Skocz do zawartości

Sello 1.6 zawiesza sie przy polaczeniu z Subiektem

Polecane posty

Witam,

 

Chcialbym podpiac sie pod ten watek, gdyz wydaje mi sie najbardziej odpowiadajacy preblemowi ktory dzisiaj nie daje sie rozwiazac zadnymi sposobami.

 

Sello zaczelo dzisiaj zawieszac sie przy jakiejkolwiek operacji ktora wymaga wspolpracy z Subiektem.

 

Problem pojawil sie przy probie stworzenia dokumentu poczatkowego tj. Zamowienie z rezerwacja do Transakcji dodanej recznie, w zakladce Dokumenty pod lista Transakcji - Opcja OPERACJE.

 

Teraz nawet sprawdzanie towaru z poziomu Sello w Subiekcie konczy sie zawieszeniem programu i tylko pozostaje opcja Zamkniecia Sello.

Oczywiscie program ponownie uruchamia sie bez problemu, ale sytuacja sie powtarza przy kolejnej probie...

 

Polaczenia z programem Subiekt w Administracji Sello tez nie moge przetestowac bo test sie uruchamia ale trwa bez konca i nie konczy sie zadnym komunikatem ani raportem.

 

Opcja wyslij/Odbierz z Subiekta caly czas pokazuje status: "Rozpoczeto tworzenie dokumentow poczatkowych" i tak samo niczym sie nie konczy. Jednak w tym przypadku koleczko caly czas sie kreci a program sie nie zawiesza tak jak w pozostalych przypadkach. Jednakze procesu nie mozna zatrzymac. Caly czas dziala w tle.

 

Pracuje na Viscie.

 

Bardzo prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Witam,

 

Niestety tez sie zawieszal przy takim uruchamianiu.

Mowie zawieszal bo udalo mi sie rozwiazac problem.

 

Wylaczona zostala opcja:

 

User account control.

 

Niestety mam powazniejszy problem.

Z serwerem na ktorym jest baza lacza sie uzytkownicy na klientach. Posiadaja dostep do bazy Subiekta oraz Sello.

Niestety nie wiedziec czemu nie dziala dla niech komunikacja Sello z Subiektem mimo ze sa dodani jako dodatkowi uzytkownicy Polaczenia z zewnetrznym systemem sprzedazy.

Hasla sa tu podane prawidlowo - sprawdzalem kilkukronie.

 

Uprawnienia uzytkownikow w Sello i Subiekcie tez sprawdzone i odpowienie nadane.

Zwlaszcza wystawianie faktur poprzez Sello w Subiekcie.

 

Niestety okazuje sie ze tylko Szef ma polaczenie z Subiektem i moze wystawiac faktury. Przy probiach wystawiania przez innych uzytkownikow, Raport jest nastepujacy:

 

Błąd 2010-11-16 12:16 InsERT_Driver: Łączenie z systemem sprzedaży: Nieudane łączenie: Połączenie z zewnętrznym systemem niedostępne: Nieudane logowanie do systemu Subiekt GT (0x80004003)

Błąd 2010-11-16 12:16 Wystąpił Błąd (kod błędu: 80004003) Nieudane logowanie do systemu Subiekt GT

Błąd 2010-11-16 12:16 Połączenie z zewnętrznym systemem niedostępne

 

Testujac polaczenie z Sub. w Sello komunikat jest pozytywny, wiec naprawde juz sam nie wiem jaka moze byc przyczyna.

 

Prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Miałem podobny problem i usiłowałem uzyskać informację na jego temat mejlowo od Insertów - niestety bezskutecznie.  Jednak jest to kwestia uprawnień - kiedy włączyłem pracownikowi wszystkie, które w/g mnie mogły mieć jakikolwiek związek z wystawianiem dokumentów otrzymywałem komunikat jak w poprzednim poście (albo podobny, nie pamiętam już dokładnie), natomiast po nadaniu mu w ogóle wszystkich działa bez problemu.  Na szczęście na ten moment nie jest dla mnie specjalnie istotne ograniczenie uprawnień, ale na dłuższą metę to nie jest rozwiązanie.  B. proszę kogoś z Sello Team o informację, co konkretnie trzeba poustawiać, żeby wystawianie dokumentów działało bez problemu.

Link to postu

Dziekuje tadzimir,

 

Dzis postaram sie cos pokombinowac w tym kierunku. Czeka mnie juz kolejna nieprzespana noc nie mowiac juz o niezmowionej zdrowasce w intencji InsErt :)

 

Swoja droga to nie tylko wystawianie dokumentow nie dziala ale oglnie kontakt z Subiektem poprzez Sello nie jest dostepny dla innych uzytkownikow.

