Skocz do zawartości

Problem z miniaturkami...

Polecane posty

Witam ponownie.

 

Jak pozbyc sie automatycznie wystawianych do galerii miniatur zdjec? Po to kupilem sello, aby tych miniatur wiecej nie bylo, tylko zeby zdjecia znajdowaly sie w szablonie. Wystarczy, ze allegro kroi slono na prowizjach, za wygrana aukcje, wiec zdjecia nie sa potrzebne w galerii zwlaszcza, ze mam te same w szablonie...

 

Wyjasni mi ktos?

Link to postu

Ehh nie moge ich nie dodawac, poniewaz zdjecia wrzucam nie w sello a w subiekcie gt spietym zarowno z sello jak i ze sklepami internetowymi, i teraz jakbym mial usuwac zdjecia i dodawac je recznie to po co ja to sello kupywalem? Mi chodzi o to, zeby bylo mozna wybrac, ktore zdjecia ida np do galerii a ktore maja byc w szablonie, badz tylko i wylacznie wybranie miniaturki. Prosze zrobcie taka funkcje, bo jest naprawde potrzebna. W chwili obecnej ukrylem ta dziadowska galerie skryptem:

< div style="display: none !important;" >

< galeria >

< /div > oczywiscie bez spacji i dziala rewelacyjnie, poukrywalo cala galerie. Ale tu rozchodzi sie o koszty, bo i tak zdjecia sa importowane do galerii...

 

Ja mam na aukcjach zdjecia o szerokosci 720px wiec taka galeria allegro to badziew.

 

Oto przyklad jednej z nich:

http://allegro.pl/item809470027_%5E_mikroskop_optek_bino_kamera_vga_gratis.html

 

Postarajcie sie zrobic taka funkcjonalnosc.

 

Pozdrawiam.

Link to postu

No to mówię. Do galerii lecą zdjęcia, które są na zakładce dodatkowe w aukcji, lub w szablonie aukcji pod postacią tagów Zdjecie1, zdjecie2...

 

Jak wrzucimy tam tylko jedno zdjęcie, bądź tylko jeden tag, np Zdjecie1, to tylko jedno zdjęcie poleci do galerii, a w opisie towaru moga być wszystkie pozostałe zdjęcia.

Link to postu

Oczywiscie, ja ciebie rozumiem a ty mnie... Tylko wyobraz sobie recznie dodawac kilkaset zdjec do opisu towaru... Troche zle, ze nie ma mozliwosci wybrania tylko jednej jedynej miniaturki. Wszystkie zdjecia mam zapisane w subiekcie i wez teraz wchodz do kazdej nowo wystawianej aukcji po to, by wykasowac zdjecia i wstawic je w opis aukcji... Teraz ida swieta i zdjecia beda inne, po swietach zdjecia znow beda inne... Wszystko robie w subiekcie i z automatu idzie to do sello jak i sklepu internetowego...

Link to postu

No to jeszcze raz... może ja nie rozumiem. W szablonie aukcji można ustawić aby w aukcji pojawiało się tylko jedno zdjęcie. W szablonie opisu należy wkleić sobie tagi wstawiające X zdjęć. Nie widzę za bardzo problemu, pod warunkiem, że szablony są dobrze zrobione. Po podmianie zdjęć w Subiekcie Sello je ściągnie i podmieni na nowo tworzonych aukcjach z szablonów.

Link to postu

Oo wlasnie i... doda te wszystkie zdjecia do galerii allegro, ktorej nie chce, bo zdjecia mam juz w opisie i sa znacznie wyzszej rozdzielczosci (720px) i nie chce za nia placic, ale chce z automatu podmieniac zdjecia w subiekcie... Masz jakis inny sposob, zeby wyslac tylko jedna miniaturke do allegro, aby sie wyswietlala na aukcjach, przy tym samym zachowac importowane z automatu zdjecia z subiekta w opisie aukcji? :)

 

Szablon Aukcji dostosowany, tagi [Towar::Zdjecie 1], [Towar::Zdjecie 2], [Towar::Zdjecie x] sa w opisie aukcji. Teraz jak zrobic, zeby wystawic aukcje zachowujac te x zdjec w opisie wrzuconych z automatu, tym samym wysylajac do allegro tylko jedna jedyna miniaturke?

