Skocz do zawartości

awaria otwierania nowych stron

Polecane posty

pisząc problem został rozwiazany miałem na myśli błąd:

Serwer zwrócił błąd: pl.insert.cocoon.webservices.statuses.BidDoesNotExistFault

 

Błąd SOAP_HTTP_ERROR: An HTTP error occured - wynika z obciążenia sieci, łącza, serwera i z natury jest przejściowy. Po tym jak serwer nie otwierał stron przez jeden dzień, na serwerze strefy jest większy ruch, więc serwer może odrzucać niektóre połączenia żeby się "nie zapchać".

 

Natomiast IDispatch error #17206, musiałbym zobaczyć większy kawałek logu z raportu.

Link to postu

już wszystko działa jak ta lala :-)

 

Dzięki, O Panie  ;D

 

Z serii marudzenia nowej:

Gdy klient podaje inny adres wysyłki wpisanie tego adresu kasuje jego adres z allegro. Taki klient zostaje w bazie z tym nowym adresem, ale jak kupi cos następnego to czy adres z allegro wskoczy na miejsce czy automatem podmieni się z bazy ten wstawiony wcześniej do wysyłki?

Może ja coś źle robię, ale kazaliście zrobić "zmień" podczas wpisywania innego adresu. Powinny być wg mnie dwa adresy zostawione, ten allegro i ten do wysylki podany ręcznie. Tak ma np. Pomocnik.

Kiedy będzie nowa wersja? To ręczne wklepywanie formularzy robi się upierdliwe  8)

 

BTW wykupiłam rok licencji, więc będziecie mnie mieli jeszcze trochę na głowie  8);D

Pozdrawiam

nakina

Link to postu

Adres należy wpisywać w transakcji, nie w kliencie. Adresy klientów Allegro (podstawowy i wysyłkowy) są nadpisywane aktualnymi adresami jakie ten użytkownik ma wpisane w allegro przy kolejnym zakupie. Nowa transakcja bierze zawsze adres z klienta (po zaktualizowaniu go z allegro). Stąd wszelkie zmiany dla konkretnej transakcji należy wprowadzać w transakcji (tam jest kopia adresu, a nie ten sam adres co w kliencie).

 

Co do formularzy allegro, to najprawdopodobniej nie pojawią się one w wersji 1.6, ale w kolejnej 1.6.1- wypuszczonej w miarę szybko po 1.6. Szukanie błędów w pobieraniu transakcji i podobnych zajmuje znacznie więcej czasu niż się tego można było spodziewać i wydaje się rozsądniej jest oddać do użytku to co jest i zająć się tymi błędami i nowościami, niż przeciągać wersję w nieskończoność.

Link to postu

Własnie tak robie- w transakcji, ale znika wtedy adres z allegro. W pomocniku były 3 adresy- allegro i wysyłki oraz dane do faktury, egzystujące jako 3 pozycje w podglądzie. To było bardziej intuicyjne.

 

Co do poprawki to smutek wielki, że nie wszystko. Co w tej wersji ma byc takiego znaczącego? Parametry dodatkowe może? Bo po każdym wystawieniu musze wchodzić na allegro i każdej aukcji ustawiać te parametry, które w sello nie pojawiły się. Troszke to pracochłonne.

Formularz opcji dostawy tez jest bardzo potrzebny, bo grzebanie po tych mailach daje duze pole do popisu dla ludzkich błędów podczas ręcznego wprowadzania.

 

Pozdrawiam

nakina

Link to postu

wyłapałam 2 błedy małe.

 

Pobieram TYLKO wiadomości, coś tam nowego przyszło z maili, ale pojawia się TYLKO w odebrane, nie pojawia się w nieczytane....

Przy "wyslij/odbierz wszystko" jest ok

 

Błąd, który mnie szczególnie irytuje i posądzam Sello o to. Wystawiam aukcje z miastem Łódź, wracają do sello z miastem Lodz..... a że niestety mieszkam w takiej "polskoliterowej" miejscowości, to za każdym wystawianiem aukcji ponownie muszę to poprawiać, co po miesiącu jest dość wkurzające i wyklucza wystawianie z automatu. Pomijam pozjadane parametry dodatkowe, które musze potem na allegro ustawiać do każdej aukcji oddzielnie..... sello widzi tylko niektóre, na allegro muszę ustawiać pozostałe, ręcznie, dla każdej aukcji....

