Skocz do zawartości

Działanie Sello

Polecane posty

Wczoraj aktualizowałem Subiekta GT do wersji 1.23 . Dziś od rana Sello zgłasza błąd w postaci braku pobierania transakcji i w szczegółach takiego błędu mamy wyjaśnienie:

 

"Nie udało się dodać transakcji do aukcji nr xxxxxxxxxx dla klienta xxxxxx (xxxxxxxx) Zapis spowodowałby naruszenie integralności danych."

- oczywiście (x) to jakieś tam cyferki odpowiednie dla danej aukcji.

 

Jeśli to SUBIEKT jest przyczyną to dlaczego tak się zdarzyło ? Czy teraz trzeba czekać na jakieś poprawki a obsługę aukcji robić ręcznie ?!?! Proszę o szybką reakcję !!!!!

Link to postu

Musiałem poczekać do końca pracy z tym restartem. Więc sytuację mam teraz taką:

Wszystkie końcówki są powyłączane, pracuje tylko serwer i na nim robię dalsze czynności. Po restarcie SQL-a SELLO ściągnął zaległe aukcje, niemniej pojawiły się w raporcie błędy:

"Połączenie z zewnętrznym systemem niedostępne. Wystąpił Błąd (kod błędu: 80004003) Nieudane logowanie do systemu Subiekt GT".

I teraz SELLO nie robi zamówień w SUBIEKCIE z pobranych transakcji.

Subiekt GT ma bazę na tym samym serwerze i pracuje bez zakłóceń. SELLO uruchomione jest na tym samym serwerze na koncie SZEF. W administracji konto SZEF jest powiązane z użytkownikiem o pełnych prawach administracyjnych w Subiekcie.

Restartowałem na wszelki wypadek zarówno SELLO jak i SQL-a w sumie trzykrotnie coby się w razie czego wszystko "poukładało" ale efektu nie ma. Co każdy odcinek czasu automatycznego pobierania i wysyłania danych, jest ten sam komunikat dotyczący braku możliwości "zrobienia" dokumentu zamówienia, ale cały czas dotyczy na razie tylko jednej aukcji z tych których w ogóle nie sciagał przed restartem SQL. Jest także komunikat o braku aktualizacji towarów. Tez z powodu braku połaczenia z systemem zewnętrznym.

Ale tu ciekawostka. Jak wejdę na kartoteki towarów i na którymkolwiek towarze wybiorę z menu kontekstowego "synchronizuj z subiektem" to wtedy bez żadnego błędu zaczyna lecieć synchronizacja i otrzymuję komunikat że np. zaktualizowano towarów 52 oraz dodano towarów 9.

Trochę się przy tym załamuję, no bo jak powaznie pracować przy czymś czego do końca nie mozna ogarnąć. Program z założenia zupełnie fajny , ale ta "nieobliczalność" w działaniu jest deprymująca.

Kolejny problem, którego zupełnie nie rozumiem to fakt , że jak jestem zalogowany jako SZEF to po wejściu na kartoteki , podswietleniu dowolnego towaru i kliknięciu prawym aby uzyskać menu kontekstowe, wszystkie towary mają status "niepowiązanych z Subiektem". Jeżeli się przeloguję na jakiegoś użytkownika, wszystkie towary sa powiązane z Subiektem. Dla informacji w powiązaniach w administracji wszyscy uzytkownicy oraz SZEF są powiązani z uzytkownikami w

Subiekcie. Dlaczego więc przy SZEFie który przecież ma największe uprawnienia tak się dzieje.

Może za dużo pytań naraz zadaję, ale marzy mi się wreszcie spokojna i stabilna praca na SELLO a nijak nie mogę do tego doprowadzić.

Może Bartku jakieś logi Ci przesłać, albo udostępnić zdalnie nasz system, zeby ktoś wreszcie powiedział co jest nie tak ?

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Zawsze przed wypuszczeniem wersji Subiekta jest ona sprawdzana z najnowszą w danej chwili publiczną wersją Sello. Podobnie przed wypuszczeniem Sello, jest sprawdzane z najnowszą wersją Subiekta.

 

Aby się absolutnie zabezpieczyć należy najpierw wykonać archiwizację bazy. Potem wystarczy pobrać i zainstalować nową wersję na wszystkich komputerach. Przy pierwszym uruchomieniu program przeprowadzi aktualizację bazy danych do nowej wersji. Nie ma możliwości przywracania bazy do poprzedniej wersji programu, stąd istotna jest kopia bezpieczeństwa (archiwizacja) wykonana przed całym zabiegiem, na wypadek gdyby wystąpiły jakieś problemy z nową wersją programu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...