Skocz do zawartości

ponowne wystawiane aukcji

Polecane posty

kiedyś zgłaszałem ten problem.

zawsze muszę ręcznie zaznaczać

- odbiór osobisty

- płacę z allegro

- wystawiam faktury VAT

Zawsze zaznaczam ręcznie.

Po wystawieniu aukcja pojawia się w "Trwających" i tam odpowiednie ptaszki są zaznaczone.

W czasie trwania aukcji zwykle aukcje są pobierane - bo trzeba usunąć te które się sprzedały, zakończyły itp.

Po takiej operacji ptaszki znikają, pomimo że na stronie allegro odpowiednie opcje są zaznaczone - potem powtórne wystawienie oczywiście nie ma zaznaczonych podanych wyżej opcji.

Ptaszki znikają niezależnie czy odbiera się pełne aukcje.

 

Mam nadzieję, że powyższe obserwacje ułatwią diagnozę, bo mnie osobiście strasznie denerwuje konieczność codziennego przeklikania tych opcji w kilkudziesięciu aukcjach.

Link to postu

wiem, ze była o tym mowa, ale czasami umknie jakiś istotny szczegół który pozwoli na poprawienie błędu. Sprawdzimy to w miarę możliwości.

 

ceryl, napisz jeszcze jak możesz, jakie opcje pobierania aukcji masz zaznaczone, po który ewidentnie widać, że ptaszki znikają. Niestety na testwebapi nie bardzo da się to przetestować, więc i z powtórzeniem błędu jest problem. Czy ten problem dotyczy wszystkich aukcji, ze sprzedażą, bez sprzedaży etc?

Link to postu

Eksperymentalnie sprawdziłem:

próba na

- aukcja wystawiona wczoraj bez sprzedaży

- inna aukcja wystawiona wczoraj ze sprzedażą

Dotychczas nie były pobierane aukcje - ptaszki są.

Odebranie aukcji z zaznaczeniem tylko "Aukcje trwające".

Po pobraniu ptaszków brak na opcjach, które wcześniej były zaznaczone:

- wystawiam faktury VAT

- płacę z allegro

- odbiór osobisty

pozostają ptaszki na opcjach:

- wpłata na konto bankowe

- pobranie pocztowe

- inne rodzaje płatności

- dodatkowe informacje

innych opcji nie używam, nie wiem jak się zachowują.

 

Wydaje mi się, że ptaszki znikają zawsze jeśli dana aukcja jest pobrana z allegro, ale nie eksperymentowałem.

W razie potrzeby mogę sprawdzić inne opcje - chcę by wreszcie działało :>

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Słuchajcie. Mamy już wersję 1.6 a u mnie jest ciągle ten sam problem, o którym pisał ceryl. Aktualnie doszły jeszcze upierdliwe zmienianie cech produktu. Mam w sprzedaży np. krzesełka do karmienia. Przy wystawieniu aukcji przez serwis zaznaczam kolor, różnego rodzaju funkcje (ok. 10). Nie mam pojęcia co zrobić żeby Sello przy ponownym wystawianiu aukcji wystawiało przedmiot z tymi samymi parametrami co podałem.

 

Zaznaczę, że raz na jakiś czas wchodzę po kolei w aukcje i ponownie dodaję utracone cechy. Zaznaczam wtedy w Sello pełne pobieranie aukcji na kilka dni, żeby dać mu szanse zaktualizować dane. Nic to jednak nie daje.

 

Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

Link to postu

Hmm, w zasadzie nie jest to rozwiązanie problemu (to może tylko Sello Team), ale może dopóki nie będzie tej łatki wystarczy: próbowaliście ściągać aukcje bez zaznaczonego "Pełne informacje o aukcjach", albo z zaznaczonym tym oraz "Tylko dla niekompletnych aukcji"?  Nie wiem, czy to pomoże - osobiście mam wprawdzie zaznaczone obie te opcje i nie zauważyłem opisanych problemów, ale z kolei aukcje wystawione z Pomocnika aukcji (mam tam dużą bazę opisów) ściąga bez problemu, włącznie z "wystawiam faktury vat" itp.  Oczywiście bez parametrów specyficznych z kolei, ale to już odrębny temat, który rozwiązuję w inny sposób.

A właśnie, tak przy okazji informacja dla Sello Team - w aukcjach wystawionych spoza Sello (właśnie za pomocą Pomocnika aukcji) oprócz parametrów specyficznych dla kategorii brakuje też od niedawna kodu pocztowego.  Oczywiście w Pomocniku i na Allegro jest dobrze.

Link to postu
Oczywiście bez parametrów specyficznych z kolei, ale to już odrębny temat, który rozwiązuję w inny sposób.

 

No ale opisz ten sposób proszę. Ja chociaż wystawiam niewiele aukcji w porównaniu z niektórymi - mam już  powyżej uszu wchodzenia raz na tydzień w każdą ofertę w allegro, żeby zmienić opis. Może niech wypowie się ktoś kto wystawia sporo aukcji. Jak sobie z tym radzicie?

Link to postu

Mam bazę opisów w Pomocniku Aukcji i w przypadku aukcji wystawionych z niego na podstawie tej bazy uzupełniam później brakujące informacje (przede wszystkim parametry specyficzne dla kategorii, ostatnio również kod pocztowy) - oczywiście skryptem, który działa na bazie danych Sello.  Bezpośrednio na Allegro nic nie robię, na szczęście tam aukcje (zarówno wystawione z Pomocnika jak i z Sello) są OK.  Z aukcjami, które wystawiałem z Sello też nie ma problemów, a przynajmniej żadnych nie zauważyłem.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem raz jeszcze  cały wątek i nie mam pewności o który błąd chodzi. Proszę o napisanie raz jeszcze z czym jest problem.

 

Jeśli chodzi o niepobieranie się atrybutów specyficznych dla aukcji wystawionych spoza Sello to będzie to w najbliższym czasie poprawione. Natomiast pobieranie znaczników VAT, Odbiór osobisty zostało już poprawione. Jeśli coś nie działa proszę o opisanie konkretnego przypadku (co jest pobierane, jak są aukcje wystawiane, etc).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...