Skocz do zawartości

Co z wersją 1.7?

Polecane posty

Powiem więcej, dzięki szybkości prac w Insercie problemy od jakiegoś czasu zaczynają się nawarstwiać. Jest coraz więcej rzeczy zaległych, coraz więcej nienaprawionych błędów Sello. Niektóre nierozwiązane problemy można liczyć już w miesiącach a lada dzień w latach.

W zasadzie ostatnio jeśli wychodzi już nowa wersja Sello, to jest w niej tylko poprawka na jakąś krytyczną zmianę WebAPI plus ewentualnie drobne ulepszenia w samym programie. Kosmetyka. Program już przynajmniej z rok temu przestał się rozwijać.

Moim zdaniem coś jest nie tak z planowaniem i realizacją prac nad programem, bo jeśli tak dalej będzie, a Allegro będzie (z pewnością) wprowadzało nowości i modyfikacje, to takiej np. obsługi FODów i PzA nie doczekamy się nigdy. A ile już miesięcy temu wprowadzono FODy czy PzA? Naprawdę nie było czasu na zaimplementowanie tych PODSTAWOWYCH funkcjonalności?

A jest jeszcze cały katalog metod udostępnianych przez WebAPI, których obsługę chętnie nie jeden użytkownik Sello widziałby w programie, ale aż strach o to prosić na forum.

BarteK, jeśli nie nadążacie za zmianami WebAPI, i do tego piszesz, że "większa ilość rąk do pracy przy programie nie oznacza przyspieszenia prac", to może czas pomyśleć o zmianie organizacji tej pracy? Może program należy podzielić na moduły i osoby odpowiedzialne za nie. A jeśli tak jest to znaczy, że podział i kompetencje są źle ustawione. Nie wyrabiacie się przecież nie od dzisiaj... to trwa... stanowczo zbyt długo... aż właśnie przyszedł kryzys, którego należało się spodziewać.

 

 

Link to postu

Nie, napisałem że w tym konkretnym problemie większa liczba programistów nic nie zmieni. Natomiast jeśli chodzi o ogólną liczbę poprawek w wersjach kolejnych to oczywiście naturalnie ona wzrośnie, co powinno być już niedługo widoczne.

 

BatreK, z całym szacunkiem, bo widzę, że przynajmniej na forum się starasz, ale nad słowem "niedługo" w związku z tym programem wisi jakieś fatum.

 

Jak mawiali starożytni Rosjanie, pożywiom uwidzim.

 

Link to postu

Tak jest to wisi, a zaraz będzie za ciężki i pierdyknie o ziemie i co? Rozdupcy sie całe. Moim zdaniem działanie Sello aktualnie wisi na włosku.

 

I co fajniejsze bronisz się jakimś HF2? Po co to komu. Weź swoim przełożonym daj prosty przykład:

 

Masz porysowane auto. Jesteś lakiernikiem i zamalujesz jedną rysę. Co to daje? Głupkowi wciśniesz kit, że już jedna jest zamalowana. Ci co trochę myślą w tym momencie, wyciągali by kij z bagażnika.

 

Dalej u Was jest szklanka w połowie pełna. U nas klientów w połowie pusta - jeśli ten magiel który jest można nazwać w połową.

 

To, że dajesz jakiś HF2 on nic nie zmienia - dalej nie działa - lub jak to waszym zdaniem dalej mniej nie działa.

 

Tłumaczycie się jak dzieci na tym forum. No już mamy HF2, prawie się uporaliśmy z ebay. Kurwa! Ilu z nas sprzedaje na ebay a ilu na allegro ? Priorytetem jest 2 klientów co ma ebay czy 98 co ma allegro ?

 

Podchodzicie od dupy strony. Tu ludzie co logują się pierwszy raz to nie piszą:

 

ŁOOOO POMAGA PROGRAM

 

tylko

 

KURWA TO I TO NIE DZIAŁA

 

Moim zdaniem lepiej te forum zamknąć w pizdu i chyć sie roboty. A co Kwartał wprowadzać dodatkowe opcje. A nie napierdolić sobie na kartę bóg wie ile pozycji do zrobienia, a potem przy flaszce i 3 joicie myśleć jak to ugryźć.

 

Od tak moje spostrzeżenia. Przepraszam za wulgaryzmy. ;)

 

Pozdrawiam,

DZ

Link to postu
Tłumaczycie się jak dzieci na tym forum. No już mamy HF2, prawie się uporaliśmy z ebay. kurcze! Ilu z nas sprzedaje na ebay a ilu na allegro ? Priorytetem jest 2 klientów co ma ebay czy 98 co ma allegro ?

