Skocz do zawartości

Sello 1.6.0 - do pobrania, lista zmian

Polecane posty

Informacje w tym wątku zostały zaktualizowane.

 

Nowa wersja Sello 1.6.0 jest do pobrania tutaj.

 

Przed przystąpieniem do instalacji proszę wykonać archiwizację bazy danych.

Wersję 1.6.0 BETA1 należy odinstalować przed instalacją wersji finalnej.

 

Znane błędy wersji BETA

 

- Po aktualizacji bazy nie oznacza się automatycznie bank domyślny w parametrach mojej firmy. Należy wejść w te parametry i ustawić konto domyślne 1.

Błąd ten został poprawiony w wersji RTM i nie występuje przy aktualizacji z wersji wcześniejszych niż 1.6.0 BETA1.

 

Lista zmian

 

Aukcje

- Poprawiono błąd braku możliwości poruszania się po liście aukcji za pomocą kursorów po wywołaniu skrótu klawiszowego

- Dodano możliwość wstawiania do aukcji oraz do szablonu aukcji numerów kont bankowych zdefiniowanych w danych Mojej Firmy

- Poprawiono błąd braku aktualizacji ceny Kup Teraz przy wczytywaniu towaru do aukcji

- Dodano możliwość wymuszenia pobrania kategorii i parametrów z serwisu aukcyjnego od nowa (wybór dostępny po ręcznym wywołaniu pobierania kategorii)

- Zamieniono okno ostrzegające o nieznanym stanie aukcji po nieudanej próbie wystawiania na dymek

- Ulepszono sposób rozpoznawania aukcji w nieznanym stanie (ostrzeżenie powinno się pojawiać tylko we właściwych sytuacjach)

- Po wystawieniu aukcji zaplanowanej przez Sello, nie pojawiała się ona w aukcjach trwających do czasu pierwszej synchronizacji

- Przy wymuszaniu zakończenia aukcji w logu pojawia się teraz czas serwera serwisu aukcyjnego (w celach diagnostycznych)

- Usunięto konieczność wybrania formy płatności przy zapisie aukcji ( dotyczy błędu z serwisu aukcyjnego: należy wybrać co najmniej jedną formę płatności)

- Dodano kolumnę z symbolem towaru do listy aukcji (domyślnie ukryta)

- Dodano kolumny: Stan magazynowy towaru oraz liczbę zarezerwowanych towarów (domyślnie ukryte)

- Dodano obsługę nowych pól na zagranicznych serwisach (kod pocztowy, bank)

- Wprowadzono poprawki pobierania danych z serwisu (między innymi zmniejszono liczbę wywołań funkcji WebApi, nieco przyspieszone zostało pobieranie danych)

 

Transakcje

- Dodano symbol towaru do listy towarów w oknie edycji transakcji (kolumna domyślnie ukryta)

- Dodano opcje "Nie wystawiaj komentarza" dla transakcji

- Zmieniono nazwę opcji "Nie wystawiaj automatycznie" na "Nie twórz automatycznie"

- Dodano możliwość utworzenia paczki po opłaceniu transakcji w stanie "Nowa"

- Dodano obrót z aktualnego dnia na stronie startowej

- Poprawiono błąd edycji listy towarów w sytuacji gdy została zmieniona kolejność kolumn

- Wprowadzono poprawkę szybkości odświeżania listy transakcji przy dużej ilości danych

 

Komentarze

- Zmieniono nazwy "Wystaw" na "Utwórz"

- Dodano opcje "Nie wystawiaj komentarza" oraz "Wystawiaj komentarz" w menu kontekstowym

- Dodano kolumnę ze statusem komentarza, w której mogą się pojawiać wartości w postaci ikon: brak (nie utworzono komentarza), nie twórz komentarza automatycznie, nie wystawiaj komentarza, komentarz wystawiony

- Usunięto niepotrzebne okno tworzenia komentarza przy naciśnięciu klawisza Insert

- Komentarze w zakładce "Do wystawienia" są dodatkowo filtrowane po wartości pola "Nie wystawiaj komentarza"

