Skocz do zawartości

Zaplanowane przez sello lub allegro - szukam ekspertów

Polecane posty

Witam,

 

Z Sello działamy już jakiś czas, wszystkie aukcje mamy zaplanowane przez sello na prime time, czyli 20:00 - 22:00. I tutaj dzieją się różne rzeczy. Każdy poranek to przygoda. Albo allegro zmieni dane specyficzne i częśc aukcji sie nie wystawi, albo allegro zmieni kategorie, a czasem nic się nie wystawi i siedze od rana na forum i nie znajduje odpowiedzi.

 

Wystawiamy 150 aukcji dziennie, różnice czasowe dajemy co 1 minutę. Mamy łącze inload 2 mb upload 256 kb. Aukcje nie wystawiają się co minute, nieraz opóźnienie sięga dwóch godzin. Nieraz nic się nie wystawi.

 

Mam cztery pytania:

 

1. Czy opóźnienia lub sam fakt nie wystawienia aukcji, które wczoraj normalnie się wystawiły i które zwracają opłaty, czyli nie noszą znamiona błędu -  może być spowodowane słabym łączem, jeżeli tak to jakie łącze jest optymalne?

 

2. W opłatach sprawdzanych aukcji zaplanowanych przez sello allegro pokazuje 5 gr za planowanie, myślałem, iż opłata taka pobierana jest przy planowaniu w ramach serwisu allegro. Czy przy planowaniu przez sello allegro też pobiera opłaty?

 

3. Planowanie aukcji przez allegro: zrywa powiązanie z towarem, czy tutaj można to zmienić?

 

4. Co jest bardziej stabilne: planowanie przez sello czy allegro, chodzi mi o to, iż przez sello to różnie bywa, może lepiej i jest planować na allegro, siadać rano i wiązać zerwanie aukcje z towarami. Ale przynajmniej wszystko mam wystawione. Szukam sposobu wystawiania dziennie 600 aukcji ale planowanych to jet mój cel. Proszę o pomoc.

Link to postu

Jesli na minutę zaplanuje się 20 aukcji a wystawianie każdej z nich trwa powiedzmy 10 sekund (zdarza się, że trwa to dłużej) to siłą rzeczy te aukcje nie zdążą wystawić się w ciągu jednej minuty i wystawią się później. Każda kolejna aukcja będzie mieć większe opóźnienie bo na raz wystawia się jedna aukcja.

 

Zmiana kategorii nie powinna być problemem, bo Sello samo te kategorii powinno pobrać (od wersji 1.4 bodajże). Być może czas wystawiania zaplanowanego jest zbyt krótki i aukcje nie wychodzą wtedy, jeśli ten czas minie od ich planowanej godziny wystawienia.

 

1. Oczywiście ma na to wpływ łącze, ale także obciążenie serwerów Allegro - na to już szybkie łączenie nie pomoże.

 

2. Nie, jeśli pokazuje to jest to błąd. Sprawdzimy i poprawimy.

 

3. W tej chwili nie. Aukcja planowana przez Allegro jest ponownie wystawiana i ma nowy, inny numer niż przy wysyłaniu, więc Sello traktuje ją jako nową aukcję i dodaje do niej towar jednorazowy o nazwie takiej jak tytuł aukcji.

 

 

 

Link to postu

Bartek,

 

Napisałes:

 

Być może czas wystawiania zaplanowanego jest zbyt krótki i aukcje nie wychodzą wtedy, jeśli ten czas minie od ich planowanej godziny wystawienia.

 

Jaki powinien być w takim razie ten czas wystawiania? Czas wystawiania rozumiem jako np: 30 minut tzn przez 30 minut od godziny planowanej danej aukcji sello próbuje ją wystawić, czy dobrze rozumiem?

Link to postu

Witam ponownie,

 

U mnie problemem jest fakt, iż od godz. 20:00 do godz. 22:00 kończą się danego dnia aukcje wystawione tydzień temu na siedem dni i jednocześnie wystawiają się aukcje zaplanowane. Czyli Sello odbiera aukcje i je wysyła w ciagu 2h, jednocześnie tworzy strefy Sello i wysyła wiadomości automatyczne. Może to powoduje, iż 1 aukcja nie wystawia się prawidłowo co 1 minutę.

