Skocz do zawartości

jak prawidłowo zintegrować sello z subiektem

Polecane posty

Witajcie

Pewnie takie pytania nie raz padały na tym forum - naprawde wczytywałem sie lecz ja potrzebuje złożonej pomocy

po zainstalowaniu sello oraz subiekta gt i po ustawiniu baz danych selo połączyło się z subiektem tzw pobiera nazwę ilośc oraz ceny towarów. bez wiekszych problemów sello pobiera istniejace aukcje z allegro

nie potrafię ustawic tak obu programów aby sello automatycznie wystawiało po zakończeniu na allegro towary z akutalna ( na chwilę wystawienia) ilośc oraz cenę widniejaca w subiekcie

sello widzi jaka jest cena oraz ilośc lecz po wciśnięciu WYSTAW PONOWNNIE  pyta ( identycznie jak na allegro ) czy wystawić z ilościami poczatkowymi tej aukcji czy tylko z tymi co się na niej nie sprzedały - nie uwzglednia sello ewentualnych innych sprzedaży czy też dostaw w subiekcji - trzeba ilość ręcznie wystawiać

czy ktoś potwafi mi pomóc

może jakieś przydatne linki z ustawiniami lub opisem programu sello

 

z góry bardzo dziekuje za pomoc

Link to postu

bardzo dziekuje za odp na mój wątek

 

Tzn że Pan sprzedawca z Insertu wpóscił mnie w maliny ???

1 ,Więc cała ta integracja z Subiektem Gt to tylko przekazanie informacji o sprzedamyn towarze i dane kontrahenta? ilości wystawianych towarów i tak muszę podglądać w subiekcie?

2 , moje drugie pytanie to jakie są najczęstsze błedy przy wystawianiu aukcji tzn. mam przygotowana aukcje - sprawdzam " Sprawdź opłatę za tą aukcje " i jest ok ale i tak tej aukcji nie wysyła

bardzo dziękuje za odpowiedź

Link to postu

Ad1. W zakładce "towary" w Sello widać stany magazynowe.

Ad2. Jaki błąd pojawia się w raporcie?

 

Generalnie nie ma jednak mechanizmu który np. automatycznie wystawiałby wszystko co się pojawia z maksymalną dostępną ilością, zakańczał kiedy się skończy, powiązywał sam aukcje z towarem (np. te wznowione przez sklep Allegro), Sello ułatwia sprzedaż jednak sporo rzeczy które chcielibyśmy nie zrobi :(

Link to postu

W raporcie jest błędów "0"? jak się go otworzy i kliknie na "wysyłanie aukcji" pojawiają się kolejne statusy co się działo, musi tam być jakaś informacja.

 

trzeba dokładnie sprawdzić całą aukcję, czy ma znacznik "gotowa do wystawiania w serwisie", jeśli to sklep Allegro to czy jest wybrana kategoria i opcje wznowienia i czas trwania na 30 dni, jeśli to aukcja to czy czasem nie jest czas trwania na 30 dni, czy jest kod pocztowy wpisany, wybrane opcje wysyłki/płatności, dodana miniaturka jeśli ma być itd.

 

Przy wysyłaniu na pasku na dole pojawiają się informacje co się dzieje, może tam pojawia się jakaś informacja w czym tkwi problem.

Link to postu

chyba "dojżałem" do tego problemu

w parametrach wysyłania i odbierania nie miałem zaznaczonego " Wysyłaj aukcjie w wyznaczonym terninie " po zaznaczeniu i kolejnej próbie aukcja poszła ;D

bardzo dziekuje za cierpliwość - nikt nie pyta o takie banały

więc teraz tylko pozostało mi przypisywać szablony do to towarów i do aukcji i wszystkie aukcjie które się zakończą beda widoczne w "ZAKOŃCZONYCH" i z tamtąd do wystaw ponowie do "PRZYGOTOWANYCH" porównać ilości z subiektem i wyatawiać na nowo

 

BARDZO DZIEKUJE ZA CIERPLIWOŚĆ

BARDZO POZDRAWIAM UŻYTKOWNIÓW TEGO FORUM

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...