Skocz do zawartości

Import z bazy Sello do WorldShip (UPS) - mapa połączenia i prośba o pomoc

Polecane posty

Witam!

 

Zamieszczam w załączniku mapę połączenia bazy Sello z WorldShip-em, którą otrzymałem od informatyka z UPS (mając zgodę na podzielenie się nią z innymi). Znający się na połączeniu sobie to skonfigurują.

 

WS pobiera dane z przygotowanych paczek Sello, po wpisaniu nr paczki (bez roku).

 

Pojawiają się jednak problemy:

 

- nr paczek się powtarzają, więc jeśli ktoś ma sello kilka lat, to po podaniu nr 1 będzie miał w WS najstarszą paczkę z nr 1, dla mnie problem zaistnieje od stycznia

 

- zauważyłem, że niekiedy importowany jest zły adres klienta, chyba chodzi o to, że czasem jest pisany 'z palca', czasem ktoś zmienia itd., nie jestem w stanie teraz dokładnie tego sprecyzować, problem stosunkowo łatwy do skorygowania, ale trzeba patrzeć co się pojawiło w WS

 

Prośba do znających się na rzeczy o przyjrzenie się sprawie. Gdyby udało się stworzyć "bezproblemową" mapę połączenia była by to super sprawa dla korzystających z UPS.

 

Marcin

ViewMap.zip

Link to postu

Stworzenie takiej mapy wymaga trochę zabawy, ale mnie się udało na podstawie tego wzorca, więc działa, trzeba jeszcze pomyśleć jak rozwiązać problem z powtarzającym się numerem paczki z różnych lat no i zachęcam znających się na tych tematach do stworzenia eksportu z UPS WorldShip pozwalającego na automatyczne oznaczenie przesyłek jako wysłane w Sello.

Link to postu

zauważyłem, że niekiedy importowany jest zły adres klienta, chyba chodzi o to, że czasem jest pisany 'z palca', czasem ktoś zmienia itd., nie jestem w stanie teraz dokładnie tego sprecyzować, problem stosunkowo łatwy do skorygowania, ale trzeba patrzeć co się pojawiło w WS

 

 

wg moich obserwacji to to WS importuje się adres dokumentowy (główny z allegro), a w większości ludzie korzystają już z adresu do wysyłki i tu jest problem.

 

Mam pytanie, piszecie o mapach o których nie mam pojecia, czy jesli juz ktos wykonal taka prawidlową mapę można sobie jakos to zaktualizowac czy trzeba czekac az UPS sie z tym upora i wypusci cos na zasadzie uaktualnienia?

Link to postu

Mam pytanie, piszecie o mapach o których nie mam pojecia, czy jesli juz ktos wykonal taka prawidlową mapę można sobie jakos to zaktualizowac czy trzeba czekac az UPS sie z tym upora i wypusci cos na zasadzie uaktualnienia?

 

Przede wszystkim, to nie jest oficjalny produkt UPS, tylko efekt dobrej woli i pracy informatyka.

 

Co do użytkowania mapy, to służy ona do tego, aby samemu, ręcznie skonfigurować połączenie z bazą Sello oraz WS do pobierania danych. Może to zrobić każdy wg załączonej mapy (co nieco trzeba wiedzieć jednak). W mapie są podane niezbędne powiązania.

 

W WS :  Importuj/Eksportuj dane > Utwórz/Edytuj mapę >

 

Potem dane pobiera się przez: Importuj/Eksportuj dane > Import z użyciem klucza > wybór naszej nazwy klucza > wpisanie nr paczki i... dane są w WS.

 

Może ktoś stworzy tutorial?

 

Mam jeszcze pytanie do Bartka i kolegów - czy możecie wskazać co należało by pobrać z bazy, aby zidentyfikować konkretną paczkę? Z tego co wiem (ale do końca nie jestem w tym biegły) takie połączenie jest sztywne, więc nie można użyć danych paczka_nr/rok, lecz tylko jednego parametru. Ale mogę się mylić, dlatego też ten post, żeby ktoś podpowiedział jak to zrobić - potem stworzyć tutorial i dla każdego połączenie będzie dostępne.

Link to postu

O ile się nie mylę, to parametrem jednoznacznie identyfikującym paczkę jest parametr pc_id, chyba najprościej byłoby, gdyby twórcy sello dodali możliwość wyświetlenia takiej kolumny w widoku paczek, wtedy można byłoby przerobić mapę połączenia importującego do UPS WS w/g tego parametru.

Link to postu

Moja propozycja rozwiazania problemu z przesylkami Sello->WS.

 

Rozwiazanie oparte jest na widoku w bazie Sello. Dane do wysylki pobierane sa, nie tak jak jest w rozwiazaniu UPSu z paczek, ale z niezapakowanych transakcji (zakladka: do paczek), a identyfikatorem, po ktorym wybieramy, w tym przypadku jest nick z allegro.

