Skocz do zawartości

w tym programie nie działa nic

Polecane posty

bardzo dziękuję producentom. chciałam sobie ułatwić pracę, aby zaoszczędzić czas, a zamiast tego straciłam trzy godziny, tylko po to aby przekonać się, że program jest najgorszym z jakim miałam okazję w życiu pracować.

 

po pierwsze  ściągnął wprawdzie moje aukcje, ale tylko część ściągnął w całości, pozostałe ściągnął bez opisu, wobec czego nie można ich wystawić.

 

po drugie: może jestem tylko blondynką z doktoratem, ale pomimo spędzenia 2 godzin nad rozpracowywaniem tego programu nadal nie umiem go obsługiwać. czy można sobie wyobrazić  jakieś menu  mogłoby być jeszcze mniej funkcjonalne niż w selo? obawiam się, że to niemożliwe.

 

więcej już nie chce mi się pisać

jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

 

Link to postu

klasyczne strzelenie focha....

 

PS_1.

Jak ktoś nie umie jeździć samochodem to bez względu na to jaki by nie był będzie miał problemy z parkowaniem, doktoraty tu nie pomogą.

 

PS_2.

Wystarczy rozumieć co to transakcja, aukcja etc. i manu będzie przyjazne.

 

PS_3.

Nie lepiej, zamiast się obrażać napisać z czym jest problem -zdecydowanie łatwiej w ten sposób się problemy rozwiązuje niż poprzez wspomniane wcześniej "strzelanie focha"

Link to postu

Ja tylko zasugeruję aby zapoznać się z pomocą do programu (która w nowej wersji będzie udoskonalona) oraz z darmowym szkoleniem http://forum.sello.pl/index.php?topic=3064. Sello jest dosyć rozbudowanym programem i opanowanie go w całości trwa zdecydowanie dłużej niż 3 godziny. Jednak podstawowe operacje jak pobranie czy wystawienie aukcji nie wymaga wiele wysiłku - wystarczy tylko zrozumieć architekturę i zasadę działania programu, o której mowa w pomocy do programu (klawisz F1). Dodam, że pomoc jest kontekstowa, więc naciśnięcie przycisku F1 w module czy w oknie powoduje otwarcie pomocy dla tego właśnie okna.

Link to postu

przecież napisałam na czym polega problem. otóż część aukcji program ściągnął bez kompletnego opisu. czasem jest to tylko sam tytuł i cena, podczas gdy pozostałę aukcje ściągnęły się w całości.

 

a co do tego, że jest to program bardzo rozbudowany i 3 godziny nie wytarcza... widziałam programy naprawdę o wiele bardziej rozbudowane, które obsługiwało się łatwiej. nie chodzi o to, żeby zrobić stustronnicową instrukcję obsługi, której ja np. nie mam czasu czytać, tylko o to, że w dobrze zaprojektownym programie, nawet jeśłi jest rozbudowany, wszystkie podstawowe opcje można odkryć metodą prób i błędów. tymczasem tutaj to jest niemożliwe. próbowałam przenieść np. aukcje z jednego konta allegro na drugie i pomimo wielu prób nie udało się mi to. a chyba takie podstawowe zadanie nie powinno zbyt skomlikowane prawda?

 

 

Link to postu

O ogółach mogę napisać tak: bez doktoratu a sobie radzę z sello :P

 

O szczegółach

program ściągnął bez kompletnego opisu

Należy wybrać Wyślij/odbierz, Serwisy aukcyjne-Odbierz, Zaznaczyć Aukcje Trwające/Ze sprzedażą/Bez sprzedaży i koniecznie zaznaczyć "Pełne informacje..." i odznaczyć "Tylko dla niekompletnych aukcji"

próbowałam przenieść np. aukcje z jednego konta allegro na drugie i pomimo wielu prób nie udało się mi to. a chyba takie podstawowe zadanie nie powinno zbyt skomlikowane prawda?

Aukcje można edytować tylko w zakładce "Przygotowane". Sello nie poprawia tego co jest wystawione i nie ma możliwości edycji aukcji trwających i zakończonych.