 

P.S. Jesli teraz nie zrozumiesz, kolejnego posta napisze lopatologicznie :P

Link to postu

Opis aukcji nie ma nic wspólnego ze zdjęciami POD opisem aukcji, w tym miniaturka. Zdjęcia w opisie aukcji umieszcza się w opisie aukcji, czyli jak piszesz "[Towar::Zdjecie 1], [Towar::Zdjecie 2], [Towar::Zdjecie x] sa w opisie aukcji"

 

Teraz otwierasz szablon AUKCJI, nie opisu, tudzież już przygotowaną aukcję i tam na zakładce "Dodatkowe" są zdjęcia. Te zdjęcia to są te które lecą do allegro i za które się płaci. Pierwsze z nich to będzie miniaturka - ergo pozostaw tutaj tylko jedno zdjęcie/tag [Towar::Zdjecie1] i na moje oko będzie to co chcesz uzyskać.

Zdjęcia te mogą być automatycznie zmniejszane przy wysyłaniu tak aby za nie nie płacić.

 

ps. Dawaj tą łopatologię ;D

Link to postu

A nie mozecie tego zrobic tak zeby sobie to zdefiniowac (juz w towarze), tak ze to pierwsze zdjecie bedzie miniaturka, a reszta poprostu sie nie wysle?

W tej chwili jak chce sie miec tylko miniaturke, to trzeba wykasowac wszystkie zdjecia z aukcji, a chodzi o to zeby zostaly w niej, ale poszlo do allegro tylko to pierwsze (wzglednie zaznaczone jako miniaturka).

Link to postu

Jak zdjecie 1? Z tego co widzialem to szablon automatycznie zaciaga wszystkie zdjecia z towaru (mowie o zakladce gdzie sa fotki, a nie o opisie).

 

Powinno byc tak ze jak juz mamy aukcje, to wybieramy zaznaczajac co jest miniaturka, klikamy ptaszka "nie wysylaj innych zdjec", a w opisie wstawiamy sobie tagi "Zdjecie 1", "Zdjecie 3", "Zdjecie 4" (tu zdjecie 2 idzie na miniaturke).

Oczywiscie mozna sobie zdefiniowac bardziej gotowy szablon gdzie miniaturak to juz z gory zaznaczone zdjecie (np Z1), a do opisu powstawiane Z2 do Z4.

Link to postu

Nie szablon zaciąga, tylko Ty zaciągasz dodając towar na aukcję. Ale jak zdefiniujesz szablon aukcji i dodasz jeden tag to wystawiając towar z szablonu aukcji to zostanie pobrane jedno zdjęcie z towaru - NO, chyba, że jest błąd :).

 

Miniaturkę można wybrać przestawiając zdjęcia na liście w zakładce dodatkowe. Brakuje ewentualnie opcji zbiorczej usuń zdjęcia z aukcji - na moje oko.

Link to postu

Masz zapewne 100% racji, ale wyobraz sobie sytuacje, ze ktos dodaje 10 zdjec produktu (do Subiekta), a na aukcji postanawia wykorzystac tylko 6 z nich.

Idac Towim/Waszym tokiem rozumowania zeby wszystko zadzialalo tak jak bym chcial przed wystawieniem aukji powinienem najpierw jeszcze przeedytowac sam towar w Sello, czyli pousuwać zbedne zdjecia oraz je posortowac w wybranej kolejnosci(a sortowania nie ma).

Idac moim sposobem robimy to latiwej, bo wystawiamy towar z szablonu (tam w tresci zdefinowane mamy 5 zdjec tagami) i przechodzimy do edycji aukcji. W zakladce zdjecia wywalamy zbedne i zostaje nam 6 sztuk. Teraz tylko sortujemy jak potrzeba i zaznaczamy ptaszka, ze pierwsza fotka to miniaturka, co jest rownowazne stwierdzeniu "brak galerii". Nasze tagi "Zdjecie N" biora sobie fotki z aukcji i wszyscy sa szczesliwi, a aukcje udalo sie wystawic duzo szybciej :)

 

