Skocz do zawartości

nie tworzy sie transakcja itp.

Polecane posty

Witam

Korzystam z Sello od tygodnia i albo czegoś nie wiem, albo ten typ tak ma. Pytania, może ktoś mi wyjaśni, bo sprzedaż się zaczyna, a ja siedzę nad programem, który w chwili obecnej więcej mi przeszkadza niż pomaga  :-\

 

1. Nie utworzyła się transakcja. Mam maile o sprzedaży, a w transakcjach nie ma jej (parametry odświeżałam wiele razy)

 

2. przy ustawianiu parametrów specyficznych aukcji muszę potem ręcznie na Allegro je jeszcze raz ustawiać (typu kolor, rodzaj). Parametry specyficzne to już nawet w sello się nie pojawiają (oprócz nowe i kolory), na allegro muszę to ustawiać po każdym wystawieniu.

 

3. Kupujący wybrał sposób dostawy i zapłaty. No i co z tego, skoro w transakcji to się nie pojawia, co jest potężnym problemem. Zmiany adresu muszę wpisywać do notatek, bo nie da się po linijce wklejać danych, bo wywala błąd, że nie wkleiłam wszystkiego (tylko nazwisko najpierw), a nie może być jednocześnie otworzony mail i transakcja. Wklejenie więc zmiany adresy wysyłki jest wręcz niemożliwe. Na dodatek (o ile poznałam ten program) adres wysyłki kasuje adres pobrany z konta allegro kupującego, więc nie można sobie zostawić starego i dodać tylko opcję, że inny adres wysyłki.

 

4. próbując przed zakupem licencji stworzyłam sobie taką jakąś fikcyjna bazę do testów. Teraz nie mam pojęcia jak ją skasować (muszę wybierać jedną z dwóch przy  starcie programu). Zaznaczę, że odinstalowałam wersję testową, zainstalowałam program ponownie i nadal siedzi ta testowa baza.

 

5. nie znalazłam w autotekscie "nr aukcji". Albo jestem głupia albo go tam nie ma. Przydaje to się, gdy się pisze, co klient maja wpisać w tytuł przelewu

 

6 jak utworzyłam szablon wiadomości z polem "kwota pobrania: tu suma za towar +wybrany transport) to w mailu nie dolicza transportu. Tu pewno moja wina, bo czegoś nie doczytałam. Może ktoś podpowie, bo na starcie jest mnóstwo pracy, a ja siedzę tylko i rozgryzam program ...

 

5. Moja frustracja sięga zenitu  >:( Jak tak dalej będzie, to stracę zaufanie do programu, a to jest podstawa, jeśli chodzi o sprzedaż. Nie piszcie tylko, że mi się nie chce uczyć, bo spędziłam nad nim już wiele godzin a opcje poznaję "w praniu". To nie jest darmowy program, od którego można mniej wymagać, a tu gubię się jak dziecko we mgle i ciągle mnie coś niemiło zaskakuje. Dla totalnego laika to czarna magia jest. Zła jestem jak diabli, bo mam sprzedaż w mailach, a nic z nią zrobić nie mogę (ręcznie to ja i bez programu można :->). Jeszcze nie doszłam do list wysyłkowych itp., wpisuję numery listów ręcznie. Aż boję się do tego zabrać, skoro na tym etapie mam już kupę problemów.

 

6. Może to forum nie jest miejscem na takie pytania, ale czy menadżer z allegro nie działa lepiej? Mam takie wrażenie, że allegro nie za bardzo chce się z sello dzielić informacjami (jak np parametry specyficzne do każdej kategorii), a może jeszcze nie znam go na tyle, by odkryć, co ja źle robię?

 

Pozdrawiam

nakina

Link to postu

Po pierwsze edytuj wiadomość zamiast tworzyć nowe wiadomości w wątku.

 

1. Czy transakcje są pobierane? to nie to samo co parametry

Transakcje nie tworzą się na podstawie maili tylko na podstawie pobrania transakcji.

2. Nie przypominam sobie by ktokolwiek miał taki problem jeśli parametry serwisu są prawidłowo synchronizowane. Czasem wymaga to wymuszenia bezpośrednio w bazie danych.

3. Sello nie obsługuje formularzy dostawy i zapłaty. Będzie w ciągu 1 do 20 tygodni  :P

4. Bo program i baza danych to nie to samo. Trzeba usunąć bazę.

5. Uwielbiam stwierdzenia  ;D

Albo jestem głupia albo go tam nie ma

6. więcej szczegółów i dokładny cytat ze sposobu korzystania z pola

 

I zgodnie z dalszą dość dziwną numeracją:

....

5 program obsługuje wiele kolejnych kroków i jest dość skomplikowany. KROPKA. By obsługiwać trzeba się nauczyć. Help i forum może pomóc.

6. MS działa inaczej, czy lepiej - każdy ocenia sam. Parametry specyficzne np. działają poprawnie jeśli są poprawnie zsynchronizowane. MS też ma błędy.

Link to postu

1. Czy transakcje są pobierane? to nie to samo co parametry

Transakcje nie tworzą się na podstawie maili tylko na podstawie pobrania transakcji.

 

w mailach "Sprzedałeś przedmiot przez Kup Teraz" mam sprzedaz, na liscie aukcji jest widoczna ta sprzedaz, a w transakcjach do tej pory jej nie ma. Wniosek- chyba nie pobrał transakcji. Co teraz? Czy ona jeszcze "wskoczy" czy juz mam ją dalej obsługiwać "recznie" czyli dodac jako transakcje nowa, jakby zewnetrzna? Transakcje juz były pobierane i bylo ok, jest ich kilka dopiero, bo to start, ale ta nie pojawila sie...