Zmiana konta: po otwarciu aukcji, lewy górny róg, konto i wybrać z listy. Banalne - trochę się rozejrzeć :>

Link to postu

przepraszam a jak Pan myśli co robiłam przez godziny zabawy z tym programem? rozglądałam się:) oczywiście, że wybrałam "pełne informacje" odznaczyłam "tylko dla niekompoletnych aukcji" to jednak nic nie pomogło. dla pewności operacje ściągania powtórzyłam kilka razy i za każdym razem program ściągnął tylko część dsanych. dodam, że aukcje które ściąga tylko częściow za każdym razem są inne. tzn. raz daną aukcję ściąga w całości, a za następną próbę ściąga tylko jej tytuł oraz cenę... i tak w koło macieju... naprawdę niezła zabawa... zwyczajnie można kota dostać:)

to samo dotyczy wystawiania aukcji na innym koncie. bez trudu odkryłam jak przenieść pojedyńczą aukcję z konta na konto  - dokładnie tak jak pan to opisuje. Ale ja mam tych aukcji do przeniesienia 600 i chciałam je przenieść za jednym zamachem, a to już nie jest takie proste jak raczył to pan tu opisać... niemniej dzięuję za próbę pomocy

 

Link to postu
jak Pan myśli co robiłam przez godziny zabawy

jak to co? jak w tylule wątku: nic nie działa :P

ściąga tylko częściow za każdym razem są inne

tu czasem decyduje obciążenie własnego łącza lub serwerów allegro.

Do dokładnego określenia warto sprawdzić jakie błędy podaje po rozwinięciu raportu (kliknąć na belce na dole w Raport).

to samo dotyczy wystawiania aukcji na innym koncie. bez trudu odkryłam jak przenieść pojedyńczą aukcję z konta na konto

hmm... grunt to precyzja informowania o problemie - poprzednio było napisane:

próbowałam przenieść np. aukcje z jednego konta allegro na drugie i pomimo wielu prób nie udało się mi to. a chyba takie podstawowe zadanie nie powinno zbyt skomlikowane prawda?

I jak pomagać jak nawet nie chce się Pani precyzyjnie opisać problemu?

Ale ja mam tych aukcji do przeniesienia 600 i chciałam je przenieść za jednym zamachem, a to już nie jest takie proste jak raczył to pan tu opisać

To prawda Sello nie pozwala na tego typu operacje bez przeklikania wszystkich aukcji, a przynajmniej o tym nie wiem. Proponuję jednak pomyśleć co zrobić na allegro by przenieść 600 aukcji z konta na konto... Tam to dopiero trzeba się doklikać i doklikać.

 

Pokrzyczeć łatwo! Jeżeli chce Pani uzyskać prawdziwą pomoc a nie tylko ponarzekać, że nie radzi sobie Pani z programem to proszę precyzyjnie opisywać problemy. Najlepiej pojedynczo bo pisząc "nic nie działa bo sobie nie poradziłam" to podstawowa odpowiedź to "u mnie działa bo sobie poradziłem".

 

Link to postu

No tak w końcu jednak przyznał mi Pan rację:) bo jeśli chodzi o problemy, których doświadczyłam podczas obsługi programu, to jak widać nie wynikły one z moich błędów, ale z czynników leżących po stronie programu. Co do mojego łącza, to wątpię, aby było winne temu, że program ściąga tylko część aukcji. I również nie moją winą było, że nie mogłam znaleźć sposobu na przeniesienie aukcji hurtowo z konta na konto - po prostu taka funkcja nie istnieje w Sello. Czy wobec tego wszystkiego nie miałam prawa się zirytować? Byż może jednak z otwarciem tego wątku powinnam była zaczekać aż emocje opadną i spokojnie opisać problem zamiast walić na wstępie: nic nie działa.

Link to postu
spokojnie opisać problem zamiast walić na wstępie: nic nie działa.

cóż... zależy co się chce uzyskać"

  • Jeśli ktoś chce sobie pokrzyczeć - można pisać nic nie działa
  • Jeśli ktoś chce uzyskać pomoc - trzeba pisać dokładnie jaki problem się pojawił.

 

Forum jest miejscem kontaktu z pracownikami Insert i innymi użytkownikami programu.

Jako trochę doświadczony użytkownik programu mogę czasem coś podpowiedzieć szybciej niż Insert. A jest nas, użytkowników więcej niż pracowników Insert :)

Link to postu

Pierwszy raz słyszę o problemie aby Sello nie pobierało opisów aukcji, czy ktoś może to jeszcze potwierdzić?

 

dodam, że aukcje które ściąga tylko częściow za każdym razem są inne. tzn. raz daną aukcję ściąga w całości, a za następną próbę ściąga tylko jej tytuł oraz cenę

Co oznacza stwierdzenie "za następną próbą"? Czy te aukcje są kasowane po ściągnięciu?

