Skocz do zawartości

Automatyczne konczenie wielu aukcji / jeden magazyn

Polecane posty

Witajcie,

 

nosze się z zamiarem zakupu sello do prowadzonej przeze mnie działalności.

Forum przeszukiwałem wielokrotnie ale nie znalazlem interesujacej mnie odpowiedzi, wiec żywię nadzieje ze mi pomożecie.

 

Jak wiadomo, reklama jest dźwignia handlu, stad wystawienie wieeelu aukcji lepiej wplywa na sprzedaż. Załóżmy scenariusz, że posiadam 50 sztuk danego towaru, i wystawiam 10 różnych aukcji w różnych kategoriach, w każdej umieszczam 50 przedmiotów do sprzedaży. Na każdej aukcji zostało zakupione po 10 przedmiotów, w tym wypadku w magazynie mam 0. Czy jest możliwość aby Sello w tym wypadku zakończył te aukcje dla których magazyn wyniósł 0 ?

 

Z góry dziękuję Wam za pomoc.

 

Pozdrawiam,

P.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Super sprawa ta funkcjonalność która jest "planowana" ;)

 

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość aby sello aktualizowało stan wystawiony na allegro danego produktu? Tzn na allegro wystawilem 10szt,  w trakcie aukcji sprzedałem subiektem 3szt w sklepie stacjonarnym/internetowym - sello z automatu aktualizuje stan na aukcji na 7 (zmiany ilosci produktów w trakcie trwania aukcji allegro dopuszcza - ale niestety teraz chyba trzeba tego pilnowac recznie?)

 

pozdrawiam!

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

W tej chwili nie ma jeszcze takiej funkcjonalności.

 

Witam,

 

A kiedy jest planowane uruchomienie takowej funkcji?

Problem mam następujący:

Mam subiekta na serwerze z 3 magazynami, prowadzę sprzedaż w 3 punktach stacjonarnych [każdy magazyn z innym towarem], chcę uruchomić do tego 3 sklepy internetowe [analogicznie każdy dla danego sklepu, oczywiście zintegrowane z subiektem] i dodatkowo chcę poprzez sello zintegrowane z subiektem wszystko [lub część] z całej bazy [3 magazynów] wystawiać na allegro.

problem zrodzi się w momencie, gdy wystawię dany towar np. 10szt na allegro, w międzyczasie sprzeda się 5 szt w zwykłym sklepie, 3 w e-Sklepie i pytanie:

1. czy na aukcji [na której jeszcze nic się nie sprzedało] wyświetli się dostępna liczba sztuk 2? 

2. czy w ogóle sello aktualizuje stany z subiekta?

2a. czy aukcja zakończy się jeśli stan osiągnie 0?

3. kiedy ewentualnie taka funkcjonalność ma szansę się ukazać?

4. jak w inny sposób sobie z tym poradzić, żeby nie było zgrzytów z zamówieniami - wszelkie sugestie mile widziane;]

 

Z góry BIG thx!

Link to postu

1. czy na aukcji [na której jeszcze nic się nie sprzedało] wyświetli się dostępna liczba sztuk 2? 

2a. czy aukcja zakończy się jeśli stan osiągnie 0?

 

Nie i nie.

 

2. czy w ogóle sello aktualizuje stany z subiekta?

 

Tak - ale tylko przy ponownym wystawianiu i jeśli masz odpowiednio zrobiony szablon aukcji.

 

3. kiedy ewentualnie taka funkcjonalność ma szansę się ukazać?

 

To już pytanie do Sello Team...

 

4. jak w inny sposób sobie z tym poradzić, żeby nie było zgrzytów z zamówieniami - wszelkie sugestie mile widziane;]

 

Osobiście radzę sobie w ten sposób, że przepisuję skryptem do dodatkowej tabeli w bazie Sub. liczbę aukcji każdego towaru i mam przygotowane zestawienie, w którym sprawdzam, czy wszystko się zgadza - niestety wymaga to pewnej dodatkowej pracy programistycznej.  Na pewno prostszym rozwiązaniem będzie korzystanie z modułu Towary w Sello i wyświetlenie towarów "o stanie: zerowy" i "o statusie w serwisach aukc.: wystawione" (lub ew. inne kombinacje z filtrami).

Niestety każde tego typu rozwiązanie wymaga ingerencji użytkownika (trzeba do takiego czy innego zestawienia od czasu do czasu zajrzeć).

