Skocz do zawartości

Adres wysyłki, prosze wytłumaczcie mi...

Polecane posty

WItam,

 

Po kolei:

Klient wysyła mi zmianę adresu, więc wchodzę w odpowiednią transakcję, klikam zmień adres wpisuję go i jest wszystko ok.

ALe...

Dlaczego gdy klient dostaje powiadomienie z automatu: twoja paczka została dzisiaj nadana na adres: (i tu niespodzianka) podawany jest adres, który jest przypisany do klienta a nie do transakcji.

Czy jest możliwość aby po wpisaniu zmiany adresu w transakcji automatycznie zmieniał się adres w kliencie?

Link to postu

Przypuszczam, że najpierw tworzysz paczkę, a później zmieniasz adres wysyłki w transakcji - sam się na to na początku naciąłem (jeśli jest inaczej to faktycznie podaj info w/g. pytań Masura).  Niestety adres jest kopiowany w momencie utworzenia paczki, a później są to już 2 niezależne byty i trzeba robić zmiany przede wszystkim dla paczki.

Link to postu

Mamy sugestię, aby przy zmianie adresu w transakcji sprawdzane było istnienie paczek i pytanie czy w nich także zmienić adres.

A po co to pytanie? Chyba logiczne jest ze po to sie zmienia adres w transakcji (obojetnie czy recznie czy przez Strefe) zeby na ten adres wyslac paczke do tej transakcji.Ja wiem ze logika programisty jest troche inna od logiki sprzedawcy  ;) ale wez pod uwage ze czym wiecej pytan i potwierdzen tym mniej wygodniejsza praca z programem.Juz przy notatkach ktore sie mialy przenosic do paczek postawiles na na swoim ze trzeba recznie ptaka zaznaczac bo sie nie przeniesie to teraz odpusc sobie to pytanie o zmiane adresu i bedzie 1:1  ;D Przy tylu ilosciach niepotrzebnych klikniec ktore sa konieczne by zrealizowac transakcje powinniscie do rocznego abonamentu dodawac kazdemu mysz gratis  :P

Link to postu

no z tymi myszami to fakt, przy pracy z Sello przyciski szybko wysiadają ;)

 

Tak poważnie to faktycznie to pytanie niepotrzebne.

A nietypowe sytuacje zawsze będą się pojawiać -np. jedna osoba kupuje coś dla 3 osób i wysyła w 3 różne miejsca, wtedy trzeba adresy w paczkach podmieniać, miałem parę takich sytuacji.

Link to postu

Tylko pytanie, jak kto to obsługuje - ja w tej sytuacji wolę mieć zakup wpisany jako 3 transakcje (w razie potrzeby nawet ręcznie) i już na tym etapie wprowadzić właściwe adresy.  W ogóle praktycznie nie korzystam z możliwości utworzenia kilku paczek do jednej transakcji (raz się to na pewno zdarzyło, ale nie kojarzę żeby więcej), a nawet jeśli to i tak wszystkie idą na ten sam adres...

Link to postu

Juz przy notatkach ktore sie mialy przenosic do paczek postawiles na na swoim ze trzeba recznie ptaka zaznaczac bo sie nie przeniesie

 

 

a wlasnie a mozna gdzies ustawic zeby zawsze były "zahaczone" ja akurat potrzebuje aby notatki sie zawsze przenosiły

Mozna to zrobic w ten sposob ze tworzysz szblon notatki z zaznaczonym ptakiem i notatke dodajesz zamiast "dodaj" to przyciskiem "dodaj z szablonu" (znowu jedno klikniecie wiecej  >:( )

Link to postu

Pytanie jest po to, bo Sello umożliwia utworzenie powiedzmy 3 paczek do jednej transakcji i w każdej paczce może być inny adres. Nadpisanie wszystkich adresów nie zawsze jest zgodne z intencjami użytkownika.

 

Z punktu widzenia użytkownika, który pracuje w zasadzie w jeden określony sposób wszystko jest proste. Jednak jeśli program pozwala na kilka różnych scenariuszy pracy to musimy zapewnić, że każdy z nich będzie obsłużony. Oczywiście okienko może się pojawiać tylko w sytuacji wymaganej, gdy będzie niejasność, ewentualnie jak pisał axelhorn, będzie do tego parametr ;)

 

Mozna to zrobic w ten sposob ze tworzysz szblon notatki z zaznaczonym ptakiem i notatke dodajesz zamiast "dodaj" to przyciskiem "dodaj z szablonu" (znowu jedno klikniecie wiecej  Złość )

Może dodać szablon domyślny, z którego będzie się tworzyła notatka po wciśnięciu dodaj?