Co dalej mam z tym fantem zrobic?

 

2. Nie przypominam sobie by ktokolwiek miał taki problem jeśli parametry serwisu są prawidłowo synchronizowane. Czasem wymaga to wymuszenia bezpośrednio w bazie danych.

 

co oznacza wymuszenie w bazie danych? Nie każcie mi tylko cos grzebac w bazie MySql, bo pomysle, ze o program dla programistow tylko :P Laik by odpuścił sobie wtedy w przedbiegach.

Pobieram kategorie i widze, ze sie pobraly prawidlowo, synchronizowalam tez wiele razy (podobniez pomaga na wszystko  :P). W kategoriach, w których wystawiam, parametrow specyficznych jest duuuuzo wiecej niz się pojawiło w sello, na dodatek jeszcze te ustawione w sello ("nowy" i kolory) tez w calosci nie przeszly do allegro, ustawilo sie tylko "nowy" a kolory juz nie. Pomijam wszystkie inne parametry specyficzne jak rodzaj np. turystyczne, tradycyjne, albo "z przodu", "na bok") O tym to moge zapomniec. Po wystawieniu aukcji wlaze na allegro i wszystko ustawiam ręcznie.

 

3. Sello nie obsługuje formularzy dostawy i zapłaty. Będzie w ciągu 1 do 20 tygodni  :P

 

ooooo a to się zdziwiłam.... czy powodem jest zmiana formularza na allegro? Kiedys pracowałam z pomocnikiem aukcji i tam wszystko wskakiwalo samo, stąd mocne zdziwienie, że tu nie. Dobre i to....... przeżyje chyba do aktualizacji;-)

Czyli to, że nie można ręcznie zmienić adresu do wysyłki to normalne? Tez korzystacie z notatek?

 

4. Bo program i baza danych to nie to samo. Trzeba usunąć bazę.

 

jak?

 

5. Uwielbiam stwierdzenia  ;D

Albo jestem głupia albo go tam nie ma

 

smiej się, śmiej, ja tu siwieje, zębami zgrzytam ...

To jak, nie ma nr aukcji czy jest? ;-)

 

6. więcej szczegółów i dokładny cytat ze sposobu korzystania z pola

 

Automatyczna wiadomość:

 

Witaj [Klient::Nick]!

 

Informujemy, że zakupione przez Ciebie

towary zostały wysłane przesyłką pobraniową.

Aktualnie oczekujemy na wpłynięcie zapłaty

w wysokości [Paczka::Pobranie].

 

Lista towarów:

[Paczka::ListaTowarow]

 

Data wysyłki: [Paczka::DataWysylki].

 

Zapraszamy do kolejnych zakupów na naszych

aukcjach: [sprzedawca::WszystkieAukcje].

 

[Podmiot::Wizytowka] "

 

[Paczka: : Pobranie] ma wartosc towaru, nie dodało kwoty za transport za kuriera. O ile mnie pamięc nie myli dodałam kuriera do listy opcji transportu, zdefiniowałam kwoty za zwykła i pobranie, a tu kicha

 

 

I zgodnie z dalszą dość dziwną numeracją:

 

oj szczegół ;-)

 

....

5 program obsługuje wiele kolejnych kroków i jest dość skomplikowany. KROPKA. By obsługiwać trzeba się nauczyć. Help i forum może pomóc.

 

dzieki za pocieche, że nie jestem taka sierota jak mi się już wydaje. Nie pierwszy to program, jakiego używam, ale temu trzeba UFAĆ, bo to w końcu klienci i pieniądze. Nie ma miejsca na pomyłki i niedmoówienia. Poki ta sprzedaz jest niewielka, to nad tym panuję, ale potem? boję się myslec, co będzie jak ja tego już nie będę ogarniać ilościowo a program zrobi mnie w konia.

 

6. MS działa inaczej, czy lepiej - każdy ocenia sam. Parametry specyficzne np. działają poprawnie jeśli są poprawnie zsynchronizowane. MS też ma błędy.

 

poczytałam na forum allegro troche, tez narzekaja ;-)

 

BTW dla twórców programu. Może warto troche bardziej wykorzystywać prawy przycisk myszy? takie podmenu bardzo się przydaje, a nie wszędzie jest wykorzystywane.

Link to postu

1. Jeśli pobierane są transakcje a mimo to się nie pojawiają to może być problem z webApi. Czasami zdarza się, że transakcje pojawiają się później niż są wysyłane maile. Może to być też wina źle działającej jednej z funkcji webApi - pracujemy nad poprawką, która nie będzie korzystać z tej wadliwej funkcji webApi Allegro.

 

2. Być może będzie to konieczne. Rozwiązanie problemu z wymuszaniem pobierania poprzez zmiany w bazie jest oczywiście rozwiązaniem tymczasowym, do czasu wypuszczenia nowej wersji programu. W mojej sygnaturce (FAQ) jest link do tego jak wymusić pobranie parametrów za pomocą programu SQL Management Studio.

 

3. Nie trzeba korzystać z notatek do tego celu. Wystarczy z maila skopiować do schowka (Ctrl+c) cały adres, otworzyć transakcję i wybrać zmień adres wysyłkowy (ctrl+a, lub dwuklik na polu z adresem). Otworzy się okienko, tam można wybrać link Zaawansowany (ctrl+a). Okienko się rozszerzy i będzie tam wklejony skopiowany wcześniej adres z maila. Dalej poprzez zaznaczanie i naciskanie przycisków [>] można wstawiać fragmenty adresu odpowiednie pola.