Dla przykladu opcja Pokaz towar w Subiekcie tez daje ten sam wynik.

 

Zobacze jeszcze opcje przydzielania Opiekuna do transakcji. Bo obecnie tylko Szef moze robic Wyslij/Odbierz przez co transakcje od razu maja opiekuna szef a uzytkownicy nie maja uprawniej w Subiekcie do zmiany opiekunow. Wiec moze tu jes pies pogrzebany.

 

Do uslyszenia.

Link to postu

Nie pamiętam już zbyt dobrze, jakie były u mnie objawy - ograniczanie uprawnień w Subiekcie nie jest dla mnie na ten moment zbyt istotne, natomiast _bardzo_ istotna jest możliwość swobodnej obsługi przez pracownika, więc gdy tylko zorientowałem się, że nadanie pełnych uprawnień załatwia sprawę to tak zrobiłem i na razie zostawiłem tę sprawę.

Jeśli chodzi o personel to w ogóle w Sello jest niezła jazda - mam 3 użytkowników, X, Y i Z, powiązanych z odpowiednimi użytkownikami w Subiekcie:

1. kiedyś, gdy w Sello byłem zalogowany jako ja (X) odpaliłem z niego Subiekta i uruchomił się z zalogowanym pracownikiem (użytkownik Y)

2. notatki do transakcji - wydaje się logiczne, że osobą dodającą notatkę jest zalogowany użytkownik.  Nic bardziej mylnego, ostatnio gdy dodawałem notatkę (nadal zalogowany jako X oczywiście) to jej autorem okazał się użytkownik Z.  Był on (znaczy Z) wprawdzie opiekunem tej transakcji, ale nie powinno to przecież mieć znaczenia...

Pomijam oczywiście taki "drobiazg", jak to, że faktury i paragony w Subiekcie wystawia opiekun transakcji, a nie użytkownik, który je faktycznie wystawia (tzn. jest zalogowany i wykonuje operację wystawiania dokumentów końcowych) - ta kwestia jest znana i najwyraźniej "tak ma być"...

 

Może w tym temacie też wypowiedzą się Insertowcy.

Link to postu

Dzieki za dodatkowe informacje.

 

Potwierdzam, ze nadanie wszystkich uprawnien w Subiekcie dla danego uzytkownika zalatwia sprawe. I wystarczy nadac wszystkie tylko dla Subiekta ( dla tych co korzystaja jeszcze z Rewizora lub innyc modulow)

A i pomocna jest opcja ktora ja sam niestety doczytalem po fakcie :)):

 

"1. Naciśnięcie klawiszy [Ctrl+A] lub skorzystanie z hyperlinka Zaznacz wszystkie spowoduje zaznaczenie na liście wszystkich pozycji, a naciśniecie w tej sytuacji klawisza spacji spowoduje zbiorcze zaznaczenie uprawnień."

 

Co do ponizszego ot chyba zostalo juz to naprawione w wershi 1.24 SP2. Przynajmniej ja narazie nie mam tych obiawow.

 

Pomijam oczywiście taki "drobiazg", jak to, że faktury i paragony w Subiekcie wystawia opiekun transakcji, a nie użytkownik, który je faktycznie wystawia (tzn. jest zalogowany i wykonuje operację wystawiania dokumentów końcowych) - ta kwestia jest znana i najwyraźniej "tak ma być"...

 

Postaram sie tez byc pomocny i dodam ze przy wystawianiu dokumentow przez innych uzytniownikow istotne jest nadanie im uprawnien w subiekcie typu:

"Dokumenty - zmiana poziomu i rodzaju cen"

 

Pozdrawiam i dziekuje

Link to postu

Dzieki za dodatkowe informacje.

 

Co do ponizszego ot chyba zostalo juz to naprawione w wershi 1.24 SP2. Przynajmniej ja narazie nie mam tych obiawow.

 

Pomijam oczywiście taki "drobiazg", jak to, że faktury i paragony w Subiekcie wystawia opiekun transakcji, a nie użytkownik, który je faktycznie wystawia (tzn.

 

Heh, to możliwe - jak zainstalowałem Sello to miałem wersję Sub. bodajże 1.22 i objaw był.  W związku z tym dorobiłem skrypt, który dla wszystkich transakcji, dla których właśnie mam generować dok. końc. przerabia opiekuna transakcji i zapomniałem o sprawie.  Dzięki za info, przy okazji muszę sprawdzić, czy to się faktycznie naprawiło.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...