Link to postu
Pobieram TYLKO wiadomości, coś tam nowego przyszło z maili, ale pojawia się TYLKO w odebrane, nie pojawia się w nieczytane....

Przy "wyslij/odbierz wszystko" jest ok

A proszę nacisnąć F5 (odśwież) w nieprzeczytanych. Czy nadal wiadomości nie widać?

 

Jeśli miasto się zmienia po pobraniu, to jest to raczej wina Allegro. Sello nie ingeruje w nazwy miejscowości zwracane z serwisu. Zaraz zgłoszę to do Allegro.

 

Proszę napisać też dla jakich kategorii jakich atrybutów brakuje w Sello.

 

 

Link to postu

Jak jestem w zakładce nieprzeczytane i robie "pobierz/wyślij wszystko" to wiadomość się pokazuje. Jak jestem w tej zakładce i robie TYLKO pobierz/wyslij wiadomości"- maile sie nie pokazują. Nie robiłam F5, spróbuję, ale to przeciez nie o to chodzi, by wciskać F5.  Szukajcie błędu ;-P

 

Wszystkie aukcje pobrane z allegro maja już brak polskich znaków w nazwie miejscowości. Wszystkie aukcje w zakładce "trwające" już są przekręcone. Nie ma ani jednej, która ma poprawne miasto mimo, że we wszystkich wystawianych aukcjach z sello celowo to zmieniałam na poprawne.

 

Co do kategorii.....  spróbuję takie najbardziej wkurzające:

 

Dla Dzieci > Akcesoria dla dzieci > Nosidełka i chusty > Nosidełka > Womar

Pojawia się tylko "nowe" i wszystkie kolory oprócz wielokolorowe. Brakuje:

-waga dziecka,

-wiek dziecka,

-informacje dodatkowe(regulowany system nosny, składany/rozkładany stelażfunkcja krzesełka turystycznego, wkładka dla niemowląt i daszek przeciwsloneczny),

-rodzaj nosidła (turystyczne, miekkie, inne, klasyczne)

-opcje noszenia (przodem, na plecach, bokiem, w pozycji leżącej)

- koloru "wielokolorowe"

 

Dla Dzieci › Artykuły szkolne › Tornistry i plecaki › Inne

Pojawia się tylko "nowe/używane". Brakuje (wklejam ctrl+V, bo mi sie przepisywać nie chce):

Płeć

Dodatkowe informacje

Z wyciąganą rączką

Ze stelażem

Na kółkach

W zestawie

Wyposażenie

Piórnik

Piórnik z wyposażeniem

Worek gimnastyczny

Torba sportowa

Portfel

Torebeczka

Okrycie przeciwdeszczowe

Rodzaj

Kolor

Biel

Czerń

Odcienie brązu i beżu

Odcienie różu

Odcienie czerwieni

Odcienie fioletu

Odcienie niebieskiego

Odcienie pomarańczowego

Odcienie szarości i srebra

Odcienie zieleni

Odcienie żółtego i złota

Wielokolorowy

Wysokość (cm)

Szerokość (cm)

Głębokość

Czyli brakuje 99% informacji specyficznych

 

Dla Dzieci › Akcesoria dla dzieci › Nosidełka i chusty › Chusty › Wiązana elastyczna

oraz

Dla Dzieci > Akcesoria dla dzieci > Nosidełka i chusty > Chusty > Kółkowa

Jest tylko kolor i nowe. Brakuje (CTRL+V):

Opcje noszenia

Na plecach

Na boku

Przodem

W pozycji leżącej

Producent

Rozmiar

Długość (metry)

Szerokość (cm)

Dodatkowe informacje

Chusta zimowa

Chusta letnia

Chusta całoroczna

 

No generalnie gdzie sie nie natknę to coś brakuje :-/

Jakby trzeba było dokładnie to pomęczę się i poszukam jeszcze...

nakina

 

 

 

Link to postu
przeciez nie o to chodzi, by wciskać F5.  Szukajcie błędu ;-P

 

pytanie było konkretne:

A proszę nacisnąć F5 (odśwież) w nieprzeczytanych. Czy nadal wiadomości nie widać?

