Skocz do zawartości

problem z tworzeniem dokumentów koncowych/powiazaniem z Sub.

Polecane posty

Witam!

Zsynchronizowałem sello z subiektem gt, powiązałem sobie ręcznie aukcje z towarami.

w zakładce towary klikając prawym kl. myszy wybieram pokaż w subiekcie GT i pokazuje mi powiązany towar.

Niestety, wybierając transakcje, zaznaczam, że opłacona, potem wybieram dokument końcowy i w raporcie wyskakuje mi:

towar nie jest powiązany z zewnętrznym systemem sprzedaży

oraz :

(prawdopodobnie transakcja nie zawiera towarów powiązanych z InsERT GT)

 

Cały czas testuje sello, kilka minut wcześniej bez problemu mogłem "produkować" dokumenty końcowe.

 

Pewnie w administracji coś przestawiłem.

 

Możecie mi podać jakie parametry w jakich zakładkach muszą być ustawione żeby robić dokumenty końcowe?

 

 

Link to postu

zrobiłem ręczne powiązanie, w karcie towaru pousuwałem towary bo były jako jednorazowe, i dodałem z kartoteki subiekta gt, i też nie działało, teraz sello odpoczęło kilkanaście minut i się stworzyły dokumenty końcowe.

 

transakcja odnosiła sie do innej aukcji o tym samym tytule tylko, że z inną datą, kótra nie była powiązana z tym towarem

Link to postu

Witam!

Zsynchronizowałem sello z subiektem gt,

w zakładce towary klikając prawym kl. myszy wybieram pokaż w subiekcie GT i pokazuje mi powiązany towar.

Niestety, wybierając transakcje, zaznaczam, że opłacona, potem wybieram dokument końcowy i w raporcie wyskakuje mi:

towar nie jest powiązany z zewnętrznym systemem sprzedaży

oraz :

(prawdopodobnie transakcja nie zawiera towarów powiązanych z InsERT GT)

 

co jest nie tak??

Link to postu

Czy podpiąłeś towary do aukcji zanim Sello ściągnęło transakcje, czy dopiero później?  Jeśli później to niestety musisz w transakcji podmienić towar jednorazowy na odpowiedni z kartoteki.  Najprościej spojrzeć na kartę transakcji - czy nazwa towaru na liście jest taka jak w kartotece, czy taka, jak tytuł aukcji?  Możesz też kliknąć na "Pokaż towar" - jeśli jest niepodpięty to Sello wyrzuci błąd.

Link to postu

Z komunikatów wynika, że:

a) w transakcji nie ma towaru powiązanego z Subiektem (taka sytuacja będzie miała miejsce, kiedy najpierw odbierzesz transakcję a dopiero później podepniesz towar do aukcji i w pobranych wcześniej transakcjach ręcznie nie dołożysz towaru)

b) poginęły powiązania towarów w Sello z tymi z Subiekta.

 

Ad a -dopilnuj aby pobrały się najpierw aukcje, podpinasz towar i wtedy transakcje, zobaczy czy dla tak pobranej transakcji też będzie problem

 

Ad b -przy wyborze synchronizacji towarów jest opcja wyboru 4 parametrów -wybierz opcję z przywróceniem wszystkich powiązań i nieusuwaniem nieużywanych.

 

 

Link to postu

ad a)

 

Utworzyłem nową bazę danych. Ściągnąłem  wszystkie aukcje. W zakładce towary zrobiłem powiązania z subiektem( gdy klikam pokaż produkt w subiekcie, pokazuje go bez błędów).

Natomiast gdy kliknę na jakąś aukcje "pokaż produkt " to dostaje komunikat brak powiązania z zewnętrznym systemem sprzedaży.

Jest opcja synchronizacji ale na moje oko trzeba to robić dla każdej aukcji oddzielnie..

cdn..

Pobrałem transakcje... chciałem wystawić dokument końcowy ale  .. <foto>

25pnxwi.jpg

2csjgnr.jpg

[/img]

Po pierwsze trzeba dodawać pozycję transport manualnie , w innym przypadku na paragonie będzie tylko jedna pozycja.