 

4. W tej chwili za pomocą SQL Management Studio. Na forum niedawno był wątek podobny.

 

 

BTW dla twórców programu. Może warto troche bardziej wykorzystywać prawy przycisk myszy? takie podmenu bardzo się przydaje, a nie wszędzie jest wykorzystywane.

A jakaś konkretna sugestia?

Link to postu

1. Jeśli pobierane są transakcje a mimo to się nie pojawiają to może być problem z webApi. Czasami zdarza się, że transakcje pojawiają się później niż są wysyłane maile. Może to być też wina źle działającej jednej z funkcji webApi - pracujemy nad poprawką, która nie będzie korzystać z tej wadliwej funkcji webApi Allegro.

 

chwała wam za to :-) Tą jedną ręcznie już zrobiłam, poczekam na poprawke :-)

Transakcja do tej pory nie pojawiła się (widzę, że nie tylko ja mam taki problem), więc chyba nie ma na co czekać. Minęła już doba.

 

2. Być może będzie to konieczne. Rozwiązanie problemu z wymuszaniem pobierania poprzez zmiany w bazie jest oczywiście rozwiązaniem tymczasowym, do czasu wypuszczenia nowej wersji programu. W mojej sygnaturce (FAQ) jest link do tego jak wymusić pobranie parametrów za pomocą programu SQL Management Studio.

 

tez poczekam, wolę niczego nie skopać. Czytałam FAQ, trochę strach grzebać samemu w SQL

 

3. Nie trzeba korzystać z notatek do tego celu. Wystarczy z maila skopiować do schowka (Ctrl+c) cały adres, otworzyć transakcję i wybrać zmień adres wysyłkowy (ctrl+a, lub dwuklik na polu z adresem). Otworzy się okienko, tam można wybrać link Zaawansowany (ctrl+a). Okienko się rozszerzy i będzie tam wklejony skopiowany wcześniej adres z maila. Dalej poprzez zaznaczanie i naciskanie przycisków [>] można wstawiać fragmenty adresu odpowiednie pola.

 

dzieki wielkie, sprobowałam- lepiej, choć to mało intuicyjne i trzeba kombinować. Dobre i to ;-)

 

BTW dla twórców programu. Może warto troche bardziej wykorzystywać prawy przycisk myszy? takie podmenu bardzo się przydaje, a nie wszędzie jest wykorzystywane.

A jakaś konkretna sugestia?

 

1. Dolne okna, gdzie wyswietlaja się szczegóły aukcji, transakcji, towaru itp. brakuje prawego przycisku myszy do choćby kopiuj/wklej. Tu przycisk nie działa, a szkoda, bo trzeba uzywac CTRL+C, CTRL+V. Dla takiej osoby jak ja, przyzwyczajonej raczej do myszy niz klawiatury, takie udogodnienie byłoby bardzo mile widziane, bo się ciągle nacinam na brak "prawego myszy".

 

2. Po otworzenia okienka wiadomości to samo- brak prawego myszy do kopiowania choćby, a przecież wiele treści z wiadomości wkleja się potem do danych klienta czy notatek (wybor koloru itp dane)

 

Poważnym blędem jest to, że nie można mieć otwartego jednego okienka, np. wiadomości, a jednocześnie zmienić zakładkę na Klienci, by dokonywać zmian np w adresie do wysyłki albo numerze tel. Trzeba skopiować linijke z maila, zamknąć okno z wiadomością, przejsc do zakladki klienci, otworzyc okno z konkretnym klientem, wkleic np adres, a następnie.......... zamknąć okno z klientem, przejsc do zakładki wiadomości, otworzyć wiadomość, skopiować np. nr telefonu, zamknąć okno z wiadomościa, przejść do zakładki klienci, otworzyć okno konkretnego klienta, wkleić nowy nr telefonu np. do notatek.

Trochę dużo zachodu, prawda?

Wystarczy by np. okna wiadomości otwierały się dodatkowo i mogły pozostać w pasku zadań na dole, by kopiować sobie dane gdy już się otworzy okno klienta. Pomocnik ma taką możliwość i bardzo się to przydawało. Takie małe a cieszy :-)

 

Kolejna sugestia- dajcie kasować szablony opisow :P

 

kolejna drobinka: na liscie aukcji dobrze by było, wg. mnie, dodać małą kolumienkę,że to aukcja sklepowa czy zwykła na 14 dni (filtr jest ok, ale jak się chce poobserwować co lepiej procentuje, czy sklep czy zwykłe aukcje, a mam dwie takie same aukcje- i tu i tu, to by się przydało). Bez tego można żyć, nie tak jak z brakiem obsługi formularza ;-)

 

Przy definiowaniu nowego klienta z zewnątrz, jak się już niechcący ustawi "uzytkownik serwisu: allegro" to umarł w butach- nie da sie juz tego zmienić. Po wejsciu do edycji opcja wyboru "serwisu:" jest na szaro, bez możliwości zmiany.

 

No i autotekst "Numer akcji", bo przydaje to sie, gdy klientowi w automatycznej wiadomości chce napisac, bo ma wstukac w tytule przelewu. Nick jest, numeru aukcji nie znalazlam.

 

To takie marudzenie nowego użytkownika. Może to będą drobiazgi do naprawy i uda się to wprowadzić do nowej wersji?

Pozdrawiam

nakina

Link to postu

 

5. Uwielbiam stwierdzenia  ;D

Albo jestem głupia albo go tam nie ma

 

smiej się, śmiej, ja tu siwieje, zębami zgrzytam ...