Padło proste pytanie, więc udzieliłem prostej odpowiedzi. Naprawdę nie wiem co mógłbym rzec innego. Brak odpowiedzi - źle, jest odpowiedź informująca o aktualnej sytuacji - również źle. Mógłbym przytoczyć posty w których użytkownicy oburzyli się gdy wspomniałem o tym, że Allegro ma priorytet nad eBayem, więc zadowolenie jednego klienta oznacza brak zadowolenia u kogoś innego i na próżno tu dochodzić kto ma rację.

 

Dodam jeszcze, że nikt nie wchodzi na żadne forum aby pogratulować wspaniałego programu, tylko aby zapytać o rozwiązanie problemu, stąd nie powinno być dziwne (przynajmniej dla mnie nie jest), że na forum można znaleźć głównie wątki dotyczące błędów.

 

Moim zdaniem lepiej te forum zamknąć w pizdu i chyć sie roboty

Skąd wtedy wiedzielibyśmy co należy zrobić? ;)

Link to postu

BarteK - przytoczyć linka gdzie pisałeś o 2,3 tygodniu marca odnośnie HF2?

Rzucanie słów na wiatr jest gorsze niż nie zrobienie ważnej aktualizacji.

 

Czekam z niecierpliwością na rozwiązanie problemu z WebAPI oraz z tym że jak pobieram dane z Allegro, to pod koniec wysypuje mi się Sello... win7. Aukcji trwających 900... a odpowiedź że mam zaznaczyć takie a nie inne opcje żeby nie wysypywało mnie nie satysfakcjonuje.

 

co do "e-sportline" - skoro taki z Ciebie project manager, to zacznij stosować miłą dla oka polszczyznę, bo rzucanie urwami na lewo i prawo świadczy o tym że co najwyżej znaczki na listy naklejałeś grupie projektowej, i nie masz pojęcia o zarządzaniu projektem informatycznym... bo zarządzanie linią produkcyjną ma się nijak do tego :)

Link to postu

 

 

co do "e-sportline" - skoro taki z Ciebie project manager,

Kolega od onetowego slownictwa blysnal tytulem "Product Manager" wiec to chyba nie to samo :) A tak wogole to moze ktos w prostych slowach wytlumaczyc o co chodzi z tymi tylulami? Bo ja juz tego chyba nie ogarniam.Kojarze tylko "Sales Manager" ze to jest pani sklepowa tam gdzie kupuje brokula oraz "Door Manager" ktory stoi przy wyjsciu na Orlenie i patrzy czy czegos nie zwinolem :) Czy taki "Product" to jest ktos w rodzaju komiwojazera czy blizej mu to tych co wydzwaniaja zeby sobie cos nabyc droga kupna? 

 

Link to postu

Witam,

 

Śmiejmy się śmiejmy, dlatego Bartek bym te forum zamkną dla takich frajerów jak 2 wyżej. Czy jesteś w stanie plus/minus określić się kiedy jesteście w stanie wprowadzić na rynek 1.7 ? Dlaczego męczę cię o to pytanie? Gdyż aktualnie stawiamy sklep na IAI-Shopie tak jak pytałem cię kiedyś na PW. I w sytuacji odległego czasu 1.7 przechodzimy też tam z Allegro. To jest dla mnie istotne. Bo nie jest od tak prostym przerzucić 12.000 klientów i ich obsługę na nowy system, przy tempie pracy z Allegro.pl. Nie mamy też czasu na HF1/HF2. Czy jesteś w stanie coś powiedzieć? Jak nie chcesz rzucać kotleta na forum, napisz na privie chciałbym troszkę tą sprawę przedyskutować. Czekam na odpowiedź.

Link to postu

śmieją się bo jako "Product Manager" powinieneś dokładnie wiedzieć, że nowe wdrożenia często są nieprzewidywalne, zwłaszcza w IT i jeśli do tego dochodzi czynnik zewnętrzny zwany potocznie "tumany z Allegro" to sprawa potrafi się bardzo skomplikować.

Gdyby Bartek Ci napisał konkretne daty to po prostu by skłamał, może co najwyżej napisać kiedy chcieliby to zrobić, nie da się bowiem przewidzieć czy znowu Allegro nie narobi nowych zmian a programowanie to nie kopanie rowu, że można przewidzieć ile dzisiaj uda się zrobić.

 

Kolejna sprawa to fakt jak INSERT traktuje Sello, małe nakłady finansowe a co za tym idzie mało ludzi i powolny rozwój programu.

 

"Product Manager" powinien to wszystko najlepiej rozumieć, no chyba, że "sokol" napisał właściwą definicję tego stanowiska.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...