Skocz do zawartości

SELLO się wyłącza i ceny wysyłek

Polecane posty

Witam witam

 

Jak zwykle piszę z problemem.

 

Jak pracuję na sello to raz na jakieś parę godzin pracy mi windows 7 wywala błąd że program sello przestał poprawnie działać szuka problemu i zamyka sello.

Brak jakich kolwiek komunikatów o błędach nie wiadomo co jest przyczyną.

 

Czy ktoś może pomorze?

 

Bo na poprzedniej wersji 1,50 nie miałem takiego problemu.

 

Natomiast jeszcze mam problem z cenami wysyłki.

Bo jeśli wystawiam aukcję z szablonu to nie zawsze cena za jakąś formę wysyłki jest odpowiednia i ją zmieniam.

Ale jak kliknę w jakieś inne pole często wstawia mi "0" w pole które było edytowane i już parę razy byłem przez to w plecy bo nie zauważyłem grr.

Jak zmieniam dwie ceny to w drugiej na bank się nie zapamiętuje już koszt wysyłki.

 

Czy da się coś z tym zrobić?

 

Pozdrawiam

Link to postu

Witam

 

Wysłalem do sello kody niestety nie pomogli.

 

Ale dziś mam nezly WKUR...... na SELLO za co innego.

 

Ponieważ mam szablon w sello jak pisałem wcześniej i z niego wystawiam aukcje.

 

Ale koszt wysyłki listem poleconym prawie zawsze poprawiam na inny niż domyślny.

 

I problem jest w tym że SELLO nie zawsze chce go zapamiętać.

 

Po kilku próbach wpisania wchodzi zamykam okno potrafi skasować dla tego zawsze kontrolnie otwieram okno jeszcze raz zanim zaznaczę do wystawienia.

 

I wczoraj wystawiłem sobie z 8 aukcji z 0 kosztem dostawy dobrze ze się zjarzyłem!

 

Czy możecie coś z tym zrobić?

Bo wcześniej już z 4 klientów mnie na tym złapało a paru się pytało o cenę ale to są straty.

 

NIE STAĆ MNIE NA TAKIE BŁĘDY SELLO!!!

 

Pozdrawiam

Link to postu

Jeśli chodzi o scenatriusz to po prostu wchodzę na towar klikam wystaw z szablonu wchodzę w tą tranzakcję i wyłączam "aukcja gotowa do wystawienia" żebym zdążył ją poprawić.

 

Klikam zazwyczaj od tego zaczynam (ale nie zawsze) na cenę dostawy czyli zmieniam z domyślnej wartości 7zł na 8 dla przykładowego listu poleconego klikam w inne okno i bardzo często zmienia wartość na 0zł ;/

 

Trzeba pozamykać okno popróbować parę razy aż załapie.

Ale i tak czasem wychodzą z tym błędy mimo największych starań jakie przykładam aby tego nie było.

 

Może u was też się to pojawi.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Jeśli chodzi o scenatriusz to po prostu wchodzę na towar klikam wystaw z szablonu wchodzę w tą tranzakcję i wyłączam "aukcja gotowa do wystawienia" żebym zdążył ją poprawić.

 

Można to trochę zoptymalizować, np. w szablonie aukcji odznaczyć znacznik gotowa do wystawienia, lub z poziomu zakładki przygotowane zaznaczyć aukcje (ctrl+a - wszystkie) i ctrl+shift+g.

 

Ta zamiana na 0 pojawia się od razu w edycji okna? Przy przejściu do innego pola? Zmiana pola występuje za pomocą myszki czy może z klawiatury - jeśli tak to jakim klawiszem?

Link to postu

Witam

 

u mnie nie pomaga.

 

Jak kliknę enter raz to zostaje ale po kliknięciu drugi przeskakuje dalej i wyskakuje znowu zero.

Ani strzałki ani entery tylko klikanie po parę razy albo się uda albo nie.

 

Choć pocieszające że nie tylko u mnie występuje ten problem.

 

Występuje przy edycji aukcji do wystawienia.

 

Pozdrawiam

Link to postu
  • 10 miesięcy temu...

wątek sprzed roku i sprzed kilku wersji sello - ale mam ten sam problem.

przy poprawianiu ceny wysyłki koszt się zeruje. np. poprawiam cenę kuriera z 25 zł na 20 - daję strzałkę w dół i w tym momencie cena kuriera wskakuje 0.

Próbowałem już strzałki w dół, w górę, zatwierdzania enterem, klikania myszką i jest tak samo - nieraz muszę poprawiać cenę kilka razy - co przy kilkudziesięciu aukcjach do zmiany jest tragiczne...

Link to postu

wątek sprzed roku i sprzed kilku wersji sello - ale mam ten sam problem.

przy poprawianiu ceny wysyłki koszt się zeruje. np. poprawiam cenę kuriera z 25 zł na 20 - daję strzałkę w dół i w tym momencie cena kuriera wskakuje 0.

Próbowałem już strzałki w dół, w górę, zatwierdzania enterem, klikania myszką i jest tak samo - nieraz muszę poprawiać cenę kilka razy - co przy kilkudziesięciu aukcjach do zmiany jest tragiczne...

