłka kurierska

17,00 zł

 

Przesyłka kurierska pobraniowa

19,00 zł

 

List polecony priorytetowy

11,00 zł

 

koszty ustawiony ale na minimalny, ale przy grupowaniu na najwyzszy, po zgrupowaniu wyszło 0 pln, też błąd.

Link to postu

coś dziwnego - Strefa Sello - nagle nowa wersja zaczęła wysyłać dane do stron transakcji z przed 2-3 miesięcy. Oczywiście strony nie istnieją tak więc wywala taki błąd

 

Strona nie istnieje.

Serwer zwrócił błąd: pl.insert.cocoon.webservices.statuses.PageDoesNotExistFault

 

Gdy ręcznie zmienię aby transakcja nie wspierała Strefy Sello - wyskakuje błąd że nie da rady zamknąć strony bo nie istnieje. W poprzedniej wersji nie było tego problemu i w tej do wczoraj również nie było.

Link to postu

Jeśli chodzi o niepodpinanie się FODów, to problem występował prawdopodobnie i wcześniej. Wiąże się z sytuacją, kiedy email zostanie odebrany zanim odebrana zostanie transakcja. Wtedy nie ma się pod co podpiąć. Co prawda jest mechanizm, który przy zapisywaniu transakcji i klienta wyszukuje i podpina mejle które były już wcześniej, ale zadziała on w tej chwili tylko dla istniejących klientów. Dla wszystkich nowych nie zadziała.

 

W tej chwili rozwiązaniem może być używanie opcji "podepnij zbiorczo", wtedy, jeśli transakcja istnieje to maile z FODem czy jakiekolwiek inne się podepną do transakcji.

Link to postu

co do F8 i odświeżania to zawsze tak było. F8 jest wypożyczone z Subiekta i to nie bardzo współgra z dolnymi serwisami. One odświeżają się przy zmianie górnego serwisu, a F8 nie przestawia kursora na górnej liście i to jest powód nieodświeżania się.

 

Natomiast jeśli chodzi o zakładki to w Subiekcie jest nieco inna architektura. Tam domyślnie nie było zakładek, w Sello są od początku ale zrobione całkiem inaczej. Podejrzewam, że aby zaadoptować Subiektowe zakładki trzeba by sporo przebudować (muszę to skonsultować)

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...