Skocz do zawartości

Przeglądarki IE i Mozilla a wystawianie aukcji

Polecane posty

Witam

 

Korzystam z przeglądarki INTERNET EXPLORER wersja 8,0 i z niej wystawiane są aukcje Niedawno, całkiem przypadkiem przeglądając moje aukcje w Mozilli zdziwiłam się, ponieważ w IE zdjęcia i opisy wraz z kolorami czcionki wyświetlają się tak jak w Sello podczas przygotowywania aukcji, natomiast w Mozilli na jedno ze zdjęć nachodzi MINIATURKA i niestety zdjęcie z przedmiotem jest niewidoczne.

Gdzieś słyszałam, że często tak bywa, że jeśli korzysta się z IE lub odwrotnie z Mozilli to aukcje właśnie tak mogą wyglądać, sprawdziłam to i tym razem wystawiłam w Mozilli i niestety jest to samo. W związku z tym proszę o pomoc, ponieważ mniemam, że to może być wina Sello. Poniżej przesyłam linki proszę przeglądnąć je w IE oraz w Mozilli.

 

http://allegro.pl/koszulka-kopertowa-niemowleca-sito-rozm-62-i1288092237.html

 

Pozdrawiam Globusik

Link to postu

Moim zdaniem jest to wina Sello tylko o tyle, że to ono konstruuje kod HTMLowy, który najwyraźniej jest różnie interpretowany przez różne przeglądarki.  W IE nie sprawdzałem (jeśli nie muszę to tego nie używam), natomiast w Operze na oko jest OK, a Mozilla faktycznie coś miesza.  Niestety analiza kodu HTML w celu zorientowania się, co w nim jest różnie interpretowane i jak to poprawić jest już trochę zbyt czasochłonna...

Link to postu

Problemem jest źle napisany kod HTML. Nie wiem czy jest on tworzony przez edytor wizualny w Sello czy zrobiony z zewnątrz - w każdym bądź razie jest bardzo zagmatwany. W Firefoxie widać, że strona ma dodatkowy suwak (czyli w zasadzie 2 suwaki) i to psuje efekt. Proponowałbym zlecić napisanie komuś czystego kodu html dla tej strony i jego używanie. W przypadku tak prostego kodu jaki jest używany do opisów aukcji nie powinno być wielkim problemem zachowanie spójnego wyglądu dla wszystkich przeglądarek.

 

ps. W Sello tworzeniem html z edytora wizualnego zajmuje się mechanizm IE, stąd kod jest dla tej przeglądarki zrozumiały i poprawnie renderowany.

Link to postu

Problemem jest źle napisany kod HTML. Nie wiem czy jest on tworzony przez edytor wizualny w Sello czy zrobiony z zewnątrz - w każdym bądź razie jest bardzo zagmatwany. W Firefoxie widać, że strona ma dodatkowy suwak (czyli w zasadzie 2 suwaki) i to psuje efekt. Proponowałbym zlecić napisanie komuś czystego kodu html dla tej strony i jego używanie. W przypadku tak prostego kodu jaki jest używany do opisów aukcji nie powinno być wielkim problemem zachowanie spójnego wyglądu dla wszystkich przeglądarek.

 

ps. W Sello tworzeniem html z edytora wizualnego zajmuje się mechanizm IE, stąd kod jest dla tej przeglądarki zrozumiały i poprawnie renderowany.

 

 

Dziękuję za odpowiedź.

Rozumiem, że musiałabym zmienić szablon aukcji, który byłby tak napisany (czysty kod HTML) aby identycznie wyglądał w każdej z przeglądarek i wówczas gdy przez Sello wystawiałabym aukcje to wyglądałyby już poprawnie.

Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ nie wiem czy dobrze Pana zrozumiałam.

 

 

Pozdrawiam

Globusik

Link to postu

Dobrze. Najlepiej taki szablon wkleić do Sello i sprawdzić czy dobrze jest wyświetlany (style muszą być zdefiniowane wewnątrz elementu body w html - choć jest to nie do końca poprawne).

 

Jeśli ktoś chce robić próby z wystawieniem, to można założyć sobie konto na testwebapi.pl i dodać w Sello obsługę konta z serwisu testowego (trzymając shift przy dodaniu konta allegro).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...