Skocz do zawartości

Sello i praca na wielu komputerach - jak to zrobic?

Polecane posty

  • 2 miesiące temu...

tak działa sello. Do bazy odwołuje się przez funkcje sieciowe nawet na własnym kompie.

Nie będę szukać za Ciebie.

 

 

!!! Panie moderatorze... dzie Pan jest ???

 

Sello to komercyjna aplikacja z nietelefonicznym supportem. Osobiście wolałbym w tym i podobnych zakładanych w przyszłości wątkach link do JEDNEGO wspólnego wątku wyjaśniającego tą kwestię.

 

Komentarze o idiotyczności pytań albo głupie opowiedzi, że to już było są nie na miejscu skoro brak tego w dokumentacji apliacji!

 

Wiadomo, że każdy ma mało czasu skoro handluje na alledrogo i chce się wspierać aplikacją zewnętrzną to po co te wszystkie puste słowa?

 

Pozdro

Marek

Link to postu

Pan moderator jest też programistą - bywa zajęty różnymi sprawami ;).

 

http://forum.sello.pl/index.php?topic=1202.0

 

 

 

O rany BarteK, czy ty jestes jedyną osobą, która to forum obsługuje ;-) ?

To podziawiam i już nigdy nie powiem nic złego na moderatora ;-)

 

A uwaga była raczej do "ceryla"...

 

 

Pozdro

Marek

Link to postu

hmm... skoro szukanie takie trudne to może napiszę parę wskazówek

a nawet odpowiedziałem na główną część pytania!

 

sello w czasie pracy korzysta z bazy danych MS SQL.

Na jednym, wybranym komputerze należy zainstalować większą wersję sello z silnikiem bazy danych (albo zainstalować osobno silnik bazy) - ten komputer pełni funkcję serwera

każda kopia sello na każdym komputerze musi zostać skonfigurowany by korzystać z bazy z tego serwera.

zwykle robi się to przez podanie nazwy komputera lub jego IP

i już.  ;D

 

Link to postu

hmm... skoro szukanie takie trudne to może napiszę parę wskazówek

a nawet odpowiedziałem na główną część pytania!

 

Za miłą odpowiedź mimo tego, że jestem burakiem dałem ci plusik ;-)

 

Czy są jakieś wiarygodne informacje dot. transferów potrzebnych do pracy w sieci...

Już wiem, zę raczej potrzebuje serwer i VPNy dla końcówek w innych miejscach (miastach polski) ?

 

Pozdro

Marek

Link to postu

transfery: z praktyki znajomego serwisanta Insert łącza symtryczne o deklarowanej prędkości 6Mb w miarę wystarczają do pracy dla Subiekta.

Dla Sello prawdopodobnie jest podobnie.

Testowałem Insert zdalnie na łączach asymentrycznych od strony serwera 4M/0,5M od strony klienta 2M/0,25M dla Subiekta i część operacji działa w miarę sprawnie, kicha zaczyna się przy zatwierdzaniu każdego dokumentu. Czas oczekiwania grube kilkadziesiąt sekund.

inna sprawa, że to łącze 2M/0,25M trochę dziwne bo dzielone w wynajmowanym lokalu.

Link to postu

... inna sprawa, że to łącze 2M/0,25M trochę dziwne bo dzielone w wynajmowanym lokalu.

 

Kurcze ja chciałem to zrobić na łączu z modemami HSDPA czyi transfer na poziomie 3.2Mb/256kb.

 

A chciałbym uniknąć zdalnego pulpitu.

 

Czyli muszę w centrali zainstalować serwer sql 2008 express (baza do 10GB)

Zainstalować i skonfigurować tam sello:

1 user - szef

1 user - centrala_cron

user centrala_ania, centrala_marta, centrala_iza

+ inni dla punktów: punkt1_aaa, punkt1_bbb itd...

 

Dla usera centrala_cron ustawić, że tylko on ma co XX minut synchronizować wszystko z siecią.