To jak, nie ma nr aukcji czy jest? ;-)

 

 

Witam nową użytkowniczkę Sello. Nie bierz mocno na poważnie personanych wypowiedzi Ceryla, on ostatnio najwięcej chyba odpowiada na forum nowym użytkownikom i wydaje mi się, że może być nieco "zgorzkniały" wątkami typu "w tym programie nic nie działa - pomóżcie" ;)

 

Sello jest naprawdę dużym programem. Z założenia ma być elastyczne tak bardzo jak różne są profile sprzedawców Allegrowych. Jeden sprzedaje miesięcznie 10000 znaczków pocztowych i wysyła je pocztą, drugi sprzedaje 10 samochodów i używa tylko odbioru osobistego.

Skala różnic między wymaganiami użytkowników Sello jest porażająca IMHO.

Niestety taka wielkość i elastyczność programu (notabene nieporównywalna z jakimkolwiek innym programem stworzonym do tego celu) okupiona jest błędami, niedopracowaniami.

Ale BarteK czuwa i, jak pisze wrednie Ceryl  ;) za 1 do 20 tygodni będzie nowa wersja Sello... jeszcze bardziej elastyczna... i z nowymi błędami  :(

 

Link to postu

Witam nową użytkowniczkę Sello. Nie bierz mocno na poważnie personanych wypowiedzi Ceryla, on ostatnio najwięcej chyba odpowiada na forum nowym użytkownikom i wydaje mi się, że może być nieco "zgorzkniały" wątkami typu "w tym programie nic nie działa - pomóżcie" ;)

 

nie przejmuje sie, żartuje :-)

Co nie zmienia faktu, że skoro tylu tak pisze, to coś w tym jest... Z sello pracuje ponad tydzien i przyznam, że wsciekam się na niego dość regularnie  8)

 

Sello jest naprawdę dużym programem. Z założenia ma być elastyczne tak bardzo jak różne są profile sprzedawców Allegrowych. [...]

Niestety taka wielkość i elastyczność programu (notabene nieporównywalna z jakimkolwiek innym programem stworzonym do tego celu) okupiona jest błędami, niedopracowaniami.

 

prawdą jest, że nowemu jest ciężko. Ten program jest mało intuicyjny dla początkującego. Help nie jest zbyt wylewny  :P Jeśli ktoś nie miał wcale do czynienia z programami do obsługi sprzedaży allegro, to ja mu współczuję zaczynać zabawę z allegro + poznawanie Sello jednocześnie. Nie dziwię się, że wiele osób rezygnuje. Nie jestem laikiem komputerowym, ale wiele rzeczy mnie niemiło zaskoczyło, z wieloma do tej pory sobie nie poradziłam, wielu nawet nie ruszam, by nie spędzić kolejnych kilku godzin na rozgryzanie programu. Jak okrzepnę w sklepie i będę mieć czas to i owszem, ale teraz na starcie to mnóstwo innej pracy jest.

Generalnie trzeba miec kupę czasu by dojść jak coś się robi i dlaczego tak się dzieje, że coś sie samo tworzy, a czegoś nie można zrobić nawet jak się bardzo chce.

Panel do list wysyłkowych sobie daruję na dlugo :-> Ledwo udało mi się opcję kuriera dodać  :P

 

Ale BarteK czuwa i, jak pisze wrednie Ceryl  ;) za 1 do 20 tygodni będzie nowa wersja Sello... jeszcze bardziej elastyczna... i z nowymi błędami  :(

 

Wazne, że ktoś nas, uzytkowników, slucha i z nimi rozmawia- to bardzo cenne. Co się z nami natrudzą to ich, ale sami sobie winni- było pisać łatwiejsze programy  ;D

Mam nadzieję, że kłopoty miną i zostanę z Sello na dobre.

Pozdrawiam

nakina

Link to postu

 

nie przejmuje sie, żartuje :-)

Co nie zmienia faktu, że skoro tylu tak pisze, to coś w tym jest... Z sello pracuje ponad tydzien i przyznam, że wsciekam się na niego dość regularnie  8)

 

prawdą jest, że nowemu jest ciężko. Ten program jest mało intuicyjny dla początkującego. Help nie jest zbyt wylewny  :P Jeśli ktoś nie miał wcale do czynienia z programami do obsługi sprzedaży allegro, to ja mu współczuję zaczynać zabawę z allegro + poznawanie Sello

 

Ja jestem przykładem takiego elementu, co to od razu został rzucony w Allegro i od razu w Sello. I nie dla siebie, tylko musiałem obsłużyć całkiem sporą firmę. To było ponad 2 wiosny temu. Teraz orzę dla siebie. I powiem Ci, że do tej pory niektórych części Sello nie ruszam - bo to albo nie potrzebne, albo szkoda mi czasu na zgłębianie meandrów. Tym bardziej świadczy to o złożoności programu i o tym, (!!!) że zakres zastosowań Sello jest szerszy niż mnie, dość wymagającemu userowi/sprzedawcy, chce się wypróbować.

A to, że jest XXX użytkowników/forumowiczów, którzy używają Sello (sam kupując nieraz natykam się na ślady prcy Sello, choć tych ludzi nie ma na forum), oznacza, że jednak progam mimo wszystko działa.

I dla osłodzenia, bo spadam - wykoleiłem wątek - "ciężko... kochana to jest na przodku w kopani. U nas na Allegro to jest przej*ane." :)

 

Link to postu
1. Dolne okna, gdzie wyswietlaja się szczegóły aukcji, transakcji, towaru itp. brakuje prawego przycisku myszy do choćby kopiuj/wklej. Tu przycisk nie działa, a szkoda, bo trzeba uzywac CTRL+C, CTRL+V. Dla takiej osoby jak ja, przyzwyczajonej raczej do myszy niz klawiatury, takie udogodnienie byłoby bardzo mile widziane, bo się ciągle nacinam na brak "prawego myszy".