 

Potwierdzam, na chwile obecna dla bezpieczenstwa, zmieniam ceny masowo zaznaczajac wybrane aukcje i "USTAW CENY SPRZEDAZY"... Wczesniej w plecy przez strefe sello, teraz kilkanascie wysylek za darmo. 2 tygodnie temu sello wystawilo mi aukcje po 3 razy - czyli rachunek z allegro 3x wiekszy i od tego czasu przy kazdej synchronizacji z serwisem pobiera po 4 tys. aukcji przedluzajac czas synchro w nieskonczonosc (mimo, ze pobiera aucje na podstawie zmian historii). Coraz nowsze i coraz gorsze sello, oczywiscie producent nie zwroci straconych pieniedzy na skutek uzywania jego oprogramowania.

 

--

Pozdrawiam, XavieRR

Link to postu

W sprawie dublowania aukcji to być może nigdy nie była wina Sello. Ostatnio na forum webApi Allegro pojawiły się głosy o dublowaniu aukcji również w innych programach korzystających z webApi. Sello ma już wprowadzone 4 poprawki i zabezpieczenia przed dublowaniem aukcji.

 

Prosiłbym o opisanie krok po kroku jak zmieniane są ceny w aukcji (czy kliknięcie myszką, czy przejście klawiaturą od edycji aukcji do wystąpienia błędu). Wszystkie te informacje są pomocne w odtworzeniu błędu dzięki czemu jest szansa aby go poprawić.

Link to postu

W sprawie dublowania aukcji to być może nigdy nie była wina Sello. Ostatnio na forum webApi Allegro pojawiły się głosy o dublowaniu aukcji również w innych programach korzystających z webApi. Sello ma już wprowadzone 4 poprawki i zabezpieczenia przed dublowaniem aukcji.

 

Prosiłbym o opisanie krok po kroku jak zmieniane są ceny w aukcji (czy kliknięcie myszką, czy przejście klawiaturą od edycji aukcji do wystąpienia błędu). Wszystkie te informacje są pomocne w odtworzeniu błędu dzięki czemu jest szansa aby go poprawić.

 

Nie ma to znaczenia - mysz, klawiatura - zawsze to samo. Moze to cos pomoze: u mnie problem wystepuje w windows xp, na windows vista tego nie ma (ta sama wersja sello, na vista serwer mssql).

 

--

Pozdrawiam, XavieR

Link to postu

Czy oba te komputery korzystają z tej samej bazy danych? Prosiłbym jednak opisanie procedury krok po kroku, bo nawet pozornie nieistotne kliknięcie myszą na jakieś pole może powodować ten błąd, którego my nie jesteśmy w stanie powtórzyć.

 

Tak jak wyzej napisalem - MSSQL dziala pod vista, xp podlacza sie do w/w bazy. Efekt zerowania wystepuje przy zatwierdzaniu pozycji enterem lub przy przechodzeniu kursorem lub przy klikaniu na inna pozycje cennika mysza. Zdaza sie, ze podczas uzupelniania cennika ceny nie sa zerowane. Po zamknieciu aukcji i ponownej jej edycji niektore pola cennika sa jednak "na zero".

 

I jeszcze jedno - zdaza sie, ze sello otwiera wszelkie podokienka za oknem glownym, trzeba wybrac otwierane okno z dolnej belki. Przy wpisywaniu jakiejkolwiek wartosci okienko natychmiast przeskakuje za okno glowne (restart sello). W transakcjach przestaje takze czesto dzialac prawy przycisk myszy (restart sello, problem zglaszalem rok temu).

 

--

Pozdrawiam, XavieR

Link to postu

I jeszcze jedno - zdaza sie, ze sello otwiera wszelkie podokienka za oknem glownym, trzeba wybrac otwierane okno z dolnej belki. Przy wpisywaniu jakiejkolwiek wartosci okienko natychmiast przeskakuje za okno glowne (restart sello). W transakcjach przestaje takze czesto dzialac prawy przycisk myszy (restart sello, problem zglaszalem rok temu).

 

--

Pozdrawiam, XavieR

 

Potwierdzam występowanie takich błędów, były już zresztą kilkukrotnie sygnalizowane.  Pewnym rozwiązaniem jest, o czym w którymś momencie pisał BarteK, przeklikanie przez poszczególne moduły Sello (aukcje, transakcje, paczki itd.) zaraz po uruchomieniu go.  Jest ono aż śmieszne, ale całkiem skuteczne (tzn. błędy nadal występują, ale o wiele rzadziej).  Przydałoby się natomiast w końcu usunięcie ich.

Link to postu

Błąd z okienkami jest w zasadzie zdiagnozowany, wynika z automatycznej synchronizacji, która uruchomiona po włączeniu programu w osobnych wątkach powoduje, że moduły ładują się przez wątek roboczy a nie główny - skutkiem tego okna z tych modułów nie znają okna-rodzica mówiąc w skrócie.

 

Napiszcie jakie opcje automatycznej synchronizacji są wybrane to będziemy starać się ten błąd powtórzyć, bo widocznie zabezpieczenia, które są nie działają do końca tak jak powinny.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...