Skocz do zawartości

Problem z polaczeniem z allegro

Polecane posty

Wlasnie zainstalowalem sello, wpisalem login i haslo z allegro i pisze

Błąd: Nieokreslony błąd

Nie mozna nawiazac polaczenia z serwerem aukcyjnym

Sprawdz ustawienia polaczenia internetowego. Przyczyna moze byc zle skonfigurowany serwer proxy

 

Antywirus wylaczony, net dziala poprawie, przez www na allegro normalnie sie loguje, dlaczego mi to nie dziala ?

Link to postu

Jest to najnowsza wersja sciagnieta ze strony sello, sprawdzalem to na innym komputerze i jest ten sam problem.... prosze o jakas konkretna porade bo potrzebuje tego typu programu i bardzo chcialbym przetestowac ten

 

 

co ciekawe, zauwazylem ze wpisujac bledne dane do logowania allegro program jednak nawiazuje polaczenie bo wyswietla sie informacja o blednym hasle lub loginie ale gdy podam poprawne pisze blad polaczenia

Link to postu

Sello nie działa na portach (nie jest serwerem), bo łączy się przez pierwszy dostępny za pomocą https.

 

Ciężko podać konkretną odpowiedź dlaczego tak się dzieje, bo taki przypadek widzę pierwszy raz, poza tym nie mam dostępu do tego komputera żeby to sprawdzić.

 

Ten inny komputer jest w tej samej sieci czy w innej?

Link to postu

Ten inny komputer jest w tej samej sieci ale jezeli to mialoby jakies znaczenie to moge to sprawdzic w innej sieci... co w przypadku jezeli sytuacja sie powtorzy? Firewall lub antywirus moze miec na to jakis wplyw? (mam to wylaczone przy probach polaczenia) nie ma jakiejs innej wersji abym mogl przetestowac ten program?

Link to postu

Sello nie działa na portach (nie jest serwerem), bo łączy się przez pierwszy dostępny za pomocą https.

np. TC też nie jest serwerem, Thunderbird też itd. a komunikują się poprzez określone porty -tę właściwości miałem na myśli miałem na myśli, jeśli wymagany port nie będzie otwarty (zablokowany przez firewall'a) to program nie działa poprawnie, czyli:

Firewall lub antywirus moze miec na to jakis wplyw?

może i ma.

 

Przepchane porty (przez tzw. "Dzieci Neostrady" zdzierające całego neta na dysk) też mogą powodować problem.

 

 

Link to postu

Witam mam ten sam problem. Wczesniej sello dzialalo mi . po sfoarmatowaniu dyskow. dzieje mi sie to samo. Na drugim kompie podlacoznym do sieci wszystko dziala. tak jak powinno. natomiast po formacie przy probie zalogowania wyskakuje mi ten sam blad ....    

 

MOZE KTOS DAS JAKAS KONKRETNA RADE ?? ?? :) Z GORY DZIEKI POZDRAWIAM

 

KORZSTAM Z PROGRAMU ANTYWIUSOWEGO AVAST, 

Link to postu

Witam,

pracuję z Sello już od ponad roku. Dzisiaj pobralem instalkę z Waszej strony by również wdrożyć Sello w nowej firmie. Tymczasem po zainstlowaniu i podaniu loginu i hasla (przy pierwszym uruchomieniu) wyskakuje mi ten sam błąd o którym pisał mój poprzednik. Cytuję:

 

Błąd: Nieokreślony błąd.

Nie można nawiązać połączenia z serwerem aukcyjnym.

Sprawdź ustawienia połączenia internetowego. Przyczyną może być również zle skonfigurowany serwer proxy.

 

Co do powyższego, net działa dobrze, wyłączyłem antywirusa, nie mamy ustawionego serwera proxy, więc wszystko jest ok. A mimo to Sello nie może się połączyć :((( Nie ukrywam, że pracę (przy pomocy Sello) miałem zacząć już dzisiaj. Proszę o pilną pomoc. Od poniedziałku muszę ruszyć z pracą pełną parą.

Link to postu

Jako, że Sello nie mógł połączyć się z kontem drugiej firmy na Allegro (pojawiał się błąd jaki opisałem wyżej) postanowiłem wpisać login i hasło starej firmy. I szok, Sello bez problemu znalazł konto na allegro i przystąpił do pobierania danych z serwisu aukcyjnego!!! Postanowiłem więc obejść problem i dodać ręcznie nowe konto (to, które od początku Sello miało obsługiwać) a stare usunąć z listy.

Niestety podczas dodawania konta sytuacja powtórzyła się. Wystąpił "Nieokreślony błąd".

 

Wnioski:

Stare konto Sello łyknęło bez problemu. Problem występuje z drugim kontem. Czyli połączenie z netem jest ok, firewall nie przeszkadza.

Teraz to dopiero zgłupiałem! :)

Wychodzi na to, że to wina jakichś ustawień w tym drugim koncie allegro. Zaznaczę, że to konto nie działa krótko i jest w pełni aktywowane. A jednak Sello ma jakiś problem do niego. POMOCY !!!

Link to postu

Udało się !!! Znalazłem rozwiązanie problemu ! :D

Dla wszystkich, którzy mają taki sam problem jak ja miałem dzisiaj podaję co trzeba zrobić:

 

Jeżeli wpisujecie logując się do Allegro dane (przykładowe): login: moje_konto, to przy zakładaniu konta w SELLO wpiszcie dane w następujący sposób: login: Moje_Konto.

Mała różnica a stwarza wielki problem :) U mnie zadziałało i śmigam w Sello już na nowym koncie.

 

Pozdrawiam !

Link to postu

tzn chodzi o rozróżnienie dużych liter? Też mi to przyszło do głowy, nawet zostało to sprawdzone i allegro nie wymagało dużych liter... Jak widać zależy to może od konkretnego konta, albo od tego czy zostało założone jako moja_firma czy Moja_Firma.

 

Edit:

Faktycznie, sprawdziłem na moim koncie prywatnym, które było założone na allegro z dużej litery, w Sello miałem wpisane z małej i mimo że działa, to przy sprawdzaniu pojawia się błąd, że nie mam sklepu :).

Wpisanie tam konta tak jak ono faktycznie jest podane na allegro rozwiązuje problem.

Link to postu

Zakupiłem sello w tamtym roku i chciałem zacząć go juz używać. Na płytce dostałem wersję 1.3 więc stwierdziłem że lepiej ściągnąć nowszą ze strony sello i ją zaaktywować. Zainstalowałem sello na komputerze utworzył bazy itd. chcę go uruchomić, podaję swój login i hasło którymi loguje się do allego i wyskakuje komunikat jak powyżej. Net działa firewall wyłączony antyvir też proxy nie używam.

Próbowałem sposobów które znalazłem na tym forum i nic. Może ktoś pomoże?

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...