- Zmieniono nazwę filtra "komentarze wystawione" na "utworzone"

- Dodano filtr "Komentarze wystawione"

 

Paczki

- Dodano możliwość wyłączenia tworzenia wiadomości automatycznych do paczki (opcja dziedziczona z transakcji)

- Dodano pole Numer umowy do puli numerów nadawczych

- Poprawiono błąd edycji listy towarów w sytuacji gdy została zmieniona kolejność kolumn

- Wprowadzono usuwanie zbędnych spacji z numeru nadania przy tworzeniu linku do statusu przesyłki (powodowało błędy przy tworzeniu stron na Strefie Sello)

- Wprowadzono poprawkę szybkości odświeżania listy paczek przy dużej ilości danych

 

Towary

- Dodano kolumnę z masą towaru (domyślnie ukryta)

 

Wiadomości

- Dodano filtr "oflagowane"

- Dodano sortowanie alfabetyczne grup wiadomości w oknie edycji wiadomości

- Wprowadzono poprawkę usuwania wiadomości z serwera po pobraniu

- Poprawiono oznaczanie wiadomości ikonką "Odpowiedziano"

- Dodano dymek informujący o pobranych wiadomościach

 

Współpraca z zewnętrznym systemem sprzedaży (Subiekt)

- Dodano szczegółowe informacje przy błędzie zapisu kontrahenta w Subiekcie

 

Wydruki

- Dodano tagi: Paczka_NadawcaBankNrKonta2, Paczka_NadawcaBankNazwa2

- Dodano tag: Paczka_NumerPrzesylki_NumerUmowy

- Dodano tag: Paczka_TransakcjaUwagiKlienta - uwagi ze Strefy Sello

 

Listy (gridy)

- Dodano zabezpieczenie przed zamykaniem się programu i możliwość przywrócenia ustawień domyślnych w przypadku uszkodzenia list (tzw. białe gridy)

- Poprawiono część filtrów listy, które pomimo wybrania nie były pogrubione

- Dodano w filtrach z okresami wartość "Ostatnie 3 dni"

 

Okno główne

- Dodano historię ostatnio edytowanych obiektów pod listą zadań (lewa strona). Widok historii można wyłączyć dla konkretnego użytkownika w parametrach użytkownika

- Zmniejszono domyślny czas wyświetlania komunikatów o synchronizacji na dolnej belce programu

 

Inne

- Dodano możliwość ustawienia dwóch kont bankowych domyślnych (możliwość użycia tagów na aukcji)

- Usunięto tag: Podmiot::RachunekDomyslny (nadal będzie działał, tak jak dodany tag Podmiot::RachunekDomyslny1)

- Dodano tagi: Podmiot::RachunekDomyslny1, Podmiot::RachunekDomyslnyNr1, Podmiot::RachunekDomyslny2, Podmiot::RachunekDomyslnyNr2, Podmiot::WszystkieRachunkiNumery

- Zablokowano możliwość wykupienia licencji dla konta testowego ins_demo

- Poprawiono błąd informujący o nieprawidłowym kluczu WebApi, po edycji konta w oknie zarządzania kontami i licencjami

- Poprawiono błąd IDispatch Error #3092 pojawiający się przy próbie dezaktywowania konta

- Poprawiono błąd z przenoszeniem uprawnień podczas aktualizacji bazy danych

- Poprawki stabilności w kreatorze startowym

- Poprawki stabilności przy odświeżaniu listy zadań (po lewej stronie) dla modułów

- Poprawka stabilności przy błędach podczas pobierania kategorii i parametrów z serwisu aukcyjnego

- Poprawka stabilności przy zmianie użytkownika i bazy danych z menu programu

- Usunięto wycieki pamięci: w module zmniejszania zdjęć przed wysłaniem aukcji, przy odświeżaniem strony startowej po ukończonej synchronizacji, w module zarządzającym pulą wątków synchronizujących

- Poprawiono błąd z zarządzaniem pamięcią przy otwieraniu okna zarządzania kontami i licencjami

- W dymku ikonki w zasobniku systemowym pojawia się teraz informacja o bazie danych i aktualnie zalogowanym użytkowniku

- Wprowadzono poprawkę treści informującej o konieczności zarejestrowania konta w Sello

- Wprowadzono poprawkę treści informującej o konieczności wpisania hasła Szefa przy aktualizacji bazy danych

 

 

Co nowego? Jakie zmiany? Informacje o wersji

 

W wersji wprowadzono wiele poprawek stabilności, usunięto wycieki pamięci oraz poprawiono błędy i problemy co do których często pojawiały się pytania od użytkowników.