Link to postu

no właśnie niestety takich odp się spodziewałem;/

 

gdyby sello wprowadziło bieżącą aktualizację stanów magazynowych z subiekta problem setek użytkowników znikłby, a z pewnością dynamicznie wzrosła by sprzedaż softu wśród osób handlującyh tradycyjnie i w e-Sklepie.

 

Liczę, że któryś z moderatorów udzieli odp. zwłaszcza na pytanie kiedy się to pokaże - w lutym BarteK napisał, że jeszcze nie ma tego, ale od lutego minelo już kilka m-cy...

 

innym pytaniem jest dlaczego tego jeszcze nie ma? dlszły mnie słuchy ze allegro udostępnia coś takiego za dopłatą [chyba 600pln], więc może lobby jest za wielkie żeby nie udostępniać takiej funkcji w sofcie za 169pln brutto...

Link to postu

W najbliższej wersji, tj. 1.8 nie będzie tej funkcjonalności. Do 1.9 mamy już przewidziane kilka "fajnych" rzeczy ale i tak część z nich trzeba będzie przełożyć. Z funkcjonalnością o której mowa w tym wątku jest ten problem, że korzysta ona z płatnego klucza webApi, a w tej chwili Sello nie jest gotowe na obsługę dwóch kluczy jednocześnie i sporo rzeczy trzeba by zmienić żeby dodatkowo. Stąd też posiadacze własnych kluczy w większości darmowych nie mogli by korzystać z tej opcji na własnym kluczu.

 

Jest to temat jak najbardziej do realizacji, ale nie mogę obiecać, że pojawi się w 1.9.

 

dlszły mnie słuchy ze allegro udostępnia coś takiego za dopłatą [chyba 600pln]

Nie chodzi o dopłatę, tylko o opłatę za klucz webApi profesjonalny (który oczywiście Sello posiada) - sumarycznie 1200PLN/rok.

 

Link to postu

Rozumiem, zatem pozostaje albo zakupić płatny webApi albo radzić sobie na własną rękę. Międzyczasie udało mi się znaleźć częściowe rozwiązanie problemu i chyba takie będzie musiało pozostać. Po cichu liczę, że kiedyś ukarze się ta funkcjonalność - może w wersji 2.0...? ;]]

 

Dzięki za wyjaśnienie zagadnienie!

Link to postu

Chyba nie dokładnie o tym mowa :). O wydanie klucza webApi może zabiegać każdy użytkownik Allegro. Są klucze darmowe oraz płatne (1200PLN rocznie). Płatne umożliwiają między innymi dostęp do większej liczby funkcji webApi.

 

Sello posiada klucz płatny (za który my płacimy), ale są pewne ograniczenia narzucone przez Allegro np na liczbę wywołań funkcji webApi na minutę. Stąd część użytkowników posiadających swój klucz może się nim posługiwać w Sello, aby nie być zależnym od innych użytkowników Sello korzystających z tego samego klucza. Zatem te osoby, które korzystają z własnego darmowego klucza nie mogłyby korzystać z funkcji udostępnianych w pakiecie płatnym. Dlatego też część funkcji musi zostać przebudowana tak, aby umożliwić pracę na dwóch kluczach (zależnie od potrzeb będzie używany darmowy klucz użytkownika lub nasz płatny).

Link to postu

Reasumując całą dyskusję mam już tylko 1 pytanie - czy dożyje takich czasów, że sello obsłuży funkcjonalności klucza płatnego z allegro [tego za 120pln]?

 

Nie wiem co on jeszcze potrafi, ale mnie interesuje jedynie aktualizacja stanów mag. w subiekcie z allegro [zakup na aukcji pomniejszy liczbę towaru w magazynie].

 

Na początku wydawało mi się to takie proste - i w efekcie takie też jest, ale niestety sporym kosztem..

Link to postu

Tak, w jedną stronę to wiem, że można, mi cały czas chodzi o kierunek aukcja->subiekt, bo tylko w taki sposób można na prawdę mieć kontrolę nad sprzedażą w tradycyjnym punkcie/e-Sklepie/allegro.

Myślę, że temat z mojej strony jest wyczerpany, wiem już na czym stoję i pozostaje mi czekać i mieć nadzieję, że kiedyś pojawi się taka funkcja w cenie abonamentu sello, bo o pieniądze się cała sprawa rozbija.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...