Skocz do zawartości

Grupowanie

Polecane posty

Wydaje mi się że ta zmiana jest najbardziej uniwersalna, bo pozwala zadecydować jaki koszt transportu wyjdzie np. po połączeniu towaru długiego i małego. Osoba obsługująca decyduje o jego koszcie. Do tego niech klient stwierdzi że ma być za pobraniem, jeden woli pocztą drugi wybiera kuriera i fajnie by było wpisać ręcznie i zapomnieć o sprawie. Nie wspomnę że klient załapie się na darmową przesyłkę itd... A tak trzeba cały czas edytować ręcznie.

Link to postu

Ale ta zmiana jest najbardziej sensowna i rozwiąże problemy osób które mają kilka możliwości dostawy towaru. To ma sens.

 

np:

Opcje dostawy

Paczka pocztowa ekonomiczna x zł

Paczka pocztowa priorytetowa y zł

Przesyłka pobraniowa z zł

Przesyłka pobraniowa priorytetowa a zł

Przesyłka kurierska b zł

Przesyłka kurierska pobraniowa c zł

Odbiór osobisty

 

A tak zgrupuję kilka aukcji i wpiszę koszt ręcznie i jestem szczęśliwy, nie muszę już klikać a automat wysyła emaila z poprawną kwotą za wysyłkę.

Link to postu

ale jak zrobię taki temat znów pojawi się 60 propozycji, z czego do krótkiej wersji można zrobić kilka..kilkanaście

Według mnie wystarczy jak podczas grupowania pojawi się możliwość wyboru np jak jest:

- koszt najwyższy,

- suma kosztów (z uwzględnieniem algorytmów już wcześniej opisywanych),

- koszt podany ręcznie (jakieś okienko do kwoty). 

 

Te moje zestawienie możliwości ilości kosztów powoduje że Sello samemu nie ustali poprawnej kwoty. A operator ręcznie tak. W ten sposób rozwiążemy problem wszystkich użytkowników.

 

Link to postu

ale jak zrobię taki temat znów pojawi się 60 propozycji, z czego do krótkiej wersji można zrobić kilka..kilkanaście

Według mnie wystarczy jak podczas grupowania pojawi się możliwość wyboru np jak jest:

- koszt najwyższy,

- suma kosztów (z uwzględnieniem algorytmów już wcześniej opisywanych),

- koszt podany ręcznie (jakieś okienko do kwoty). 

 

Te moje zestawienie możliwości ilości kosztów powoduje że Sello samemu nie ustali poprawnej kwoty. A operator ręcznie tak. W ten sposób rozwiążemy problem wszystkich użytkowników.

 

Jestem za :)

Link to postu

Ale przecież po to jest Sello, żeby takie rzeczy ustalało za mnie! jako dodatkowa opcja owszem, niech jest (aktualnie w takich przypadkach po prostu zmieniam koszt wysyłki w jednej z transakcji składowych, dopiero potem grupuje i wybieram najwyzszy koszt)

Sello powinno w zależności od sytuacji samo ustalać koszt wysyłki sposród zdefiniowanych w opisie aukcji (przy przełączeniu typu transakcji na "za pobraniem" wstawiać koszt zdefiniowany dla pobrania, przy zmianie dostawcy na kuriera wstawiać koszt przesyłki kurierskiej). Niezbędne będzie stworzenie w słownikach tablicy przypisującej opcjom dostawy w szablonach aukcji odpowiednie sposoby wysyłki.

Dalszym krokiem niech będzie czytanie FODa i automatyczne wstawianie odpowiednich wartości.

Link to postu

Ja bym może dorzucił jeszcze wyliczone powyższe kwoty gdzieś obok, żeby od razu było widać koszt najwyższy, sumę etc... Może by to coś ułatwiło? Oczywiście o ile będzie się dało :)

 

Tak to jest pomocne jak klient kupuje 1 przedmiot albo kilka ale koszt nie spowoduje wzrostu ceny za przesyłkę. Pomysł super.

 

Ale może pójść dalej i niech będą widoczne wszystkie opcje podane w - Opcjach dostawy, niech Sello podpowie jaki koszt wybrać.

 

Czasami człowiek już nie pamięta że w tej aukcji zrobił np poczta 0zł, albo kurier 0zł itd. Tak Sello podpowie - genialne.

 

Ale jak zrobimy zgrupowanie wielu aukcji to przyda się okienko z podaniem ręcznym kosztu. Bo np klient wybierze dłużycę 2 m i małą paczuszkę. Czasem klient negocjuje koszt transportu itd.

Link to postu

Ja bym może dorzucił jeszcze wyliczone powyższe kwoty gdzieś obok, żeby od razu było widać koszt najwyższy, sumę etc... Może by to coś ułatwiło? Oczywiście o ile będzie się dało :)

 

Jestem ZA. Rozumiem, że mówimy o dodaniu do wybierania kosztu wysyłki i firmę doręczającą (poczta, kurier, odbiór osobisty, inne...?)

Link to postu

to też, ale myślałem o cenach, kwotach, żeby było widać w momencie wyboru :).

 

Natomiast sam wybór kosztów jakie są na aukcji musi być jakoś skorelowany z wysyłkami (ze słownikiem) w Sello. Zastanawiam się czy nie wystarczy aby w każdej dostawie można było przypisać odpowiadający jej sposób wysyłki z serwisu aukcyjnego. Tylko, że tu wadzi trochę fakt, że ktoś może handlować na zagranicznych serwisach oraz na eBayu.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Zauważyłem jedną ważną nieścisłość.

Jeśli mamy kilka transakcji, w nich zapisane notatki, i zgrupujemy te transakcje - otrzymujemy grupę z towarami nr.1, 2 itd, poniżej otrzymujemy przeniesione z transakcji notatki  ponumerowane nr,1, 2 itd.

Wszystko to super, tylko dlaczego numery lp. towarów nie zgadzają się z numeracją lp. notatek ?.

 

Link to postu

Przykład: transakcja nr.1 - ręcznik A kolor brąz. Transakcja nr.2 - ręcznik B zielony.

Po zgrupowaniu tych transakcji w polu towary otrzymujemy ponumerowane kolejne transakcje (Nr.1- ręcznik A, nr.2-ręcznik B).

Poniżej w notatkach otrzymujemy w ponumerowanych pozycjach przeniesione notatki z transakcji. Tylko że ta numeracja ze sobą się nie zgadza (nr.1- notatka z transakcji nr.2, oraz nr.2 - notatka z transakcji nr.1)   

Link to postu

Bo ta numeracja nigdy się nie zgadzała i notatka nie jest związana z transakcją za pomocą tych numerków. To są po prostu kolejne numery porządkowe nadawane przy prezentacji danych w interfejsie. To, że akurat wcześniej notatka 1 odpowiadała transakcji 1 to był czysty przypadek, który dodatkowo wymagał spełnienia określonych warunków.

 

Wiązanie notatek z towarami w transakcjach od początku nie miało sensu, bo w przypadku dodania do jednej transakcji dwóch notatek od razu numeracja po zgrupowaniu przestawała być spójna. Tak samo w przypadku gdy do transakcji dorzucony został jakiś dodatkowy towar.

 

Po zgrupowaniu tych transakcji w polu towary otrzymujemy ponumerowane kolejne transakcje

w polu towary zawsze są towary, nie transakcje. Jedna transakcja może zawierać wiele pozycji towarowych.

 

 

Link to postu
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...