 

Nie ma funkcji przeniesienia aukcji na inne konto, gdyż podstawowym scenariuszem wystawiania aukcji w Sello było wystawianie towarów na aukcjach. Stamtąd można wystawić towar na dowolnym koncie (przy użyciu szablonów aukcji).

Link to postu

Pierwszy raz słyszę o problemie aby Sello nie pobierało opisów aukcji, czy ktoś może to jeszcze potwierdzić?

 

Może Pani chodzi o to, że aukcja w całości ściągnięta z Alla przez Sello, wyglądać może z lekka dziurawo. All dodaje do wszelkich css'ów przedrostek #user-field, dzięki czemu po ściągnięciu właśnie taki gałganek wygląda jak wielkie nieczytelne nic. Zależy oczywiście od tego jak html i css są konstruowane, ale faktycznie aukcja wysłana z Sello i później w całości ściągnięta przez Sello może nie wyglądać zupełnie.

Link to postu

za nastąpną próbą - oznacza, że usunęłam ściągnięte aukcje a potem ściągnęłam je jeszcze raz.

 

Panu, który uważa że kierowałam się wyglądem aukcji twierdząc, że nie ściągnęły się w całości gratuluję wyobraźni. oczywiście kierowałam się przede wszystkim komunikatem programu Sello, który podczas próby wystawienia takiej podziurawionej aukcji informował mnie: brak lokalizacji - uzupełnij,  brak ceny - uzupełnij, lub jakoś tak. szczerze mówiąc nie pamiętam już czego dokładnie w ściągniętych aukcjach brakowało, ale mam wrażenie, że chyba wszystkiego poza tytułami .

Link to postu

Więc najprawdopodobniej nie została użyta opcja "pobieraj pełne dane" o aukcjach, lub pobrane zostały transakcje.

 

Przy pobieraniu transakcji, jeśli w bazie Sello nie ma aukcji, której ta transakcja dotyczy jest tworzona aukcja zawierające podstawowe dane, jak np tytuł aukcji. Nie ma w niej natomiast opisów, zdjęć i nie da się jej wystawić. Należy wtedy pobrać pełne dane o aukcjach aby te "kadłubki" aukcji zostały uzupełnione o brakujące dane.

Link to postu

ok. już nie mam siły tłumaczyć. przyjmijmy chłopcy, że macie racje. zamiast aukcji pobrałam  transakcje i wmówiłam sobie, że to aukcje siłą autosugestii. albo po prostu nie umiem odróżnić moich aukcji od moich transakcji,a kupującym allegrowiczom wysyłam towar kierując się metodą losowania... bo dla mnie aukcje i transakcje to jedno i to samo. w dodatku nie pobrałam pełnych danych aukcji, żeby sobie zrobić na złość. myślę, że tak można podsumować pomoc udzieloną mi na forum Sello:) sprawdza się tu po raz kolejny przysłowie: umiesz liczyć - licz na siebie. pozdrawiam was chłopcy serdecznie;)

Link to postu

Ponieważ jest Pani jedyną osobą, która ma takie problemy to proponowałbym zgrać video z każdym krokiem jaki Pani wykonywała i efektem tej próby.

Taki pokaz mógłby potwierdzić błąd w Sello lub Allegro.

Nie warto kierować się emocjami opisując, że nic nie działa, ponieważ w przypadku takich programów zawsze trzeba brać pod uwagę specyficzne konfiguracje klientów.

Jak widać powyżej emocje wpływają również na innych użytkowników forum i powodują niepotrzebną eskalację nerwów.

 

Proszę spróbować kilka razy zsynchronizować i pobrać dane z serwisów, u mnie wszystkie aukcje zakończone zobaczyłem dopiero za trzecim razem, wcześniej niby pobierał a jednak nie wszystko. Co prawda miałem pełne dane o aukcji, ale aukcje pobierane były na raty. Podejrzewam, że to przez samo webAPI Allegro.

 

Jeżeli kilkukrotne pobieranie nie pomoże (najlepiej za każdym razem od nowa uruchomić komputer i Sello) to jednak warto ten filmik z ekranu nakręcić.

Link to postu

Jeżeli kilkukrotne pobieranie nie pomoże (najlepiej za każdym razem od nowa uruchomić komputer i Sello) to jednak warto ten filmik z ekranu nakręcić.

Sugerujesz, że nakręcenie takiego filmu jest prostsze niż obsługa Sello?

 

Zostaje poprosić kogoś o pomoc poprzez "lajw wju", typu TeamViewer -tylko jak go pobrać, zainstalować i skonfigurowć?  :-X

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...