Link to postu
Czas wystawiania rozumiem jako np: 30 minut tzn przez 30 minut od godziny planowanej danej aukcji sello próbuje ją wystawić, czy dobrze rozumiem?

Tak właśnie jest.

 

A na jedną określoną godzinę ile jest aukcji zaplanowanych? Można prześledzić w logach co aktualnie robi Sello zamiast wystawiać aukcje. Może faktycznie pobiera wtedy informacje o aukcjach (jeśli pełne to zapewne niepotrzebnie to robi) blokując wysłanie.

Link to postu

Ja mam wystawianie zaplanowane przez sello od np. 23:00 co minutę.

Nie ma z tym problemu jeśli wszystko działa poprawnie. Problem jest jesli allegro w międzyczasie (między utworzeniem zaplanowanej aukcji a jej wystawieniem) zmieni kategorie lub pola specyficzne. Wówczas faktycznie takie aukcje wiszą i trzeba je ręczne następnego dnia popchnąć.

To 48h dane sello w konfigucacji na wystawienie to na wszelki wypadek - brak łącza, wyłączony serwer ect.

Link to postu

Axelhorn, Bartek - Dzieki za odpowiedź.

 

Po tej całej krótkiej dyskusji myślę, iż problemem u mnie jest fakt, iż w tym samym czasie około 2h wystawia się i odbiera około 160 aukcji. Jeżeli u Axelhorn'a wystawia się co minute jedna aukcja to i u mnie można tak ustawić. :D

 

Rozwiązaniem może być ustawienie w parametrach "tylko odbieraj" co np 480 minut o godzinie np 19.00 w momencie wyjścia z biura, tak samo w przypadku mail'i i strefy sello. Wtedy przez następne 8h sello nic nie robi. Wówczas ustawić automatycznie wysyłaj kiedy gotowe, ustawić zaplanowane aukcje od 20:00 co minutę 160 sztuk i w zasadzie sello tylko w ciągu jednej minuty musi wysłać 1 aukcje i nic nie robi więcej. Później o 3:00 w nocy odbiera wiadomości aukcje i strefe sello. Może to jest jakieś rozwiązanie.

Link to postu

Być może to u Ciebie pomoże.

Ja wystawiam 1 aukcję co minutę z innego powodu.

Jeśli ilość aukcji zaplanowanych przez sello na jedną godzinę przekroczy pewną masę krytyczną (nie wiem jaką), Sello zaczyna dublować wystawione aukcje. Duble nie są powiązane z towarem. Wolę nie wspierać dobroczynnie serwisu Allegro.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

 

 

3. W tej chwili nie. Aukcja planowana przez Allegro jest ponownie wystawiana i ma nowy, inny numer niż przy wysyłaniu, więc Sello traktuje ją jako nową aukcję i dodaje do niej towar jednorazowy o nazwie takiej jak tytuł aukcji.

 

 

 

Czy można w jakikolwiek sposób wystawiać aukcje, aby nie trzeba było z każdym razem na nowo powiązywać z towarem? Jeśli nie to czy planowane jest w najbliższym czasie naprawienie tej niedoskonałości? Bywa denerwujące każdego rana wiązanie aukcji wystawionych w nocy, z towarami, a tym bardziej jeśli się zapomni to zrobić, lub zrobi po tym jak już ktoś zakupi-wtedy ludzie pakujący nie wiedzą co mają pakować....

 

 

 

Link to postu

lepiej żeby stał po środku niż przy 90% :). Pasek nie jest aktualizowany automatycznie a nie jest też moim priorytetem, aby codziennie go aktualizować z dużą dokładnością. Znaczenie jego jest zatem bardziej symboliczne i oznacza, że trwają prace i niebawem będą testy.

 

albo nic nie robią z "nowym" Sello.

Robią, robią. Prace nad Sello trwają codziennie. W skład tych prac wchodzą poprawki błędów, projektowanie i implementacja nowości oraz rozwiązywanie bieżących problemów (analiza logów i innych problemów zgłaszanych przez użytkowników).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...