Skocz do zawartości

nie tworzy sie transakcja itp.

Polecane posty

kolejne pytanie nowego/ej  8)

 

Czy ja dożywotnio mam mieć w pamięci te aukcje zakończone, czy to się po jakimś czasie zarchiwizuje ?  Daje się skasować tylko te z zerową sprzedażą i bez maili.

 

Zauważam, że sello czasem mi "muli", czyli okna otwierają się przeraźliwie wolno. Czasem przejście z jednej zakładki do drugiej, albo zapisanie aukcji, albo wejście do opcji "specyficzne" w aukcji zajmuje około minuty !!! Tylko siedzieć i gapić się w monitor, aż sello się "odetka".

Może powodem jest nie taki najnowszy komputer, ale nie jest to staroć tylko model sprzed 3 lat.

Czy u was też tak sello zawisa?

Boję się, że jak tych zakończonych aukcji mi się nazbiera, a powodem jest mój komp, to będzie mi wisieć program już na każdej akcji, stąd pytanie, co z tymi zakończonymi?

Z czasem i transakcje się pouzupełniają i też będą obciążać pamięć...

 

No i czasem nie działa prawy przycisk myszy, np na liście transakcji, na towarze, na aukcji. Zdarza się tak raz na 20 razy.... ale jak się już wydarzy, to tylko przejście do innej zakładki i powrót pomaga. Wiele opcji jest tylko w prawym myszy na listach, nie ma tego z boku, więc to trochę problem .... Zaznaczam, że nie chodzi o podgląd, bo tu już przywykłam, że mogę zapomnieć o myszy :P

Zdarza to też się w nagłówkach list (żeby pododawać kolumny itp)

 

Pozdrawiam

nakina

 

Link to postu

sello w obecnej wersji będzie zbierać aukcję w nieskończoność.

 

I w miarę wzrostu ilości danych będzie się mulić coraz bardziej.

Zawsze można oczywiście kupić komputer 100x szybszy i z szybszymi dyskami, profesjonalną wersją SQL o lepszych możliwościach wykorzystania procesora...

 

Na pocieszenie jest obietnica Sello Team, że kiedyś wprowadzą możliwości usuwania starych danych. Czyli jeszcze od 1 do 150 tygodni i będzie lżej bazie.

 

Co do działania: mam podobne obserwacje, funkcje aktywne czasem są nieatywne, podświetla się lub nie, aukcje wystawiają się czasem w ilości od 0 do 2...

Ustawianie kolumn itp to syzyfowa praca bo program zapomina ustawienia. Ale już tylko kilkadziesiąt tygodni zostało i będzie lepiej  :D

 

 

Link to postu

Jeśli takie zamulanie występuje czasami to jest jakiś problem z wydajnością komputera. Jakie są parametry komputera na którym pracuje Sello (i serwer SQL)?

 

W wersji 1.5 były zgłaszane problemy z wydajnością zakładek transakcji i paczek, ale to występowało jeśli ktoś miał tam ponad 40tyś elementów. Udało się namierzyć ten problem ze spowalnianiem i do wersji 1.6 został już poprawiony.

Link to postu

Jeśli takie zamulanie występuje czasami to jest jakiś problem z wydajnością komputera. Jakie są parametry komputera na którym pracuje Sello (i serwer SQL)?

 

serwer SQL? Nie mam serwera osobnego, tylko swoj komputer.

Celeron D 2,4 GHz, 1GB pamięci. Firmowy Acer. Twardy dysk nowy i wielki, dokupiony niedawno, miejsca kupę jeszcze jest.

 

W wersji 1.5 były zgłaszane problemy z wydajnością zakładek transakcji i paczek, ale to występowało jeśli ktoś miał tam ponad 40tyś elementów. Udało się namierzyć ten problem ze spowalnianiem i do wersji 1.6 został już poprawiony.

 

ja pracuje na sello od miesiaca i mam moze 50 transakcji a muli jak wsciekly ;-)

 

Pozdrawiam

nakina

Link to postu

Serwer SQL masz. Pewnie zainstalował się razem z Sello.

A co do komputera - nigdy nie lubiłem baleronów. Ale mimo to powinno chodzić. Dorzuć mu trochę pamięci. 1GB na obecne czasy to trochę cienko. Windoz XP obsługuje do 3GB. Pamięć jest tania, więc warto. O ile płyta główna pociągnie.

