Skocz do zawartości

Problem z synchronizacją parametrów i kategorii

Polecane posty

Podczas próby synchronizacji kategorii i parametrów pojawia się następujący błąd:

 

"Ostatnia operacja nie powiodła się.

Cannot insert duplicate key row in object 'dbo.st_CategorySpecificDict' with unique index 'PK_st_CategorySpecificDict'.

(Microsoft OLE DB Provider for SQL Server) The statement has been terminated."

 

Niestety po kilkukrotnym wymuszaniu synchornizacji pojawia się w kółko ten sam błąd.

 

Link to postu

Używam sello w wersji 1.6.0 Niestety aktualizowanie atrybutów kończy się błędem:

 

"Ostatnia operacja nie powiodła się.

Cannot insert duplicate key row in object 'dbo.st_CategorySpecificDict' with unique index 'PK_st_CategorySpecificDict'.

(Microsoft OLE DB Provider for SQL Server) The statement has been terminated."

 

eeeh krew mnie zalewa, cały czas jakieś błędy. Jak nie fid to synchronizacja, strefa itp.

 

Link to postu

Nie było żadnej awarii prądu ostatnio? Wyłączonego serwera w sposób nienaturalny?

 

Problem jest związany ze złym identyfikatorem w tabeli ins_ident.

 

proszę wykonać za pomocą Sql Management Studio poniższe skrypty:

SELECT ido_wartosc from ins_ident where ido_nazwa like 'st_CategorySpecificDict'

 

select max(csd_id) from st_CategorySpecificDict

 

Zapytania powinny zwrócić identyfikatory, przy czym w pierwszy z nich powinien być o 1 wyższy od drugiego i podać te wartości tutaj. W tym wypadku zapewne tak nie będzie.

 

aby to naprawić można skorzystać ze skryptu:

update ins_ident set ido_wartosc = (select max(csd_id)+1 from st_CategorySpecificDict) where ido_nazwa like 'st_CategorySpecificDict'

Link to postu

Tak była mała waria, wyłączył mi się laptop podczas wysyłania aukcji. Mogę prosić o dokładną instrukcję? Gdzie dokładnie mam wpisać ten skrypt? Nie znam tego programu przed chwilą go dopiero zainstalowałem.   

Nie było żadnej awarii prądu ostatnio? Wyłączonego serwera w sposób nienaturalny?

 

Problem jest związany ze złym identyfikatorem w tabeli ins_ident.

 

proszę wykonać za pomocą Sql Management Studio poniższe skrypty:

SELECT ido_wartosc from ins_ident where ido_nazwa like 'st_CategorySpecificDict'

 

select max(csd_id) from st_CategorySpecificDict

 

Zapytania powinny zwrócić identyfikatory, przy czym w pierwszy z nich powinien być o 1 wyższy od drugiego i podać te wartości tutaj. W tym wypadku zapewne tak nie będzie.

 

aby to naprawić można skorzystać ze skryptu:

update ins_ident set ido_wartosc = (select max(csd_id)+1 from st_CategorySpecificDict) where ido_nazwa like 'st_CategorySpecificDict'

Link to postu

Wklepałem dwa skrypty i w obu przypadkach otrzymałem taką informację:

 

Msg 208, Level 16, State 1, Line 1

Invalid object name 'ins_ident'.

 

Jakieś dalsze sugestie?

 

http://forum.sello.pl/index.php?topic=2758.0 tu jest mały tutorial, zamiast zapytania umieszczonego na końcu należy umieścić te wypisane w tym wątku.

Link to postu

tak, należy wybrać w okienku na górze nazwę własnej bazy a nie bazę "master" ( o czym było w tutorialu ;)

 

Należy zwrócić uwagę, aby w liście rozwijanej (3) była wybrana nasza baza a nie inna (np. master). Wybranie naszej bazy przed kliknięciem New query  ustawi kontekst pracy na naszą bazę (roboczy). Wykonanie polecenia na niewłaściwej bazie najczęściej kończy się komunikatem: Invalid object name ....

Link to postu

Niestety nie mogę wybrać swojej bazy, dostępna jest tylko master. Przy próbie podejrzenia mojej bazy dostaję komunikat:

 

 

The database moja_baza is not accessible. (Microsoft.SqlServer.Express.ObjectExplorer)

 

 

tak, należy wybrać w okienku na górze nazwę własnej bazy a nie bazę "master" ( o czym było w tutorialu ;)

 

Należy zwrócić uwagę, aby w liście rozwijanej (3) była wybrana nasza baza a nie inna (np. master). Wybranie naszej bazy przed kliknięciem New query  ustawi kontekst pracy na naszą bazę (roboczy). Wykonanie polecenia na niewłaściwej bazie najczęściej kończy się komunikatem: Invalid object name ....

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...