Skocz do zawartości

Serwer xxx nie mógł przeprowadzić archiwizacji.

Polecane posty

Mam taki właśnie problem, tylko taki komunikat i nic poza tym. Nie mogę przeprowadzić archiwizacji. Nie ma znaczenie czy jestem zalogowany jako szef czy inny użytkownik. Taki błąd wyskakuje przy próbie archiwizacji ręcznej, podczas próby aktualizacji programu do nowszej wersji też pojawia się błąd związany z brakiem możliwości archiwizacji. Znalazłem na forum coś o SP3 dla bazy danych ale nie wiem jak to zainstalować. Może ktoś ma jakieś inne rozwiązanie.

Proszę o pomoc.

Link to postu

Przyznam, że też mam problem z archiwizacją w sieci. tylko na komputerze gdzie jest zainstalowany SQL i baz wszystko działa poprawnie. kiedyś działało też z każdej końcówki i nie potrafię powiedzieć w jakiej sytuacji przestało działać .

To samo mam z SUBIEKTEM GT, archiwizacja tylko na serwerze. Trochę to uciążliwe ....

Link to postu

Być może brakuje lub jest uszkodzony komponent Microsoft SQL Serwer 2005 Backward

Compatibility. Można go pobrać ze stron stron Microsoftu

Niestety dalej to samo.

 

No cóż... Jeśli na wszystkich komputerach jest wgrany BC... Warto jeszcze przy archiwizacji wskazać lokalne katalogi dla katalogów archiwum i roboczego. Najlepiej aby owe katalogi stworzył użytkownik Windowsa, który wykonuje archiwizację i dodatkowo aby te katalogi były jak najmniej "zagnieżdżone" typu: c:\arch, c:\rob. To powinno wyeliminować ewentualne problemy z uprawnieniami.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

czy ktoś coś z tym ruszył gdyż chciałem skoczyć na 1.6.1 a tu lipka...mam taki sam problem...nic nie ruszane ani nie instalowane ani nie odinstalowywane...zrobilem backup poprzez sql server management studio express ale nie wiem czy da sie go odtworzyc jakby cos poszlo nie tak podczas upgrade'u sello..

 

jakies pomysly ??

Link to postu

da się odtworzyć, backup to backup, możesz śmiało instalować nową wersję, z tym że Sello chyba pozwoli bez automatycznego backupu przy aktualizacji ale tylko wtedy kiedy zrobisz tego samego dnia ręcznie backup poprzez Sello (klikając "tak" przy zamykaniu).

 

Spróbuj jednak najpierw:

- zostawić zawieszone Sello na dłuższy czas

- wyczyścić kompa gdzie jest serwer SQL, tak żeby było tam sporo miejsca na dysku systemowym oraz nie działało nic zbędnego co mogłoby RAM zajmować...

Link to postu

udało mi się to zrobić, jednak problem jest generalnie taki, że sello mi strasznie obciąża cały system, mam p4 3.2GHZ, 3GB ramu i obojętnie czy odpale sello przy starcie systemu czy pózniej sello obciąża procek na 100% zawsze

 

Ramu pozostaje duzo wolnego, to jest winda xp. Strasznie zmula, proces sello generalnie pracuje tylko na 100%..juz nie mam pojecia..z 1.6.0 bylo to samo jednak trochę mniej razy..w 1.6.1 non stop..

Link to postu

Moim zdaniem problem może leżeć w OS (bądź samych sterownikach, te do chipsetu mają sporo do powiedzenia) bądź samym Sello, ja bym zaczął od przeinstalowania Sello.

 

Czasem aktualizacje systemu (albo Sello) mogą powodować, że niektóre procesy totalnie głupieją, pamiętasz może czy tak było od zawsze czy może po jakiejś zmianie?

Link to postu
  • 4 lata później...

Mam ten sam problem, po przerzuceniu bazy danych na nowy serwer końcówka z sieci nie może przeprowadzić archiwizacji. Na serwerze archiwizacja idzie bez problemu. Folder archiwum i folder roboczy na serwerze udostępniony do odczytu i zapisu dla każdego, zresztą bez znaczenia bo jak chcę zapisać archiwum na końcówce sieciowej to też wywala ten błąd :/ Jak odpalam sello jako administrator to dalej to samo.

 

Proszę o pomoc :/

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...