 

Tym bardziej, że bawisz się grafiką. ;)

Link to postu

Przy takim obciążeniu jakie generuje jedna osoba przy 50 transakcjach nie powinno to stanowić problemu, nawet dla Celerona. Trzeba by ustalić co powoduje takie zamulanie, czy jest to SQL server czy może zbyt zajęty procesor (być może robieniem innych rzeczy). Trzeba mieć też na uwadze, że podczas synchronizacji Sello może obciążyć znacznie procesor - jeśli jest on jednordzeniowy (a celeron D zdaje się jest), to może być to odczuwalne przy pracy.

 

Jeśli procesor posiada HT (Hyper Threading) można spróbować wyłączyć go w BIOSie - to może pomóc w przypadku gdy zamulanie jest spowodowane serwerem SQL.

 

Najlepiej gdyby na to spojrzał informatyk.

Link to postu

Informatyk powiadomiony, czekam ...

 

Takie inne utrudnienie z punktu widzenia nowego:

 

Czy można zrobić powiadomienie, że są nowe wiadomości? Wyskakuje, że uaktualniono tyle i tyle aukcji- super, przydatne, ale niech jeszcze wyskakuje "Odebrano xxx nowych wiadomości". Siedzi się w innej zakładce, a tu ktoś pilnie czeka na odpowiedź.

Byłoby miło taki drobiazg dodać.

 

BTW wysypał się MS na Allegro- jak ja się cieszę, że mam Sello  :-*

 

Pozdrawiam

nakina

Link to postu

No to ja się bardzo cieszę, że będzie :-)

 

Kolejne marudzenie nowej  :P

 

Polskie znaki w odpowiedziach od klientów.

 

Tekst: "różowe świnki występują w następujących szelkach" ....

wychodzi w odpowiedzi: "różowe winki wystepujš w następujšcych szelkach"

 

Zjada mi ś, a resztę polskich krzaczy.

 

Pomijam już to co klient napisze, bo z tymi "winkami" to musiałam chwilę pomyśleć, co autor miał na myśli :-D

Nie daj boże, żeby mi w tym formacie napisał adres........ to już byłaby masakra. Ze Świdnicy pewno dostanę widnicę, ze Ślicznej zaś liczną ...  ???

 

 

Szukałam na forum pod kątem "polskie". Znalazłam zmianę w IE na inne kodowanie, ale ... strach to ruszać, bo wszędzie indziej jest ok, tylko Sello ma problem.

To błąd czy ryzykować zmianę w IE? Tylko co ma IE do Sello?

 

Pozdrawiam

nakina

Link to postu

Na jakim windowsie pracuje Sello (wersja językowa). Czy utworzenie nowej wiadomości także powoduje "krzaki" czy dotyczy to tylko maili od klientów, oraz czy dotyczy to wszystkich maili?

 

Zmiana w IE nie skutkuje niczym strasznym. Jak będzie gorzej to zawsze można ustawić jak było poprzednio. Sello do IE ma to, że korzysta z kontrolki HTMLowej, z tej samej, z której korzysta IE, więc i część ustawień może być współdzielonych.

Link to postu

XP wersja polskojęzyczna.

Dotyczy to maili od klientów tylko i nie to nie wszystkich.

W odpowiedziach dostaję swoje własne zdania i sa one także pokrzaczone. W wysłanych te same maile wyglądały dobrze.

Generalnie dotyczy to maili- odpowiedzi od klientów. Nie wszystkich, tylko co jakiś czas się taki kwiatek trafia.

 

Co ew ustawić w IE, jakie kodowanie ?

Pozdrawiam

nakina

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Tu nie ma się czym chwalić. Nie wiem, jakich wiecej szczegółów ktoś oczekuje, teraz juz wiem.

Aukcje tylko wieloprzedmiotowe. Zadnej innej cechy wspólnej nie widze oprocz tego, że nie mam żadnych transakcji od wczoraj od 21.48

Dokładna godzina znana, bo minutę wczesniej jedna weszla, ale nastepna o 21.49 juz nie i tak trwa do teraz. Zadna nowa się nie pojawiła od tej godziny.

nakina

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...