Skocz do zawartości

Błędne podsumowanie Finansów-Wartość transakcji oczekujących

Polecane posty

Mam problem jak w temacie. Skąd Sello bierze te dane do podsumowania? Jak kliknę na Wartość transakcji oczekujących to wyświetla mi tylkodwie transakcje na zakładce oczekujące na płatność. wartośc tych dwóch transakcji jest znacznie niższa i nie jest zgodna z tym co zostało popdsumowane na Start>Finanse>wartość transackcji oczekujących.

 

W czym może byc problem?

Link to postu

Wartośc transakcji oczekujacych płatnych z gótywynosi 541,00 natomiast jak spojrzę na zakładkę Transakcje>Oczekujace na płatność mam tutaj dwie transakcje, każda z nich na kwotę 59,90 co daje w sumie 119,80.

  Podejrzenia moje są takie że Sello do podsumowania może bierze wartości z transakcji anulowanych choć doliczając do tych 119,80 transakcji anulowanych nie wychodzi w żaden sposób kwota 541.

  Czy można dodać do podsumowania oddzielną pozycję wartość transakcji anulowanych?

  Ponawiam więc pytanie które pozycje Sello zbiera do podsumowania tej wartości?

Link to postu

Wiesz Bartku ja zawsze raczej stawalem po waszej stronie, ale moim zdaniem to jest kpina. Blad wystepuje juz od nie wiadomo ilu wersji. Najpierw usilnie probowano nam wmowic, ze sie mylimy i transakcje anulowane trzeba liczyc (nie wiem po co), potem daliscie sie przekonac i obiecaliscie poprawic. Widze ze zaczynacie jak allegro... wielkie przedsięwzięcie  ::). Czy to naprawde tak duzo trzeba zeby zliczac transkacje z innym artybutem??? Pewnie tylko modyfikacja zapytania.

 

PS

Jak sie myle i jest to duuuuuzo bardziej skomplikowane, to po cholere meczyliscie sie nad zrobieniem bubla, a nie wykozystaliscie wtedy czasu na cos bardziej potrzebnego??

Link to postu

Oczywiście, że modyfikacja zapytania, ale to zajmuje też czas, podobnie jak inne rzeczy. Trzeba odnaleźć wpisy w bazie błędów, potem na forum czy ktoś coś dopisał, przeanalizować problem, znaleźć fragment odpowiedzialny w kodzie, sprawdzić co korzysta z tego fragmentu kodu i czy poprawka nie zepsuje czegoś innego, poprawić, przetestować poprawkę, potem jeszcze tester musi to przetestować. To się tak wydaje, że mała poprawka jest na 5 minut. Jeśli teraz zsumować wszystkie takie małe poprawki i bieżące problemy/pytania na mailu i forum, zmiany w WebApi Allegro, które też trzeba sprawdzić, przeanalizować, odpowiedzieć, poprawić, ustalić co jest do poprawki i to opisać/zapisać w bazie błędów to wcale nie wygląda to różowo.

 

Do tego błędu już w zasadzie siadałem żeby zrobić, ale "wyskoczyło" coś ważniejszego i musiałem odłożyć, a w rezultacie przełożyć.

Link to postu

Pewnie masz racje, tylko wez pod uwage ze to wkurzajaca popierdulka, ktora ciagnie sie juz od wielu wersji. Kazdy nowy user zglasza blad, bo nie przychodzi mu do glowy, ze moga byc brane transkacje anulowane. Z drugiej strony w obecnej formie to sumowanie nie jest wogole przydatne, bo niby jak je wykorzystac? Zliczyc sobie anulowane i odejmowac je zawsze kaklulatorem?

Link to postu

Wiem, nie musisz mi tego przypominać. Jeśli Ci to humor poprawi ;), to siądę do tego teraz :).

 

edit:

 

żeby była jasność, wartość transakcji oczekujących będzie liczona jako: suma wartości z pól pozostało do zapłaty bez transakcji anulowanych. Pole "pozostało do zapłaty" jest liczone jako różnica między wartością transakcji a wpłaconą kwotą, i jest nie większa niż wartość transakcji i nie mniejsza niż 0 ;).

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

To ja odkopię temat, bo mnie trochę zdziwiło, że w raportach od pracowników dostaję, ze czekamy na 2500 zł a ja wiem że tylko 2 aukcje na dziś są do zapłaty.

Nie są to dobre wiadomości dla szefa :(

 

A jeżeli Bartek pisał, że bierze się do poprawki to już trochę czasu minęło od tamtego czasu...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...