 

Dla pozostałych userów wyłączyć tą auto wysyłanie/odbieranie wszystkiego.

 

Potem skonfigurować sobie tunele VPN z każdym punktem w Polsce, który mnie interesuje i na "końcówkach" zainstalować samo sello ze wskazaniem na bazę w centrali.

 

Czy do takiej konfiguracji wystarczy w/w łącze ?

Czy dobrze myślę ?

 

Pozdro

Marek

Link to postu

Nie próbowałem w taki sposób zestawiać połączenia dla Sello, ale jakiś czas temu próbowałem robić tego typu konfigurację dla samego Subiekta, wcześniej działałem też na zdalnej bazie (Sub.) na wykupionym hostingu - z moich doświadczeń wynika, że transfer 1Mb od bazy do klienta (czyli w tym wypadku upstream łącza, gdzie jest serwer) to _absolutne_ minimum do w miarę komfortowej pracy, a w bazie Subiekta nie przechowuję _żadnych_ zdjęć.  Przypuszczam, że na takim łączu można zapomnieć o sensownej pracy.  Osobiście mam serwer na podobnym łączu (upstream 256 kb) i na zdalnym pulpicie to w miarę działa.  Chociaż wolałbym wersję Sello "light" (z odchudzoną grafiką) - wyświetlanie okna Sello trwa ze 4 sekundy, co przy częstym przełączaniu jest _bardzo_ istotnym narzutem czasowym.

Link to postu

...Osobiście mam serwer na podobnym łączu (upstream 256 kb) i na zdalnym pulpicie to w miarę działa.  Chociaż wolałbym wersję Sello "light" (z odchudzoną grafiką) - wyświetlanie okna Sello trwa ze 4 sekundy, co przy częstym przełączaniu jest _bardzo_ istotnym narzutem czasowym.

 

Czyli ogólnie trochę wolno to będzie działało.

Czy dobrze to rozumiem, że szybkość działania ma się mniej więcej tak w kolejności:

1 miejsce ze względu na wydajność ma zdalny pulpit

2 miejsce VPN

3 miejsce podłączenie bezpośrednie do bazy danych?

 

Pozdrawiam

Marek

Link to postu

Kwestia zdalny pulpit czy bezpośrednie połączenie z bazą danych jest niezależna od VPNu - oba rozwiązania można zastosować zarówno używając VPN jak i bez tego, osobiście nie używam.  Połączenie bezpośrednio ze zdalną bazą na pewno będzie bardziej obciążające dla łącza - na tak słabym nie wyobrażam sobie sensownej pracy w ten sposób, natomiast na zdalnym pulpicie nie ma wielkiego problemu, po prostu zdalnie mam uruchomione przede wszystkim Sello i w miarę możliwości nie przełączam się na inne aplikacje (jak Sello już jest wyświetlone to działa całkiem OK, najwyraźniej algorytmy przesyłające obraz pulpitu zdalnego są w miarę inteligentne).  Warto też pilnować, żeby okienka Sello (np. z kartą transakcji czy przygotowywaną aukcją) nie zasłaniały grafiki w górnej i lewej części okna - to się najwolniej wyświetla.

Acha, no i kwestia wielkości zdalnego pulpitu - używam 1152x864 pcx w 16-bit kolorystyce.  Doszedłem do wniosku, że to najlepszy kompromis między szybkością odświeżania pulpitu a jego pojemnością, ale jest to moje prywatne zdanie, być może lepiej używać nieco mniejszego.

Link to postu

Acha, no i kwestia wielkości zdalnego pulpitu - używam 1152x864 pcx w 16-bit kolorystyce.  Doszedłem do wniosku, że to najlepszy kompromis między szybkością odświeżania pulpitu a jego pojemnością, ale jest to moje prywatne zdanie, być może lepiej używać nieco mniejszego.

 

Jutro próby ze zdalnym pulpitem... zobaczymy co "laski" na to ;-)

Jeśliwnioski będą sensowne to je tu dopiszę ;-)

 

Pozdro

Marek

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...