Skocz do zawartości

wiadomości z sello jako spam na wp

Polecane posty

proszę o pomoc informacje oraz emaile z sello nie dochodza na konta wp

 

natomiast wysłane z tego samego konta ktorego uzywa sello ale nie przez sello tylko prze windows email dochodzą.

 

Ktoś to moze wyjasńic od kilu dni mam urwanie głowy niedomówienia itp teraz oczywiscie wiem i przestąłem uzywac sello 

 

No ale takiego cos powoduje iż sello zaczyna być zwyczajnie bezużyteczne

Link to postu

nie wiem jak jest u innych ale

moje konto testowe na wp jest

- bezplatne

- wiadomosci nie przychodzi w ogóle nawet w spamie

 

a to jest komunikat jaki powraca z wiadomosci

 

SMTP error from remote mail server after end of data:

>    host mx.wp.pl [212.77.101.4]: 554 (#5.3.0) Nie przyjmiemy tej

> wiadomosci poniewaz jest to spam - zobacz strone:

>    http://poczta.wp.pl/info-antyspam-polityka.html / We can't accept this

> message because it is spam - see:

>    http://poczta.wp.pl/info-antyspam-policy.html [127]

 

 

 

 

 

Link to postu

hmmm...

wydaje mi się, że jasno napisali w odnośnikach.

Wysyłasz za dużo poczty o cechach dostatecznie zbliżonych do spamu (np. podobna treść), że darmowe konto nie będzie tego obsługiwać.

Sugeruję wypróbować inne konto darmowe, albo odżałować kilka złotych na płatne.

Na płatnych przynajmniej administrator udzieli chętniej wyjaśnień i zwykle pozwoli na większe obciążenie.

Link to postu

czyli problem polega na tym, że maile nie dochodzą do odbiorców z wp, czy że nie są wysyłane przez serwer darmowy na wp?

 

Konta bezpłatne mają zapewne bardziej rygorystyczne reguły kwalifikujące wiadomości jako spam, bo zgodnie z regulaminem, nie mogą być używane do działalności komercyjnej - a wysyłanie hurtem maili z Sello (lub jakiegokolwiek innego programu, który potrafi wysyłać masowo) do takiej działalności się zalicza.

Link to postu

odpisuje ponownie

konto pocztowe mam gdzies tam

 

- informacje oraz emaile z programu sello nie dochodzą na wp

- z tego samego konta pocztowego ale nie poprzez sello wiadomosci dochodzą na wp

- ja nie mam konta na wp !!!

- konto na wp założyłem żeby sprawdzić czy dojdzie na nie wiadomosc czy nie i nie dochodzi i nie ma jej w spamie

- czy klienci maja płatne to nie wiem bo i skąd i co za róznica emaile powinny dochodzic do kazdego niezalenie czy ma płatne czy nie skoro windows mail może wysłać wiadomość to i wasz program powinien ja wysłac.

- i chodzi o wysłanie jednej wiadomości

 

Link to postu

qrcze jak szukam w necie firmy która świadczy usługi czy sprzedaje produkty przy pomocy internetu a w kontakcie widnieje mail z domeną typu wp, onet, czy interia to nie traktuję takiej firmy poważnie.

Oszczędności swoją drogą ale bez przesady, serwery hostingowe naprawdę nie są takie drogie a korzystanie z darmowych kończy się właśnie tak jak w tym przypadku.

I może się okazać, że dzień czy dwa problemów z pocztą przy handlu w necie przyniesie większe straty niż zakup serwera. Ale jak kto woli...

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Jeśli tutaj problemem jest dodanie przez WP do spamlisty domeny, z której wysyłane są te wiadomości to my nie bardzo mamy na to wpływ. Trzeba interweniować u administratorów wp.

Zaraz przetestujemy jak to jest z wp i takimi samymi wiadomościami pod kątem różnych klientów pocztowych.

 

 

Link to postu

Problemem pewnie jest sama treść maila z sello. Skoro kolega wykluczył problem z adresem/spamlistą bo jak sam pisze, maile wysłane z tego samego adresu ale przez innego klienta pocztowego dochodzą, to o zakwalifikowaniu do spamu decydować będzie pewnie treść samego maila (może nagłówek -

W szczególności zabrania się przesyłania e-maili nieposiadających prawidłowych nagłówków i adresów (Od, Do) lub zawierających sfałszowane nagłówki.
).

Zapewne też kolega ma standardową treść maili z sello a tam troszkę za dużo "spamopodobnych" elementów.

Sugerowałbym raczej odchudzić lub przeedytować maile w sello i sprawdzić jakie przejdą na WP. Jeśli masz czas sprawdź na WP jakie elementy liczą się u nich do spamu (http://poczta.wp.pl/info-antyspam-polityka.html?ticaid=1a989).

Link to postu

Ale czy jest pewność, że wysyłane są te same maile (treść, nie nagłówek)?

 

Przeprowadziliśmy próbę polegającą na wysłaniu kilkudziesięciu maili (być może za mało) na pocztę wp i nie odnotowaliśmy problemu.

 

Być może najlepszym sposobem będzie napisanie wprost do administratora wp, dlaczego te maile nie dochodzą. My raczej tego zrobić nie możemy, bo wiadomości wysyłane przez nas dochodzą normalnie, więc nie bardzo jest czym argumentować, a administrator czy programista zawsze żąda dowodów - inaczej nie jest w stanie pomóc.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...