Niestety jest to okno podglądu, a ten ma to do siebie, że w nim się ogląda dane a nie edytuje :). Okno to nie było projektowane pod kątem edycji danych i przerobienie tego wymaga dosyć znacznych zmian w działaniu programu.

 

Poważnym blędem jest to, że nie można mieć otwartego jednego okienka, np. wiadomości, a jednocześnie zmienić zakładkę na Klienci, by dokonywać zmian np w adresie do wysyłki albo numerze tel. Trzeba skopiować linijke z maila, zamknąć okno z wiadomością, przejsc do zakladki klienci, otworzyc okno z konkretnym klientem, wkleic np adres, a następnie.......... zamknąć okno z klientem, przejsc do zakładki wiadomości, otworzyć wiadomość, skopiować np. nr telefonu, zamknąć okno z wiadomościa, przejść do zakładki klienci, otworzyć okno konkretnego klienta, wkleić nowy nr telefonu np. do notatek.

To jest niestety wada architektury w jakiej zrobione jest Sello i jej zmiana raczej nie wchodzi w grę. Samo przejście do transakcji czy klienta można wykonać wprost z wiadomości, klikając w nagłówku maila na link Dotyczy lub Od.

 

Sugeruję, aby adres do wysyłki zmieniać W TRANSAKCJI, nie w kliencie. Zmiana adresu w kliencie nie powoduje uaktualnienia adresu wysyłkowego dla już istniejących transakcji.

 

na liscie aukcji dobrze by było, wg. mnie, dodać małą kolumienkę,że to aukcja sklepowa czy zwykła na 14 dni

Jest kolumna "Typ Aukcji" w której widać czy jest to Kup teraz, czy Sklep. Kolumny można dodawać usuwać i przesuwać poprzez prawoklik i wybór Operacje na liście > Lista kolumn.

 

Przy definiowaniu nowego klienta z zewnątrz, jak się już niechcący ustawi "uzytkownik serwisu: allegro" to umarł w butach- nie da sie juz tego zmienić. Po wejsciu do edycji opcja wyboru "serwisu:" jest na szaro, bez możliwości zmiany.

Sama możliwość ustawienia, że jest to klient z Allegro nie jest najlepszym rozwiązaniem. Nie wiem czy ktoś z tego korzysta, ale może to przysporzyć więcej problemów niż korzyści.

 

No i autotekst "Numer akcji", bo przydaje to sie, gdy klientowi w automatycznej wiadomości chce napisac, bo ma wstukac w tytule przelewu. Nick jest, numeru aukcji nie znalazlam.

Można posłużyć się tagiem Transkcja::Dotyczy - domyślnie jest tam nazwa i numer aukcji, z której ta transakcja się wywodzi.

 

To takie marudzenie nowego użytkownika.

Przeciwnie, takie sugestie są bardzo dobre, bo zwracają uwagę na to, co w programie jest niezrozumiałe dla początkujących użytkowników i co należy poprawić, podpowiedzieć.

 

Help nie jest zbyt wylewny

Będzie wylewniejszy... nie wiem czy zdążymy z tym do nowej wersji, bo jednak napisanie takiego helpa pochłania baaardzo dużo czasu.

 

Tym bardziej świadczy to o złożoności programu i o tym, (!!!) że zakres zastosowań Sello jest szerszy niż mnie, dość wymagającemu userowi/sprzedawcy, chce się wypróbować.

Z ongiś przeprowadzonych badań wynika, że przeciętny użytkownik programów uniwersalnych, typu Sello, Subiekt korzysta z około 19% funkcji programu. Oczywiście dla różnych użytkowników są to różne 19% funkcji :).

 

 

 

 

Link to postu

1. Dolne okna, gdzie wyswietlaja się szczegóły aukcji, transakcji, towaru itp. brakuje prawego przycisku myszy do choćby kopiuj/wklej. Tu przycisk nie działa, a szkoda, bo trzeba uzywac CTRL+C, CTRL+V. Dla takiej osoby jak ja, przyzwyczajonej raczej do myszy niz klawiatury, takie udogodnienie byłoby bardzo mile widziane, bo się ciągle nacinam na brak "prawego myszy".

Niestety jest to okno podglądu, a ten ma to do siebie, że w nim się ogląda dane a nie edytuje :). Okno to nie było projektowane pod kątem edycji danych i przerobienie tego wymaga dosyć znacznych zmian w działaniu programu.

 

Tu nie chodzi o możliwość edycji tych pól w podglądzie, ale umożliwienia choćby korzystania z 1 opcji prawego przycisku myszy- "kopiuj". Zaznaczam tekst w wiadomości i kopiuj, do dalszego wykorzystania, wklejenia w pola np. notatek w innej zakładce, gdzie jest normalna możliwość edycji. Tylko kopiuj, nic wiecej

 

 

Poważnym blędem jest to, że nie można mieć otwartego jednego okienka, np. wiadomości, a jednocześnie zmienić zakładkę na Klienci, by dokonywać zmian np w adresie do wysyłki albo numerze tel. Trzeba skopiować linijke z maila, zamknąć okno z wiadomością, przejsc do zakladki klienci, otworzyc okno z konkretnym klientem, wkleic np adres, a następnie.......... zamknąć okno z klientem, przejsc do zakładki wiadomości, otworzyć wiadomość, skopiować np. nr telefonu, zamknąć okno z wiadomościa, przejść do zakładki klienci, otworzyć okno konkretnego klienta, wkleić nowy nr telefonu np. do notatek.

To jest niestety wada architektury w jakiej zrobione jest Sello i jej zmiana raczej nie wchodzi w grę.

 

to duży ból ....

 

Samo przejście do transakcji czy klienta można wykonać wprost z wiadomości, klikając w nagłówku maila na link Dotyczy lub Od.

