Skocz do zawartości

Dziwny błąd przy wysyłaniu aukcji na serwer, help!

Polecane posty

jaką masz wersję Sello?

 

Profilaktycznie przez upload'em zsynchronizuj parametry z Allegro: Sello -> Narzędzia -> Synchronizuj parametry z serwisu.

 

Jak dodajesz zdjęcia, bezpośrednio do aukcji? czy z zewnętrznego ftp? Jeśli to drugie to czy wrzucasz tam fotki ręcznie czy Sello to robi?

Link to postu

po zainstalowaniu poprawki pojawia się coś takiego:

"Nieznany stan aukcji. Przy kolejnym wysyłaniu nastąpi weryfikacja wystawienia na serwisie aukcyjnym"

 

eh

Nie jest to błąd, tylko celowy komunikat mówiący o tym, że była próba wystawiania aukcji, jednak podczas tego wystąpił timeout (serwer allegro nie odpowiedział czy aukcja się wystawiła czy nie w zadanym czasie). Stąd nie należy edytować takiej transakcji w Sello bo przy kolejnej próbie wystawiania Sello będzie sprawdzać czy ta aukcja się wystawiła.

 

Aukcje wysyłane razem ze zdjęciami są przetwarzane przez serwery Allegro dłużej niż aukcje z jedną tylko miniaturką, lub w ogóle bez zdjęcia - co było między innymi powodem podwójnego wystawiania się aukcji z Sello.

 

Zatem prawdopodobnie jest to wina obciążonych serwerów Allegro, lub też problemów z łączem internetowym, pomocne może okazać się zwiększenie timeoutów na wysyłanie danych do allegro. Szczegóły w pomocy Sello pod F1 (problemy techniczne)

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Szczegóły w pomocy Sello pod F1 (problemy techniczne)

 

Mam ten sam błąd. W pomocy nie ma nic na temat zwiększania czasu do serwera Allegro.

 

Nie po to zakupiłem licencje, żeby teraz się bawić i grzebać w rejestrach.

Proszę o DOKŁADNE opisanie rozwiązania problemu i dołączenie pliku do wstawienia do rejestru.

 

Mój system to WIN 7 x64 Home Premium.

 

Pozdr.

Detemoto

Link to postu

Ten sposób pod win7 działa bez problemu, właśnie sprawdziłem dla pewności.

 

Jesli chodzi o dalszą część: co nie pomogło? Wpis zwiększa timeout co umożliwia przesłanie aukcji przy niesprzyjających warunkach (obciążone łącze, obciążony serwer webApi allegro).

 

Proszę więc o dokładne opisanie co jest nie tak.

Link to postu

Mimo dodania wpisu do rejestru przy próbie wysyłania aukcji (jest 16 w kolejce) jest ten sam komunikat

"Nieznany stan aukcji. Przy kolejnym wysyłaniu nastąpi weryfikacja wystawienia na serwisie aukcyjnym"

Łącze neo 1024/256 - podłączony tylko komp z Sello - żadnych innych pobierań w tle ani wysyłań.

Fakt, że używam swojego szablonu i dołączone 3 zdjęcia(pliki tła i zdjęcia są na tym samym serwerze, na którym mam swoja stronę).

Połączenie z ftp prawidłowe - Sello pokazuje swoje logo na podglądzie.

 

U mnie dwuklik na pliku *.reg powoduje otwarcie plik w notatniku - sprawdziłem na drugim kompie z win7 x64 - to samo.

 

Link to postu

Mam ten sam problem - też W764. Dodanie wpisów do rejestru nie pomaga.

Zaczęło się po próbie ponownego wystawienia aukcji - najpierw problem z błędnym webapi, porada Bartka w tamtym wątku pomogła.

Potem próbowałem ponownie wystawić dwie aukcje i tamta porada pomaga nie do końca - nie wysyła tych dwóch przygotowanych aukcji i komentarzy.

Link to postu

Teraz przygotowałem 1 testową Aukcje ze starego szablonu (z zasobów Sello), i też nie dała się wystawić (myślałem, że nowy szablon może coś kaszani, ale widać, że nie).

 

Teraz nasuwa mi się myśl, że na wersji testowej chodziło bez problemu, a po zakupie licencji i rejestracji padło.

Chyba nie ma znaczenia, że mam dwa konta, ale teraz tylko jest zarejestrowane. Żeby uprzedzić pytania dodam, że wysyłam aukcje z zarejestrowanego konta.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...