Po drugie musiałem kliknąć " dodaj z kartoteki" i wtedy wybrać odpowiedni produkt.

W innym przypadku nie można było wydrukować paragonu.

 

podsumowując ..co robię źle??

i czy jest możliwość wydrukowania zbiorczo paragonów ( transakcji )??

jaka jest różnica między " wystaw dokument końcowy" a " wystaw dokumenty końcowe" ?

Link to postu

Administracja -> zakładka Parametry -> Zewnętrzny system sprzedaży -> Zakładka dokumenty -> zaznacz "dodawaj koszt wysyłki jako pozycję", są tam też inne parametry dokumentów.

 

"Dokument końcowy" to ręczne (pojawia się okno Subiekta) utworzenie pojedynczego dokumentu dla jednej transakcji, "dokumenty końcowe" to automatyczne do wszystkich zaznaczonych.

 

Z opisu wynika mi, że nie masz powiązanych towarów w aukcjami, wejdź w Aukcje -> Trwające -> i czy tam kolumna "towar" jest uzupełniona właściwymi towarami z Subiekta?

Link to postu

Zasadniczo towaru z kartoteki Sello nie powinno się podpinać do towaru subiektowego, tylko towar subiektowy oznaczyć do serwisu aukcyjnego i Sello wtedy te towary sobie pobierze. Podpinanie towarów jest tylko dodatkiem.

Samo podpięcie towarów nie powoduje, że w transakcjach to podpięcie również nastąpi. Jeśli na aukcji towar był niepowiązany, to utworzona dla tej aukcji transakcja będzie posiadała towar jednorazowy - nazwa będzie taka jak tytuł aukcji. W takim wypadku trzeba ten towar usunąć i podmienić go na ten z kartoteki (w transakcji).

Link to postu
Samo podpięcie towarów nie powoduje, że w transakcjach to podpięcie również nastąpi. Jeśli na aukcji towar był niepowiązany, to utworzona dla tej aukcji transakcja będzie posiadała towar jednorazowy - nazwa będzie taka jak tytuł aukcji. W takim wypadku trzeba ten towar usunąć i podmienić go na ten z kartoteki (w transakcji).

Tu ważne że "utworzenie" transakcji to pobranie transakcji do Sello.
Link to postu

A wiec tak,

 

Towary są powiązane z towarami w subiekcie. Aukcje musiałem powiązać z towarami manualnie.

Następnie pobrałem transakcje....ustawiam koszt wysyłki i drukuje paragon...

Wszystko ładnie ale

 

1. czy można ustawić aby przy pobraniu wybierało pozycję transport+ pakowanie, pobranie, a przy przelewie transport+ pakowanie, przelew ?... w tym momencie zawsze dodaje pozycję (do paragonu )przelew bez względu na rodzaj płatności

2. Nie mogę wydrukować zbiorczo kilku transakcji mimo tego że wszystkie aukcje są powiązane z towarami.

Link to postu
1. czy można ustawić aby przy pobraniu wybierało pozycję transport+ pakowanie, pobranie, a przy przelewie transport+ pakowanie, przelew ?... w tym momencie zawsze dodaje pozycję (do paragonu )przelew bez względu na rodzaj płatności

Na karcie parametrów dokumentów (o której pisałem wcześniej) są 2 pozycje, przedpłata i pobranie i tam ustawiasz jaki sposób płatności ma być...

 

2. Nie mogę wydrukować zbiorczo kilku transakcji mimo tego że wszystkie aukcje są powiązane z towarami.
Co masz na myśli "wydrukować"?
Link to postu

1. Zobacz co widnieje w raporcie (szczegółach) -z reguły tam jest odpowiedź co jest przyczyną, jeśli nie będzie to nic wyjaśniać napisz co tam za błąd zwróciło.

 

2. Zrób pojedynczo te, jeśli była jakaś przyczyna którą już udało się wyeliminować (typu brak powiązania towaru przed pobraniem transakcji) to kolejne już nie powinny robić takich problemów...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...