Skocz do zawartości

Odchudzenie bazy danych -efektywnie i w miarę szybko

Polecane posty

Witam!

Przy okazji aktualizacji Sello zauważyłem, że baza zajmuje 3,65 GB, muszę zatem jakoś odchudzić bo chciałbym uniknąć kupowania serwera SQL.

 

Pewnym sposobem jest założenie nowego podmiotu i przejście na nową bazę, jeśli nie będę miał wyjścia to tak zrobię.

 

Da się jakoś odchudzić bazę?

Wiem, że da się pousuwać aukcje bez transakcji, co jeszcze można zrobić aby baza mniej zajmowała? Nie chodzi mi oczywiście o odzyskanie 100 MB tylko jakieś sensowne ilości.

Link to postu

Najwięcej miejsca w bazie zazwyczaj zajmują opisy aukcji oraz maile.

 

W kwestii objętości bazy jest jeszcze jedno rozwiązanie. Instalacja serwera SQL Server 2008 Express, która ma ograniczenie do 10GB.

 

Jednym z głównych zadań na najbliższe wersje jest funkcja oczyszczania bazy.

Link to postu

No sorry kolego, ale virtualni mają virtualny tydzień pracy (czyt. 24/7/365).

;D

Większość tylko czyta, ale co poniektórzy to i nawet coś "móndrego napiszom" ;D

 

p.s. ja po tym wątku na wszelki wypadek też już zaopatrzyłem się w mssql 2008. Może w wolnej chwili przeanalizuję "grubość" mojej bazy i konieczność na przesiadkę :)

Link to postu

SQLEXPR_x64_ENU.exe82.5MB   - to do systemów 64 bitowych

 

SQLEXPR_x86_ENU.exe89.1MB   - to do systemów 32 bitowych

 

a to trzecie to nie wiem co to za wersja...

 

Można też pobrać gotowe paczki (razem z narzędziami typu Studio Express), pierwszy na system 32 bity, 2-gi link na 64:

 

https://www.microsoft.com/betaexperience/pd/getkeynoppt.aspx?product=SQLEXPDBMT32&lcid=1033

 

 

https://www.microsoft.com/betaexperience/pd/getkeynoppt.aspx?product=SQLEXPDBMT64&lcid=1033

Link to postu

Czy przy instalacji Sello można wskazać bazę SQLa - mam na swoim serwerze SQLa v8 express , 2005 express no i specjalnie chce zainstalować 2008 express dla SELLO ...

 

Można, wystarczy zainstalować mniejszą wersję Sello (~50MB). Przestrzegałbym natomiast przed instalowaniem na jednym komputerze kilku SQL serwerów. Są to dosyć zasobożerne serwery więc kilka serwerów na jednej maszynie będzie wzajemnie walczyć o zasoby (głównie RAM) co odbije się na wydajności każdego z nich.

Link to postu

Trochę jaja mi się porobiły.

 

Użytkownik "sa" przestał działać, nie można było w konfiguracji nic zmienić, założyłem zatem nowego "sa" z uprawnieniami "db_owner".

 

Tyle, że tak:

a) te uprawnienia "sa" są na tyle małe, że część operacji (uruchamianie np. program serwisowy InsErt itd.) trzeba robić na autentykacji windows bo na "sa" nie widać podłączonych baz i nie można podłączyć - "brak uprawnień"

b) nie działają w SGT wydruki z komputerów w LAN które nie są serwerem, na serwerze też początkowo nie działały, przeinstalowanie pdfcreator pomogło

c) zalogowanie się do serwera na pulpit zdalny z uprawnieniami uzytkownika zdalnego powoduje, że SGT nie widzi żadnego podmiotu, niestety nie działa tu też program serwisowy ani na sa ani na autentykacji windows -brak uprawnień, żeby podpiąć bazę

 

Wie ktoś jak te problemy rozwiązać?

 

EDIT:

Po ustawieniu wszystkich możliwych opcji zarządzania i uprawnień dla "sa" problem z c) rozwiązany -podmiot widoczny, wydruki jednak nadal działają tylko na koncie administratora.  Nie wiem tylko czy to dobry pomysł z tymi uprawnieniami...

 

EDIT_2:

Na kompach, gdzie jest Subiekt w wersji klienckiej da się zrobić wydruk tekstowy, wersje "standard" nie działają, na serwerze wszystko działa OK.

 

Link to postu

Co "odkryłem", mianowicie na serwerze na koncie administratora mogę uruchomić SGT zarówno z autentykacją Windows jak i dołożonego przeze mnie użytkownika "sa". Wszystkie wydruki działają tylko jak odpalę poprzez tę pierwszą autentykację, na "sa" również i tu wydruki "standard" nie działają.

Można by zmienić na wszystkich komputerach autentykację na "windows" skoro takowa działa ale jak tak przestawię nie uruchamia się Subiekt: "stan serwera nie znany"

 

Czyli rozwiązania są 2, sprawić, żeby wydruki na "sa" poszły albo zadziałała autentykacja "windows" z komputerów innych niż serwer i na kontach innych niż admin.

Link to postu

Jeśli chodzi o zmianę limitu rozmiaru bd to BarteK podawał tę informację na początku tego wątku.  Gdzie znalazłeś informację, że ten limit jest jednak mniejszy?  Zamierzam wymienić serwer, na razie tego nie zrobiłem tylko z braku czasu, ale jest to podstawowa motywacja do tej operacji.  Może wypowie się ktoś, kto działa już na SQL 2008 i przekroczył 4GB?

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

ja po przeistalowaniu zadnych problemów nie napotkalem... .. :( szukac. moze jaki glupi blad

 

a jak sie do tej reinstalacji zabrac - od czego zacząć ?

poprzednio 2005 na viscie 64 smigał ale na w7 zauwaŻyłem spowolnienie ?

klikam w zakładke i widze kółeczko jak mysli 1-2 sekund  to mnie WNERWIA .

 

oczywiście arhiwizacja danych SGT i Sello , co dalej

domylsam sie jak odisnstalowac i jak zainstalowac baze 2008

 

lecz jak załoŻyc - wskazac w sgt gdzie ma dearchiwizowac - jakies wskazówki poprosze .

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...