Skocz do zawartości

Sello nie wysyła aukcji i nie podaje błędu

Polecane posty

Witam rzeczywiście coś dziwnego dzieje się z sello, w moim przypadku praktycznie nie działa nie wystawia aukcji nie pobiera aukcji ani transakcji a przy tym nie zwraca żadnych błędów. Dziwna sprawa przy wystawianiu. testowo zrobiłem dwie aukcje do wystawienia o określonej godzinie. Komunikat brzmiał - wysyłanie aukcji- zakończono wysyłanie aukcji-0 i żadnych błędów.Na razie mnie to nie irytuje bo mam remanent ale za kilka dni planuję wystawić dość dużo aukcji i wolałbym to robić przez Sello a nie bezpośrednio z allegro.Może coś wiecie o takim problemie? ::)

Link to postu

1. Pobierz parametry serwisu z wymuszeniem (druga opcja).

2. Wejdź do opisu aukcji, _koniecznie_ przejdź do zakładki atrybuty i zapisz ("OK").

 

Jeśli to nie pomoże to spróbuj jeszcze powielić aukcję - jeśli dobrze pamiętam raz czy 2 zdarzyło mi się, że Sello nie chciało czegoś wystawić, a po takiej prostej operacji poszło - nie doszedłem, w czym był problem.  Tyle że dotyczyło to aukcji, które powieliłem z zakończony, więc nie wiem, czy tak też zadziała.  Jeśli nadal nic to niech się Sello Team wypowie... ;)

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Witam, mam  problem z wysyłaniem aukcji na allegro - . Mam bardzo duzo aukcji do wystawienia, natomiast sello wysyła pojedyńcze aukcje średnio co 5-6godzin...sello nie moze sie połączyć z systemem sprzedaży. Zsynchronizował chyba kategorie, ale to wszystko....

Sello nie wysyła aukcji i nie podaje błędu. Może czasu wysyłki jakieś trzeba ustawić ? pomocy ! :)

Link to postu

Wysyłanie aukcji 'xxxxxxxx' nie powiodło się.

:

Aukcja zawiera obrazy niewysłane na FTP. (0x80004005)

 

albo

 

 

Wysyłanie aukcji 'xxxxxxxxx' nie powiodło się.

:

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Nie podano parametru wymaganego dla wybranej kategorii. Kod pocztowy - fid: 32

Nieprawidłowa wartość parametru: Kod pocztowy (0x80004005)

Link to postu

No więc zgodnie z informacjami należy najpierw zaznaczyć aukcje i wybrać opcję Wyślij grafiki na serwer FTP. Jeśli serwer FTP nie był dotąd używany to informuję, że jest on wymagany jeśli w treści opisu wstawiane są zdjęcia - muszą one być w jakiś sposób dostępne z przeglądarki po wysłaniu do Allegro.

 

W drugim przypadku w aukcjach brakuje wypełnionego pola z kodem pocztowym. Można go uzupełnić zmianami zbiorczymi Ctrl+B.

Link to postu

Proszę się nie bać treści błędów (choć są takie, które faktycznie wyglądają groźnie), one nie są po to aby wystraszyć użytkownika, tylko po to, żeby pomóc w diagnozie problemu :).

 

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Nie podano parametru wymaganego dla wybranej kategorii. Kod pocztowy - fid: 32

Nieprawidłowa wartość parametru: Kod pocztowy (0x80004005)

 

Pogrubiłem tutaj istotne fragmenty.

Zdalny serwer zwrócił błąd: oznacza tyle, że jest to błąd zwrócony z serwisu, w tym wypadku Allegro. Nie jest to zatem jakiś problem w samej aplikacji, tylko najczęściej coś jest nie tak wypełnione lub serwis cierpi akurat jakieś problemy.

 

Dalej informacja już wprost podana, że brakuje kodu kreskowego, którego w poprzednim poście sugerowałem dodać za pomocą zmian zbiorczych do aukcji przygotowanych.

 

W drugim przypadku w aukcjach brakuje wypełnionego pola z kodem pocztowym. Można go uzupełnić zmianami zbiorczymi Ctrl+B.

Link to postu

Widze tylko błędy w aplikacji po nieudanym wysłaniu. Gdzieś można sprawdzić błędy from allegro? Aukcji tych nie wysłanych nie ma na allegro... Wszystkie niewysłane aukcje mam w zakladce 'przygotowane' w aplikacji.

 

Proszę Pana.. to są te same błędy, które wcześniej - mianowicie:

 

Wysyłanie aukcji 'xxxxxxxx' nie powiodło się.

:

Aukcja zawiera obrazy niewysłane na FTP. (0x80004005)

 

albo

 

 

Wysyłanie aukcji 'xxxxxxxxx' nie powiodło się.

:

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Nie podano parametru wymaganego dla wybranej kategorii. Kod pocztowy - fid: 32

Nieprawidłowa wartość parametru: Kod pocztowy (0x80004005)

Link to postu

Błędy zwracane z Allegro są zapisywane w raporcie i drugi z tych błędów to jest właśnie błąd zwrócony z Allegro (zdalny serwer zwrócił błąd).

 

Proszę wyczyścić raport, gdy już będzie pusty spróbować wysłać aukcje. Pojawią się w raporcie nowe błędy.

Zaznaczając pierwszy z brzegu błąd w szczegółach będzie podana aukcja, której to dotyczy. Proszę ją odnaleźć i otworzyć do edycji - sprawdzić czy jest w niej kod pocztowy wpisany w odpowiednim polu. Równocześnie proszę w tym oknie wybrać opcję "Sprawdź opłaty za tę aukcję" co spowoduje weryfikację tej aukcji przez Allegro.

Czy w tej sytuacji pojawia się w chmurce błąd dotyczący kodu pocztowego? Proszę najlepiej podesłać zrzut ekranu (może być na naszego maila sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...