Dosyć często zdarzają się błędy lub zmiany w parametrach serwisu, których Sello nie potrafi pobrać i poprawnie zaktualizować (np. kategorie i atrybuty). W poprzednich wersjach użytkownik był zmuszony do wykonania polecenia SQL za pomocą zewnętrznego narzędzia. Teraz funkcjonalność taka została wbudowana w program. Przy wybraniu ręcznie synchronizacji kategorii i parametrów z serwisu z menu Sello pojawi się okno z możliwością wyboru:

 

img19.png.729f8c94450471db04afd3e9a42fa6a8.png

 

Opcja pierwsza przeprowadzi synchronizację w tradycyjny sposób: sprawdzi wersje kategorii na serwisach i pobierze jeśli zajdzie taka potrzeba. Opcja druga wymusi pobranie tych danych ze wszystkich serwisów zdefiniowanych w Sello. Trzeba zwrócić uwagę, że pobieranie danych w tym wypadku może trwać dosyć długo.

 

Dodana została możliwość zaznaczenia przy transakcji, aby nie wystawiać do niej komentarza. Zmiana ta pociągnęła za sobą szereg zmian, zwłaszcza w nazewnictwie. Wprowadzone zostało wyraźne rozróżnienie na komentarze wystawione i wysłane. Dodano także nową kolumnę w komentarzach, która odzwierciedla stan danego komentarza.

 

Dodana została historia edytowanych obiektów, dostępna po lewej stronie okna programu. Ma ona na celu pomóc, zwłaszcza początkującym, w lepszym zapanowaniu nad edycją danych. Obiekty są tam wyświetlane za pomocą ikon, po najechaniu myszką na dany wpis, pojawia się dymek z dodatkowymi informacjami. Każdy użytkownik może ukryć historię w administracji w parametrach użytkownika.

 

Wprowadzono wiele poprawek stabilności, dzięki zrzutom pamięci przysłanym przez użytkowników. Usunięte zostały wycieki pamięci, zwłaszcza przy wystawianiu aukcji i synchronizacji danych. Wycieki takie doprowadzały prędzej czy później do zamykania się programu.

 

 

Zapraszamy do aktualizacji wersji!

 

Załoga Sello

Link to postu

- Dodano możliwość utworzenia paczki po opłaceniu transakcji w stanie "Nowa"

 

Pekinie ładnie, błąd o który zgłaszałem tzn. przenoszenie transakcji do ,,Paczki'' po  jej opłaceniu dalej nie działa mimo wcześniejszych Pana zapewnień.

Pół roku czekania na marne...

 

EDIT:

błąd nr 2, przy zaznaczaniu transakcji z przyciskiem ,,ctrl'' brak możliwości odznaczenia danej transakcji gdy blednie kogoś klikniemy.. trzeba zaczynam zaznaczania od początku, bez sensu...

Link to postu

1. Proszę dokładniej opisać na czym polega błąd, jakie kroki są wykonywane, lub podać link do właściwego tematu. Przy 3 tysiącach wątków na forum i prawie 2 tysiącach użytkowników zapamiętanie każdego problemu może być nie lada wyzwaniem.

 

2. To jest niestety urok list(gridów) użytych w naszych programach, które takiej funkcji nie mają. Skieruję sprawę tej funkcji do osoby zajmującej się listami.