 

Sposob konfiguracji:

1. Konfiugurujemy ODBC zgodnie z tutorialem zamieszczonym przez uzytkownika aztek

2. Edytujemy zamieszczony plik widok_UPS.txt

3. Nalezy zmienic nazwe bazy danych na swoja (ta ktorej uzywa Sello). Odnajdujemy tekst "BAZA_DANYCH" i zmieniamy.

4. Nalezy odnalezc w bazie danych identufikator przeowznika (UPSu) i  zmienic w pliku tekst "PRZEWOZNIK" (4 sztuki), na

odczytany numerek za bazy danych.

Ten krok mozna pominac, ale trzeba wtedy usunac z pliku wpisy "dbo.tr__Transaction.tr_DelivererId='PRZEWOZNIK',".

Aby odnalezc interesujacy nas identyfitkator w bazie danych nalezy zerknac w tabele sl_Deliverer i odczytac odpowienie dr_Id.

Mozna to rowniez zrobic zapytaniem "select * from sl_Deliverer"(w Managment Studio przycisk po lewej "New Query").

5. Gdy mamy juz poprawiony plik nalezy stworzyc widok w bazie danych.

new_query.jpg

W tym celu wciskamy w Managlemt Studio przycisk "New Query", potwierdzamy dane do logowania i wklejamy zawartosc pliku tekstowego w okienko ktore sie otworzylo.

Klikamy przycisk "execute". Jezeli wszystko przeslo bez bledow, to mamy juz gotowy widok o nazwie va_UPS.

execute_query.jpg

6. Kolejny krok to konfiguracja WorldShip. Robi sie to praktycznie w analogiczny sposob jak w tutorialu aztek'a

Uruchamiamy WS, klikamy Importuj/Eksportuj -> Import z uzyciem klucza -> Wiecej

ws1.jpg

7. Wybieramy Utowrz/Edytuj Mape

ws2.jpg

8. Wpisujemy nazwe w polu na dole i klikamy Utworz

ws3.jpg

9. Wybieramy nasze polacznie ODBC, wpisujemu "sa" w pole ID i klikamy OK.

10. Z listy po lewej wybieramy nasz widok "va_UPS"

ws4.jpg

11. Wybieramy Nick i klikamy Definiuj klucz podstawowy

ws5.jpg

12. Teraz pozostalo juz tylko zmapowac odpowienie pola z listy po lewej z polami po prawej

13. I tak z lewej Pobranie = Informacja o przesylce->Opcja pobrania (COD)

Zatwierdzamy klikajac Polacz (nie tak jak na obrazku!!)

ws6.jpg

14. Reszte robimy analogicznie:

Kwota pobrania -> Kwota pobrania (COD)

Opcjonalnie Nick -> Referencja 1

15. Zmieniamy pola programu (po prawej lista) i wybieramy "Wysylka do"

Teraz:

Firma -> Firma lub nazwa

ImieNazwisko -> Uwaga

Adres1 -> Adres 1

Adres2 -> Adres 2

Miasto -> Miasto

KodPocztowy -> Kod pocztowy

Telefon -> Telefon

eMail -> Adres e-mail

16. Zatwierdzamy wszystko OK

17. Gotowe!

 

Tutek napisalem na szybko na kolanie, wiec jak cos jest nie jasne to smialo pytajcie :)

widok_UPS.zip

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Witam, przyznam, że nie testowałem w praktyce ale mam jedno małe zapytanie, jeśli wyjaśnione gdzieś w treści to przepraszam.

Czy powyższa metoda umożliwia importowanie na raz tylko jednej paczki po wpisanym loginie klienta czy też całe listy, powiedzmy 50 paczek naraz po jakichś kryteriach?

Link to postu

Metoda podana przez e-strefa pozwala importować z sello do WS dane do wydruków z zakładki "Do paczek" Po 1. szt (co ma też swoje plusy, np. podgląd (mam wynegocjowane stawki cenowe w WS), które paczki zaliczają się do stref rozszerzonych z dopłatą) - import po nicku klienta. Import pobiera właściwy adres i dane klienta. Nie daje natomiast możliwości automatycznego importu nr paczki z WS do sello.

 

Witam, przyznam, że nie testowałem w praktyce ale mam jedno małe zapytanie, jeśli wyjaśnione gdzieś w treści to przepraszam.

Czy powyższa metoda umożliwia importowanie na raz tylko jednej paczki po wpisanym loginie klienta czy też całe listy, powiedzmy 50 paczek naraz po jakichś kryteriach?

Link to postu
  • 2 lata później...

1. ktos ma jeszcze ten tutorial? link nie dziala

 

2. mamy problem ze stworzeniem mapy, chcielismy prosto zrobic import adresów do ksiazki adresowej WS2012 z bazy danych z tabeli adr__Adress, w zasadzie wszystkie dane potrzebne do WS tam sa. przy probie zimportowania wyskakuja w WS same bledy:

 

ValidationMessage
Stan/prowincja/okręg jest nieznany w programie UPS WorldShip.

 

okazuje sie ze wszystko sie ladnie importuje, oprocz kraju.

 

CountryTerritory
US

 

ktos sie spotkal z czyms takim? jak sie zostawi zeby wcale nie importowal kraju to tez wpisuje US ;/

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...