Skocz do zawartości

koszt wysylki w nowym sello 1.4

Polecane posty

W dniu dzisiejszym zająłem się zakładaniem nowej bazy i przenosinami sello na nowy sprzęt. Wszystko w sumie gładko poszło poza jednym. Nowa baza sello nie zasysa w ogóle kosztów dostawy z aukcji mimo, iż mam zaznaczone aby pobierała minimalny ale większy od zera. Zazwyczaj na aukcjach mam tylko jeden koszt transportu. A tu w nowej bazie sello przy pobranych transakcjach koszt transportu = 0

W starej po zmianie na 1.4 też wychwyciłem dwie takie transakcje ale myślałem, że to jednostkowy przypadek. Tym czasem nowe sello na nowej bazie w ogóle nie pobiera kosztu dostawy. Jakieś sugestie, poza ręcznym wpisywaniem tego do każdej transakcji?

Link to postu

Mi błędy same ustąpiły. Jedyne co zrobiłem to wszedłem jeszcze raz w moduł gdzie się wybiera rodzaj pobieranych kosztów w celu sprawdzenia czy mam dobrze zaznaczone. Po sprawdzeniu, że jest zaznaczone nie mniejsze niż 0 wyszedłem klikając ok i od tego momentu koszty są jak na razie pobierane. Do tych transakcji gdzie koszt się nie pobrał musiałem ręcznie to dopisywać. Ciężkie do zdiagnozowania zjawisko.

Link to postu

Cicho,koszty wysylki naprawiaj  ;D Aukcje to temat na oddzielny watek bo sposobow wystawiania aukcji w Sello jest kilka i kazdy mnie chyba przerasta :) A w zakladke Aukcje boje sie wchodzic bo w trwajacych mam jeszcze aukcje z lutego  ;D Jak bede mial po nowym roku wiecej czasu to tam zajrze,pokonfiguruje wszystko od nowa,moze do tego czasu naprawicie problem z zakonczonymi aukcjami i moze sie naumiem wystawiac aukcje podazajac tym tokiem ktory autorzy mieli na mysli tworzac ten modul  ;D A tak przy okazji mialem ostatnio po tych ulewach problemy z laczem i Sello wystawilo aukcje 2 razy i probowalo jeszcze trzeci raz tylko zauwazylem i zdzielilem po delete  >:( O ile sie nie myle ktos juz zglaszal taki problem i podobno zostalo to poprawione w 1.4.0

Link to postu

podobno zostało. Powstał mechanizm, który miał temu przeciwdziałać. Sprawdzenie jego przydatności graniczy z cudem, bo trzeba by powtórzyć losową sytuację.. jak ulewa :). Stąd jego przydatność można zweryfikować jedynie po tym czy ponownie wystąpi. Jesteś pewny, że było to już na wersji 1.4?

Link to postu

Tak,to bylo 18.10 na wersji 1.4.0 bo niestety zrobilem na upgrade zeby byc trendy i miec najnowsza wersje ;) W "przygotowane" bylo 6 albo 7 aukcji i ta jedna jako ostatnia nie zalapala sie bo net sie urwal.Wystawila sie 2 razy i pewnie by sie wystawiala dalej bo nadal siedziala w "przygotowane".Dopiero reczne usuniecie pomoglo.Takze blad dalej jest i moze sie ujawnic w pewnej specyficznej sytuacji ktora nie nieszczescie mnie sie przytrafila.Tak jak napisales ciezko bedzie to naprawic ale warto zrocic uwage jak ktos wystawia aukcje a juz napewno jak ktos planuje wystawianie na pozniejszy termin i ma promowane aukcje bo moze zabolec :)

Link to postu

Tak,to bylo 18.10 na wersji 1.4.0 bo niestety zrobilem na upgrade zeby byc trendy i miec najnowsza wersje ;) W "przygotowane" bylo 6 albo 7 aukcji i ta jedna jako ostatnia nie zalapala sie bo net sie urwal.Wystawila sie 2 razy ...

 

Wygląda mi na to, że aukcje wystawiają się nadal po kilka razy. Właśnie drugi raz przyłapałem kilka takich osobników, co kończą się w odstępach kilkudziesięciu sekund. Najpierw myślałem, że to był nadmiar piwa u mnie gdy je wystawiałem, ale teraz widzę, że to raczej nie wina obsługanta wystawiającego, bo posucha w gardle od dłuższego czasu. No i dziwnie coraz więcej zaczynam wyłapywać takich aukcji. Jeszcze będę śledził co z tym wystawianiem... i z tym piwem ;)

Dodam, że wcale nie w czasie wystawiania nie urywał się net. Połączenie mam raczej stabilne.