Link to postu

Owszem :P Kolega BarteK potrzebuje łopatologii :P Ujmując zapodajesz 10 fot do subiekta, dajesz ticket do sello, wlazisz do sello, wciskasz synchronizuj, na tym towarze klikasz PPM (czyt. Prawy Przycisk Myszy) :P ustawiasz sobie szablon jaki ma byc wykorzystany i tu sie robi problem, bo na aukcji chcesz miec tylko zdjecia w opisie aukcji, a sello zaciaga z automatu wszystkie foty z subiekciora :P i dlatego musisz je "recznie" pousuwac, bo ci sello zapoda na allegro galerie, ktora w przypadku 10 zdjec w opisie jest calkowicie zbedna :P

 

Kolego e-strefa zapodaj sobie skrypt ukrywajacy upierdliwa miniaturke :P badz jako miniaturke zapodaj tag [Towar::Zdjecie1] :P ale ja mam np inna miniaturke a calkiem inne zdjecia w aukcji wiec dla mnie rownoznaczne jest pousuwanie wszystkich zdjec i zapodanie nowej miniatury "RECZNIE" :P

 

Kolega BarteK zajarzyl? :P

 

 

Link to postu

 

Kolego e-strefa zapodaj sobie skrypt ukrywajacy upierdliwa miniaturke :P badz jako miniaturke zapodaj tag [Towar::Zdjecie1] :P ale ja mam np inna miniaturke a calkiem inne zdjecia w aukcji wiec dla mnie rownoznaczne jest pousuwanie wszystkich zdjec i zapodanie nowej miniatury "RECZNIE" :P

 

Ja nie chce ukrywac miniaturki!!! Ja chce tylko zeby mi sie nie wysylala galeria do allegro, bo nie zamierzam za to placic  :P.

 

PS

Miniaturke wysylam na tyle duza, ze jest taka jak reszta zdjec i u mnie na aukcjach wyglada ze nie ma galerii mimo iz jest jednozdjeciaowa :)

Link to postu

Weźcie pod uwagę ile jest tu tematów, użytkowników, pomnóżcie przez 3 i tyle mniej więcej mam rzeczy na głowie - stąd nie jestem w stanie domyślać się wszystkiego ;) więc łopatologia bywa pomocna ;D.

 

Muszę normalnie zobaczyć to o czym mówicie:

- dodałem zdjęcia w Subiekcie 4

- pobrałem do Sello, są 4 w towarze

- wybieram szablon z ppm, który ma na zakładce dodatkowe [Zdjecie1], w opisie [Zdjecie2] [Zdjecie3]

- wystawiam, jest aukcja z 1 miniaturką, dwoma zdjęcia w opisie aukcji, czwarte zdjęcie z Subiekta zostało zignorowane.

 

Więc chyba nadal nie rozumiem, o co chodzi :). Mogę poprosić o materiał video? ;D

 

 

 

Link to postu

Bartku masz 100% racji, ale to jest rowziazanie, ktore zrobiliscie kiedys na szybko :P

 

Caly pic polega na tym zeby dodac do szablonu wszystkie zdjecia z SGT, a nie tylko pierwsze (minuaturke) i wtedy wystawiajac produkt z szablonu, w edycji aukcji domyslnie wysylalo sie tylko jedno zdjecie (bedzie ich teraz tyle co w SGT dodalismy) jako miniaturka, a nie galeria do wielkiego alla.

 

Postulujemy rowniez o umozliwienie zanzaczenia ktore zdjecie bedzie miniaturka(z tych wszystkich z SGT) oraz o mozliwosc posortowania tych fotek wg naszego widzimisie. Mozliwosc sortowania po czesci zalatwi sprawe oznaczania jako miniaturka, bo wystarczylo by dana fotke ustawic jako pierwsza.

 

**rozwiazanie problemu u ktorym pisaliscie wczensiej czyli ze ktos chce galerie a ktos nie: wystarczylo by srotowac zdjecia i zaznaczac ktore maja sie wyslac do allegro. Dzieki temu jak zaznaczymy jedno zdjecie to bedzie tylko mniaturka, a jak wiecej to zrobi sie galeria.

Link to postu

Ale jak do szablonu? Szablon - jak sama nazwa wskazuje jest to coś z czego tworzy się coś innego. Towar nie może zmieniać nic w szablonie, bo co jeśli dwa towary mają różną liczbę zdjęć? To szablon decyduje o tym ile zdjęć ma być wyświetlonych i gdzie a nie towar. Towar jest tylko źródłem danych. Nie rozumiem po co robić jakieś dziwne wyjątki. Chcę mieć jedną miniaturkę - ustalam to w szablonie aukcji. Nie chcę mięć, też tam to ustala. Chcę wysłać całą galerię - to też jest do ustawienia w szablonie.