 

Co jest błędem a co nie i jego szukanie to jedna sprawa, a prośba programisty o naciśnięcie jednego przycisku w celu przybliżenia do przyczyny błędu to druga.

Wbrew pozorom pytanie o skutek działania przycisku to właśnie szukanie błędu!

 

Wszystkie aukcje w zakładce "trwające" już są przekręcone

Jeśli aukcje są wystawiane przez sello to warto przy pobieraniu aukcji mieć kwadracik "Pełne informacje o aucjach (niezbędne do ponownego wystawienia aukcji"

mieć bez ptaszka.

Wbrew opisowi znacznika te informacje są zbędne do ponownego wystawiania aukcji jeśli aukcje wystawia sello.

Brak tego znacznika zabezpiecza przez pobieraniem z allegro zmienionych danych. A jeśli dane są zmieniane to nie pozwala Sello Team na wykręty, że to allegro zmienia dane  :P

 

co do kategorii: czy było odświeżenie parametrów wg FAQ ze stopki BartKa?

Link to postu

obrońca uciśnionych  :P :P :P

 

Przetestowałam. F5 pomaga- wiadomość się pokazuje w nieczytanych

 

Co do odświeżania, to nie jestem fanką grzebania w bazach, zwłaszcza jak się człowiek nie zna. Wymaga to kolejnej instalacji, operacji na żywym organizmie, a ja zwyczajnie się boję tego tykać. Nie każdy użytkownik sello jest również programistą z MySQL w jednym palcu. Powinien być bardziej laicki sposób na tą przypadłość.

 

Pozdrawiam

nakina

Link to postu

Dobrze mówi :). Moje pytanie nie było (tylko) po to, żeby pokazać czy działa po naciśnięciu F5, ale żeby upewnić się że to ten sam problem o którym wiemy :).

 

Sprawdziłem na serwisie testowym, miasto łódź jest pobierane jako lodz. Zgłosiłem to do weryfikacji do Allegro, więc pozostaje czekać.

 

Powinien być bardziej laicki sposób na tą przypadłość.

Będzie w wersji 1.6.

Powyższe atrybuty specyficzne dla kategorii zostaną pobrane jeśli kategorie i atrybuty zostaną pobrane od nowa. W obecnej wersji można to zrobić poprzez odpowiednie zapytanie SQL do bazy, w nowej wersji będzie można zrobić to z programu.

 

Link to postu

nic tylko czekać na 1.6 :-)

Nie będę grzebać w bazie- poczekam.

 

Dzięki za tą "Lodz", wiadomo coś kiedy to będzie naprawione?

Aukcje wystawione z sello mają na allegro cały czas Łódź, dopiero ściągane do sello zamieniają się na Lodz. Po wystawieniu takiej aukcji ponownie na allegro ładuje się już tylko Lodz, co wymusza poprawianie każdej przed wystawieniem.

 

BTW chyba założę nowy wątek na moje marudzenia, bo śmiecę komuś nie na temat.

 

Pozdrawiam

nakina

Link to postu

napiszę jeszcze raz moją wskazówkę:

Jeśli aukcje są wystawiane przez sello to warto przy pobieraniu aukcji mieć kwadracik "Pełne informacje o aucjach (niezbędne do ponownego wystawienia aukcji"

mieć bez ptaszka.

 

Wbrew opisowi znacznika te informacje są zbędne do ponownego wystawiania aukcji jeśli aukcje wystawia sello.

Brak tego znacznika zabezpiecza przez pobieraniem z allegro zmienionych danych. A jeśli dane są zmieniane to nie pozwala Sello Team na wykręty, że to allegro zmienia dane.

 

Poprawi problem z Lodz i inne przekręcanie danych z aukcji!

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...