Link to postu

W dniu 26.10.2009 Sello znowu podrzuciło 3 transakcje bez kosztów wysyłki. To udogodnienie, które zostało zawarte w wersji 1.4 jak na razie puszcza transakcję z zonkami. Wcześniej nie zdarzyło sie aby sello pobrało aukcje bez kosztów wysyłki. Wychodzi na to, że nowa funkcjonalność jest do poprawki. Niestety nie mogę zdiagnozować konkretnie problemu, ponieważ pozostałe transakcje z tego dnia sello pobrało prawidłowo.

Link to postu

Wszystkie aukcje wystawiam przez Allegro, ponieważ Sello z uporem maniaka wypisuje bzdury na temat trwających i zakończonych aukcji (nawet na nowej bazie danych). W chwili obecnej różnica ta wynosi ponad 200. Także miarodajną dla mnie informacją jest ta z Allegro a nie z Sello. Nie jestem w stanie wrócic do tych transakcji, bo nie pamiętam które to, także nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy klient już coś kupował czy nie. Natomiast na każdej aukcji podany był koszt wysyłki, czego nowe sello nie pobrało. Mam też nadzieję, że w końcu będe mógł wystawiać z Sello i zacznie ono prawidłowo pokazywać aukcje trwające i te zakończone.

Link to postu

Ale żebyśmy się dobrze zrozumieli. Sello nie pobiera kosztów wysyłki do transakcji z aukcji, bo aukcja nic takiego nie zwraca. Wcześniej to działało, bo były tylko dwa koszty na allegro (pobranie i z góry) przez co wiadomo było jaki koszt należy ustawić.

 

Jakie koszty były ustawione na aukcji?

Link to postu

Przepraszam za małe odejście od pytania poprzednika.

 

U mnie nie ma problemu z pobieraniem kosztów wysyłki z aukcji do transakcji - wystawiam aukcje z sello :)

 

Mam problem z pobieraniem kosztów wysyłki z transakcji gdzie wszystko jest dobrze do wydruków np. na liście magazynowej - ustawiłem sobie na liście magazynowej okienko na którym ma niby pokazywać koszty wysyłki (edytowałem liste magazynową, dodałem label i ustawiłem mu tag: paczka:Opłata za wysyłkę - podobnie zresztą zrobiłem z pokazywaniem telefonów, co mi fajnie działa).

 

W efekcie raz koszty wysyłki z transakcji wędrują do okienka "opłata za wysłanie przesyłki" - w module paczka i wtedy są na na mojej liście magazynowej, a raz nie.

 

Jest to dla mnie o tyle istotne, ponieważ lista magazynowa w moim założeniu ma służyć do wypisania listu przewozowego i paragonu.

 

Może coś pochrzaniłem :)

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie bo wczoraj w końcu postanowiłem zainstalować nową wersję i mam problem z kosztami transportu. Chodzi mianowicie o to, że w kilku aukcjach mam przesyłkę najtańszą ekonomiczną gratis czyli 0zł. Ustawiłem w parametrach koszt jako minimalny bo jeśli dobrze zrozumiałem czytając listę zmian mechanizm nie bierze pod uwagę odbiorów osobistych. Niestety przy takim oznaczeniu parametrów w każdej aukcji niezależnie czy przesyłka jest gratis czy ma swój koszt najniższy np 7zł sello wskazuje koszt 0zł. W momencie przestawienia na minimalny ale większy od zera problem jest z aukcjami z gratisową przesyłką bo ze zrozumiałych względów pomija 0zł przesyłki ekonomicznej a wstawia 2 za priorytet.

Dodam, że wszystkie aukcję wystawiane były spod sello - poprzednia wersja.

Link to postu

AlleZoo a jakie jest pytanie/problem, bo nie mogę dostrzec :). Najlepiej jakiś obrazek i opis co powinno być a co jest.

 

szczapa: zobacz czy te aukcje do których powstają transakcje mają zdefiniowane koszty wysyłki. Sello na tej podstawie ustawia minimalny koszt. Jeśli w aukcji istniejącej w Sello nie ma tych kosztów to w transakcji pojawi się 0.

Link to postu

we wszystkich aukcjach w sello mamy określone koszty przesyłki - np aukcja nr 820652987 wchodząc w sello w aukcje trwające zaznaczone są ptaszki np przy liście poleconym ekonomicznym koszt 7zł, priorytet 9zł, przesyłka pobraniowa 15zł, pobranie priorytet 17zł i przy ustawieniu w parametrach kosztu jako minimalny po pobraniu transakcji dla użytkownika skate_snow mam koszt przesyłki jako 0zł

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...