 

 

Jak wyobrażasz sobie sortowanie fotek? Po kolorach? :). Nie wiem też, gdzie Ty byś chciał oznaczać te zdjęcia, żeby szły lub nie do allegro.

Link to postu

Bartku cos sie ostatnio ciezko z Toba dyskutuje :(.

 

Twoj sposob myslenia jest poprawny ale wymusza na nas najpierw dodanie toawru w SGT, potem jego edycje w Sello (usuniecie zdjec i dodanie ich w odpowieniej kolejnosci), a potem przejzenie wszystkiego w aukcji, ktora bedzie wystawiona.

 

Moim sposobem pomijamy edytowanie towaru w Sello!!!

 

Gdy wszystkie zdjecia towaru sa rowniez w szablonie, to dzieki temu za kazdym razem widzimy jakie produkt ma zdjecia i czym jest. Majac tylko miniaturke u niektorych sprzedawcow mozemy sie wpatywac we wlasne logo i nic wiecej.

Czy to troche bardziej rozjasnia idee?

Idac dalej tym tropem widzac wszystkie zdjecia mozemy latwo wybrac/zmienic miniaturke oraz (jezeli teraz zdjecia beda brane z "aukcji"*) umozliwi to nam przesortowanie calego wygladu aukcji gdy stwierdzimy, ze poprzednia kolejnosc zdjec byla niewalsciwa/nieestetyczn/itp.

 

*na to "branie zdjec", w tej chwili nie mam pomyslu, bo juz jest dosc pozno, ale napewno jest to do rozwiazania w prosty sposob.

 

Z tym sortowaniem to zarcik byl, czy jakas zlosliwosc?

Sortowanie zdjec wyobrazam sobie tak jak pewnie nigdy nie uda sie zrobic (bo kijowy gird) czyli poprostu przeciagajac je mysza jak klocki do uzyskania porzadanej kolejnosci. Kolejnosc fotek=temu co widac na ekranie.

Link to postu

No ale to burzy ideologie szablonu. Szablon to jest wzorzec. Aukcja która z niego powstaje jest dokładną kopią szablonu. Nawet jeśli skopiowane zostaną wszystkie zdjęcia, i trzeba będzie wybrać miniaturkę to także musisz wyedytować to w Sello.

 

Nadal nie wiem co rozumiesz pod stwierdzeniem przesortowania zdjęć. Przecież można to zrobić zmieniając kolejność zdjęć w towarze.

 

Zdjęcie można przecież przeciągać myszką i układać po swojemu.

Link to postu

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!

 

Oj ciezko sie z Toba dyskutuje :(

 

To zalezy jak na to spojzec: albo burzy albo nie. Szablony sa na tyle niedoskonale, ze i tak nie da sie wystawic aukji za 2 kliknieciami, to znaczy towar->wystaw z szablonu, wyslij do allegro. Za kazdym razem trzeba poprawiac aukcje, wybierajac kategoriie, zaznaczac FV, wybrac parametry, zerknac w opis czy sie nie spierniczyl.

Uprzedzajac Twoja odpowiedz... wiem ze da sie to ominac robiac wiecej szablonow, ale generalnie szablonow wyszlo by tyle co towarow, a to nie ma moim zdaniem najmniejszego sesnsu.

 

Tak mozna sobie posortowac zdjecia w towarze, ale jednyym sposobem jest skasowanie wszystkich i dodanie ich od nowa w odpowiedniej kolejnosci. Zycze powodzenia w poprawianiu 1000 pozycji.

 

Wszystko tu drogi Bartku rozbiega sie o szybkosc. Jezeli wystawiamy auckje z jednego czy 2 szablonow, to zawsze bedzie ona poprawiana, a dzieki postuloanemu rozwiazaniu taka aukcje bedzie mozna poprawic znacznie szybciej, bo za jednym zamachem wybierzemy co ma isc na miniaturke, jakie fotki poleca na FTP i w jakiej kolejnosci pokaza sie w szablonie. Do tego maja wiecej niz jedno zdjecie w aukci, bedziemy widzieli co to jest za towar.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...