 

Sprobuje, może się przyzwyczaję.

 

Sugeruję, aby adres do wysyłki zmieniać W TRANSAKCJI, nie w kliencie. Zmiana adresu w kliencie nie powoduje uaktualnienia adresu wysyłkowego dla już istniejących transakcji.

 

to jednorazowa akcja, musialam ręcznie dodać klienta by zrobić transakcję, tą, która nie weszla z allegro do dzis.

 

 

Jest kolumna "Typ Aukcji" w której widać czy jest to Kup teraz, czy Sklep. Kolumny można dodawać usuwać i przesuwać poprzez prawoklik i wybór Operacje na liście > Lista kolumn.

 

JEST, JEST !!! Małe a cieszy :-) Dzieki

 

No i autotekst "Numer akcji", bo przydaje to sie, gdy klientowi w automatycznej wiadomości chce napisac, bo ma wstukac w tytule przelewu. Nick jest, numeru aukcji nie znalazlam.

Można posłużyć się tagiem Transkcja::Dotyczy - domyślnie jest tam nazwa i numer aukcji, z której ta transakcja się wywodzi.

 

nie przyda się, ludzie w tytule przelewu nie będą wpisywac całego tytułu aukcji przeciez. Taki autotekst "nr aukcji" może nie będzie dużym problemem do następnej aktualizacji ?

 

To takie marudzenie nowego użytkownika.

Przeciwnie, takie sugestie są bardzo dobre, bo zwracają uwagę na to, co w programie jest niezrozumiałe dla początkujących użytkowników i co należy poprawić, podpowiedzieć.

 

proszę nie kusić do pisania następnych wniosków ... bo ja potrafię marudzić  8):D

 

Pozdrawiam

nakina

Link to postu

No i autotekst "Numer akcji", bo przydaje to sie, gdy klientowi w automatycznej wiadomości chce napisac, bo ma wstukac w tytule przelewu. Nick jest, numeru aukcji nie znalazlam.

Można posłużyć się tagiem Transkcja::Dotyczy - domyślnie jest tam nazwa i numer aukcji, z której ta transakcja się wywodzi.

 

nie przyda się, ludzie w tytule przelewu nie będą wpisywac całego tytułu aukcji przeciez. Taki autotekst "nr aukcji" może nie będzie dużym problemem do następnej aktualizacji ?

nakina, nie znam profilu Twojej pracy (obsługi klienta), ale do czego Ci nr aukcji w przelewie od klienta?

Ja mam to rozwiązane tak, że klient ma wpisać w tytule przelewu swój nick allegrowy i nic więcej. Jest wyraźnie poinformowany, że wszelkie inne dopiski (kolor/wzór/adres) będą ignorowane.

Teraz do tego emSzmal rozksięgowujący przelewy i w zasadzie nic nie trzeba z tym robić. Wpada do banku przelew, emSzmal go księguje do Sello i odpowiednio oznacza transakcję.

Numer aukcji jest mi zupełnie niepotrzebny do zaksięgowania wpłaty - ważne od kogo.

Link to postu

 

nakina, nie znam profilu Twojej pracy (obsługi klienta), ale do czego Ci nr aukcji w przelewie od klienta?

Ja mam to rozwiązane tak, że klient ma wpisać w tytule przelewu swój nick allegrowy i nic więcej. Jest wyraźnie poinformowany, że wszelkie inne dopiski (kolor/wzór/adres) będą ignorowane.

Teraz do tego emSzmal rozksięgowujący przelewy i w zasadzie nic nie trzeba z tym robić. Wpada do banku przelew, emSzmal go księguje do Sello i odpowiednio oznacza transakcję.

Numer aukcji jest mi zupełnie niepotrzebny do zaksięgowania wpłaty - ważne od kogo.

 

emSzmal mowisz.... ;) jak zasypia mnie przelewy to poszukam tego cuda.

Co do numeru aukcji to takie podwojne zabezpieczenie, ze jakby jakis klient zapomnial nicku to chociaz numer wpisze. Ja kupując zawsze wpisuje numer aukcji i nick, wiec pomyslalam, ze sa mądrzejsi ode mnie skoro tego wymagaja, wiec i ja wymagam. Po cos to inni robią.

A branża... to po nicku z forum na allegro znajdziesz :-) Dopiero zaczynam tą branżę, sklep istnieje dopiero tydzień, sprzedaz mała, na szczęście, bo razem z poznawaniem Sello to bym zginęła, nie mówiąc o dziesiątkach aukcji, które jeszcze muszę zrobić ;-)

Już widzę kolejną niezrozumiałą dla laika rzecz- "do paczek". Nie za bardzo rozumiem tą idee, ale pewno ma to głębszy sens. Póki co mi coś znika po zanotowaniu wpłaty i szukam potem nerwowo, gdzie to wcięło;-) Nie mam jeszcze nawyku oglądania zakładki "do paczek".

 

BTW może ktoś mi podpowie:

Mam problem z automatycznym mailem "dziekujemy za zakup". Wstawia tam się kwota transportu domyślna i jak nie wyłapię tego maila ze skrzynki nadawczej, to klient dostaje dziwne koszty transportu. Czegos nie ustawiłam?  Domyślnie mam kurier, a widze tam jakieś koszty np. od pobrania, jakies z księzyca, raz list polecony, raz zwykly kurier, raz kurier pobranie. Kwoty są całkiem przypadkowe. No i ten standardowy sposób wysyłki jest bardzo tajemniczy i nielogiczny, jak dla laika oczywiście.