Link to postu

Panie Bartoszu,

 

Opcja Parametry transakcji >>> Twórz paczki gdy gotowe do wysyłki (po opłaceniu transakcji)Powinna (jak sama nazwa na to wskazuje) przenosić transakcje opłacone do modułu ,,Paczki'' a nie do zakładki ,,do Paczek''. Wiec moim zdaniem funkcja ta dalej nie działa poprawnie.

 

Oto co chce uzyskać korzystając z tego programu Transakcja >>> Wpłata >>> Paczki >>> oznacz jako wysłane

 

Niestety teraz mam: Transakcja >>> wpłata >>> do paczek >>>> paczki >>> oznacz jako wysłane

Jedno zbyteczne klikniecie więcej...

 

Po wejściu w edycję transakcji i zaznaczeniu pełnej wpłaty jest pytanie czy utworzyć paczkę i paczka się tworzy co automatycznie powoduje, że transakcja nie będzie widoczna w zakładce "do paczek".

Tego nie bardzo rozumiem, mam każda transakcje poklei edytować ? Nie ma to raczej najmniejszego sensu przy 30-40 transakcjach dziennie

Link to postu

Transakcja nie może zostać przeniesiona do modułu paczek, bo transakcja jest transakcją, a paczka powstaje z transakcji. Paczka i transakcja istnieją równolegle. Jedno nie zamienia się w drugie.

 

Opcja Twórz paczki gdy gotowe do wysyłki działa poprawnie. Jeśli w transakcji zaznaczony zostanie znacznik opłacona to program pyta czy utworzyć paczkę(i). Jeśli przy zapisie transakcji jest tworzona paczka to transakcja nie ląduje już w zakładce "do paczek". Lądują tam tylko te transakcje, które są opłacone z góry, ale nie mają utworzonej paczki.

 

Skoro transakcje nie są edytowane (otwierane) przed dokonaniem wpłaty to co stoi na przeszkodzie, żeby użyć opcji zbiorczego opłacania i/lub zbiorczego tworzenia paczek?

Link to postu

Witam

Po wydrukowaniu książki nadawczej, chciałem zmienić ilość kopii.

Zmieniłem na 2, ale nie mogłem zatwierdzić zmiany - w dymku ukazał się komunikat:

"Wydruk nie jest gotowy do użycia. Prawdopodobnie zapisywanie formularza wydruku nie powiodło się."

 

Otworzyłem edytor, nie robiłem żadnych zmian, zamknąłem edytor, i dopiero wtedy mogłem zamknąć okienko "Wydruk".

 

Książka nadawcza drukuje się się w 2 egzemplarzach.

 

pozdrawiam

Link to postu

Beta testy jakos mnie ominely. Wlasnie zainstalowalem 1.6. Wyglada na to, ze dziala, ale powiem szczerze, ze za wiele to ta wersja nie wnosi.

 

Oczyiwiscie o niektore rzeczy mozna prosic i jak grochem o sciane, a moim zadniem sa to pierdulki wymagajace naprawde poprawienia (lub nawet nie) jednego zapytania i doddania linijki kodu :/.

Teraz juz mi sie nie chce, ale jutro wkleje screeny o co mi chodzi.

Link to postu

Mam problem z jedną bazą podczas jej konwersji do nowej wersji:

"Nie udało się wykonać kopii bazy danych przed wykonaniem jej konwersji"

 

Mam kilka baz różnej wielkości, te małe - kopie udaje się utworzyć

ale największej o objętości 12 GB - Sello nie może poprawnie skopiować (miejsce na HDD jest)

 

Czy można jakoś pominąć ten proces tworzenia kopii zapasowej ?

Ja i tak zawsze kopie tworzę ręcznie kopiując pliki baz.

Link to postu

nie ma

komunikat typu pop-up mówi że

Nie udało się wykonać kopii bazy danych przed wykonaniem konwersji i w związku z tym aktualizacja  bazy nie może być zrealizowana

 

Naprawdę nie da się dokonać aktualizacji bez wymuszania na siłę tworzenia kopii ?

 

Nie mogłem zrobić aktualizacji już przy wersji 1.50->1.51 gdy baza miała 10 GB

 

Czy w ogóle komuś udała się aktualizacja na naprawdę dużych bazach ?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...