Link to postu

Niestety tak będzie i tego uniknąć się nie da. Bo nawet kiedy Sello będzie pobierać wybór klienta jakiego dokonał na Allegro, to nie ma gwarancji, że w momencie gdy pojawia się transakcja, klient już wypełni sposób wysyłki etc.

 

W tej chwili koszty transportu są ustalane wg tego co ustawione jest w administracja/parametry transakcji. Jest to koszt minimalny; minimalny ale większy od 0, maksymalny, oraz podany ręcznie.

Link to postu

Życzę zasypania przelewami :)

Co do danych na przelewie - takich przelewów, których emSzmal nie może rozkminić, ani po nicku ani po nazwisku u mnie jest... tak na oko z 5-10%. Nie więcej.

Dwa - wklepywanie numeru aukcji jest obarczone dużym ryzykiem błędu, chyba że ctrl-c ctrl-v.

Trzy - numer aukcji, pracując w sello, nic mi nie daje bo na danej aukcji mogło kupić 100 użytkowników.

Cztery - nick w przelewie daje mi wszystko, bo czy klient kupił na jednej aukcji, czy na 10 i mam transakcje zgrupowane, to płaci mi konkretny człowiek, którego łatwo powiązać z zakupem(ami).

 

Teraz zakładki Sello:

U mnie wszystkie transakcje wiszą w oczekujących na płatność. Tu następują zmiany, typu klient wybrał kolor, model ect. Gdy

a) klient zdecyduje się na pobranie - obsługa przełącza trnasakcję na pobraniową

b) klient zapłacił przelewem ------//------

c) emSzmal rozkminił przelew i oznaczył transakcję jako zapłąconą

w tych przypadkach transakcja trafia do "Do paczek" i jest obiektem kultu dla magazyniera, który na podstawie tej właśnie zakładki robi paczki. Jak już mu się uda wystrugać śliczny kartonik, to oznacza w sobie tylko znany sposób daną paczkę i w dziale "Do paczek" robi dla transakcji "utwórz paczkę".

Teraz z kolei wkracza biuro, bo mu się pojawiła paczka w dziale Paczki->DoWysłania. Biuro pisze kwity przewozowe i paragony. Oznacza paczkę jako wysłaną a kwity oddaje magazynowi do naklejenia na paczkę. I to wszystko - czekamy na kuriera :)

 

Co do maila "dziękujemy..." to albo zrezygnuj z niego, albo umieść w nim treść "Wartość towarów XXX plus koszty przesyłki". Chodzi o to, że Sello nie do końca jeszcze sobie radzi z kosztami transportu (w tej wersji i po ostatnich zmianach na Allegro). A poza tym, ten mail może być generowany i wysłany zaraz po otrzymaniu przez Sello informacji o transakcji. W tym momencie Sello musiałoby zgadnąć, czy klient nie zmieni przypadkiem transportu na pobranie albo z poczty na kuriera.

Funkcja zgadywania zachowań klientów przewidziana jest dopiero w wersji Sello 10.55.  8)

Link to postu

Niestety tak będzie i tego uniknąć się nie da. Bo nawet kiedy Sello będzie pobierać wybór klienta jakiego dokonał na Allegro, to nie ma gwarancji, że w momencie gdy pojawia się transakcja, klient już wypełni sposób wysyłki etc.

 

W tej chwili koszty transportu są ustalane wg tego co ustawione jest w administracja/parametry transakcji. Jest to koszt minimalny; minimalny ale większy od 0, maksymalny, oraz podany ręcznie.

 

zmieniłam wiadomość automatyczna (skasowałam transport  ;D) i problem się rozwiązał.

 

A te kolumny w listach są baaaardzo sympatyczne- gratuluje :-) Pobawiłam się tym i mam wszystko co chce :-)

Link to postu

Życzę zasypania przelewami :)

 

oj tak tak..... :-)

Sporo ludzi płaci z PzA. Jak dobrze się doczytałam, to nie pobierają od tego prowizji. Przyznam, że wygodne i szybkie to jest. Dużo wygodniejsze od przelewów na konto. Planuję wyciągać co jakiś czas, bo bym zginęła jeszcze mając cząstkowe przelewy na koncie.

 

Teraz zakładki Sello:

U mnie wszystkie transakcje wiszą w oczekujących na płatność. Tu następują zmiany, typu klient wybrał kolor, model ect. Gdy

a) klient zdecyduje się na pobranie - obsługa przełącza trnasakcję na pobraniową

b) klient zapłacił przelewem ------//------

c) emSzmal rozkminił przelew i oznaczył transakcję jako zapłąconą

w tych przypadkach transakcja trafia do "Do paczek" i jest obiektem kultu dla magazyniera, który na podstawie tej właśnie zakładki robi paczki. Jak już mu się uda wystrugać śliczny kartonik, to oznacza w sobie tylko znany sposób daną paczkę i w dziale "Do paczek" robi dla transakcji "utwórz paczkę".

Teraz z kolei wkracza biuro, bo mu się pojawiła paczka w dziale Paczki->DoWysłania. Biuro pisze kwity przewozowe i paragony. Oznacza paczkę jako wysłaną a kwity oddaje magazynowi do naklejenia na paczkę. I to wszystko - czekamy na kuriera :)

 

Masz pełną rację, to wszystko ma ręce i nogi, jest jak najbardziej logiczne, jak na to spojrzeć z punktu widzenia dużej firmy. Tylko trzeba przywyknąć, a to już powoli nastepuje :-)

 

Co do maila "dziękujemy..." to albo zrezygnuj z niego, albo umieść w nim treść "Wartość towarów XXX plus koszty przesyłki". Chodzi o to, że Sello nie do końca jeszcze sobie radzi z kosztami transportu (w tej wersji i po ostatnich zmianach na Allegro). A poza tym, ten mail może być generowany i wysłany zaraz po otrzymaniu przez Sello informacji o transakcji. W tym momencie Sello musiałoby zgadnąć, czy klient nie zmieni przypadkiem transportu na pobranie albo z poczty na kuriera.

 

juz skasowałam, co zbędne. Powoli zaczyna mi się ten program podobać :-)

 

Funkcja zgadywania zachowań klientów przewidziana jest dopiero w wersji Sello 10.55.  8)

 

:D :D :D

Ekipa Sello ma z wami ciężkie życie  ;D

 

Pozdrawiam późną nocą

nakina

Link to postu

Znalazłam taki głupi błąd, ale irytujący.

Przy przesuwaniu listy aukcji trwających, suwakiem, na sam dół listy, jak się puści suwak, to on jakby "odbija" w górę o jakieś 5 aukcji. Żeby zobaczyć te najniższe aukcje trzeba strzałką parę razy kliknąć w dół, bo suwak "odbija". Nie jest to norma, dzieję się tak w 80% przypadków.

Małe, a wkurza.

 

Pozdrawiam

nakina

Link to postu

To nie jest błąd, choć jest to irytujące. Większość programów operujących na bazach danych tak ma. I efekt się zwiększa wraz z powiększaniem listy, która ma się wyświetlić.

Chodzi dokładnie o to, że program, aby działać szybko pobiera z bazy danych tylko jakąś porcję danych do wyświetlenia. Dajmy na to 20 transakcji do wyświetlenia w tabelce. Nie wie przy tym, czy faktycznie w bazie danych transakcji spełniających kryteria do wyświetlenia w tejże tabelce jest 20, 100 czy 2000000.  Jak przesuniesz suwak do końca w dół - program pobiera kolejne 20 pozycji. Dlatego nie sprawdza tego - to by kosztowało użytkownika sporo czasu na przeliczenie wszystkiego. Natomiast wielkość suwaka w winzgrozie dla danego elementu interfejsu jest ustawiana proporcjonalnie do ilości danych, które widać w tabelce w stosunku do ilości danych, które są jeszcze nie widoczne.

No i teraz, jeśli nie wiemy jaka porcja danych jest niewidoczna - suwak zachowuje się jak naćpany.  :o

Link to postu

To nie jest błąd, choć jest to irytujące. Większość programów operujących na bazach danych tak ma. I efekt się zwiększa wraz z powiększaniem listy, która ma się wyświetlić. [...]

No i teraz, jeśli nie wiemy jaka porcja danych jest niewidoczna - suwak zachowuje się jak naćpany.  :o

 

No niestety jest to irytujące, ale nie jest to nie do rozwiązania. Wiele serwisów czerpie z baz, a jakoś czkawki nie maja ;-)

Może twórcy, kiedyś, w chwili nudy, rozwiążą ten problem?  ;) Nie żeby mi to sen z powiek spędzało, ale wkurza ;-)

Najbardziej czekam na ten formularz dostawy...

 

A tak przy okazji zapytam. Przymierzam się do zakupu całorocznej licencji. Nie ukrywam, że wolę kupić taniej ;-) Można dostać Sello w pudełku taniej, u porządnego sprzedawcy. Czy taka wersja, nie bezpośrednio z Sello, jest gorzej traktowana i lepiej jej nie kupować? Różnica w cenie jest znaczna, więc nie wiem, jak ekipa Sello się na to zapatruje.

Pozdrawiam

nakina

Link to postu

jak marudzić to po całości  8)

 

Mam aukcję, którą utworzyłam zanim zainstalowałam sello. Nie jest powiązana z żadnym towarem.

Aukcja się skończyła, wystawiłam ją ponownie już za pomoca sello i chciałam ją skasować z zakończonych, by mi nie zaśmiecała. Usunęłam ją z allegro, by się nie ściągała wiecznie. Poprzednio skasowała się z sello bez burzawek, a teraz...

... zonk:

 

"Bład usunięcia z bazy danych. Zapis spowodowałby naruszenie integralności danych".

 

Poczytałam "problemy techniczne", ale nie widzę tam swojego przypadku.

Co z tym fantem zrobić?

Mam dożywotnio mieć tą aukcje w bazie?

 

Pozdrawiam znów późną porą

nakina

Link to postu

Rozwiązanie jest, wcisnąć ctrl+end :) i suwak będzie chodził jak trzeba.

 

"Bład usunięcia z bazy danych. Zapis spowodowałby naruszenie integralności danych".

Problem ten oznacza, że do tej aukcji podpięte są jakieś inne obiekty, typu transakcja, email. Baza danych w takim przypadku nie zezwoli na usunięcie tego elementu (aukcji) i pojawia taki właśnie błąd. Najlepiej sprawdzić to w dolnych zakładkach i usunąć najpierw te elementy powiązane jeśli już koniecznie ktoś chce usunąć aukcję.

 

 

Link to postu

Rozwiązanie jest, wcisnąć ctrl+end :) i suwak będzie chodził jak trzeba.

 

No tak, znów "myszkowcy" mają pod górę  :P

 

Problem ten oznacza, że do tej aukcji podpięte są jakieś inne obiekty, typu transakcja, email. Baza danych w takim przypadku nie zezwoli na usunięcie tego elementu (aukcji) i pojawia taki właśnie błąd. Najlepiej sprawdzić to w dolnych zakładkach i usunąć najpierw te elementy powiązane jeśli już koniecznie ktoś chce usunąć aukcję.

 

Dziękuję za pomoc, to korespondencja pewno wiąże mi tą aukcję i nie daje jej usunąć, bo transakcji nie było, towaru powiązanego ani klienta też nie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...