Link to postu

Pytanie jest po to, bo Sello umożliwia utworzenie powiedzmy 3 paczek do jednej transakcji i w każdej paczce może być inny adres. Nadpisanie wszystkich adresów nie zawsze jest zgodne z intencjami użytkownika.

Nie zawsze ale w wiekszosci przypadkow jest.Taki przyklad jak podales powyzej trafil mi sie jeden w calej historii sprzedazy.Ktos zamowil kilka sztuk jednego towaru i chcial kazda sztuke na inny adres.Takze scenariusze mozna wymyslac rozne tylko pytanie po co? Jak 99% transakcji wyglada tak ze transakcja (transakcje) = 1 paczka.Taki scenariusz powinien byc dopracowany perfekt bo z takiego najczesciej sie korzysta. I dlatego zmiana adresu w transakcji powinna powodowac zmiane adresu w paczce a zmiana adresu w paczce nie powinna powodowac zmiany adresu w transakcji.Bez zbednych pytan :)

Z punktu widzenia użytkownika, który pracuje w zasadzie w jeden określony sposób wszystko jest proste. Jednak jeśli program pozwala na kilka różnych scenariuszy pracy to musimy zapewnić, że każdy z nich będzie obsłużony.

Problem jest w tym ze dla mnie w Sello nic nie jest proste tylko nadmiernie skomplikowane ;D To po cholere program pozwala na kilka scenariuszy?  :o Zrobcie jeden a dopracowany i ludnosc bedzie Was po stopach calowac  ;D W zalozeniu Sello jest programem dla szerokich mas zeby kazdy mogl sobie dopasowac pod siebie ale smiem twierdzic ze to zalozenie zabija rozwoj tego programu.

 

 

Mozna to zrobic w ten sposob ze tworzysz szblon notatki z zaznaczonym ptakiem i notatke dodajesz zamiast "dodaj" to przyciskiem "dodaj z szablonu" (znowu jedno klikniecie wiecej  Złość )

Może dodać szablon domyślny, z którego będzie się tworzyła notatka po wciśnięciu dodaj?

Ty juz nic nie dodawaj tylko rob ta 1.7 bo Wam znowu Allegro FODy pozmienia i sie przeciagnie do Nowego Roku  :D Trzeba bylo zrobic tak jakzescie tworzyli :P

Link to postu

Nie zawsze ale w wiekszosci przypadkow jest.Taki przyklad jak podales powyzej trafil mi sie jeden w calej historii sprzedazy.Ktos zamowil kilka sztuk jednego towaru i chcial kazda sztuke na inny adres.

W 100% popieram.  Jak to już pisałem kilka wiadomości temu u siebie robię to tak, że jeśli nawet tego typu sytuacja się przydarzy, to i tak wolę dodać z ręki transakcję, tak żeby nie było zamieszania z adresami.  Oczywiście możliwe, że inni radzą sobie inaczej, ale tak czy inaczej zakupy jednego użytkownika idące na różne adresy to prędzej 0,01% niż 1% sprzedaży na Allegro.  Dobrze wspierane i zautomatyzowane muszą być czynności wykonywane często - a jak ktoś będzie miał sytuację nietypową raz na rok to sobie poradzi nawet wypisując ręcznie kwitek dla poczty.  Jak na 99,9% transakcji zaoszczędzimy nawet po 1 sekundzie czasu obsługi, a na tym 0,1% stracimy po 10 minut to i tak bilans jest zdecydowanie na plus.

Link to postu

Aż żałuję, że napisałem o tych 3 paczkach z różnymi adresami do jednej transakcji, bo zupełnie niepotrzebna dyskusja/problem z tego wynikła, jak najbardziej sytuacji wyjątkowych (a wiadomo, że Sello umie zaskoczyć na wiele sposobów, plus pomysłowość kupujących) żaden automat nie musi załatwiać. Nadal jestem za zmianą adresu bez dodatkowego pytania. Jak będę chciał wysyłać paczki z tej samej transakcji na różne adresy to sobie adresy w paczkach poprawię (bo i tak muszę to zrobić, a w paczkach bedzie najwygodniej).

Link to postu
I dlatego zmiana adresu w transakcji powinna powodowac zmiane adresu w paczce a zmiana adresu w paczce nie powinna powodowac zmiany adresu w transakcji.Bez zbednych pytan

 

I tak można by zrobić. Sądzę jednak, że nie dla wszystkich takie zachowanie będzie jasne. Komunikat może się pojawić jeśli będzie więcej niż 1 paczka do dane transakcji.

 

To po cholere program pozwala na kilka scenariuszy?

Tak został zaprojektowany, zmiany teraz były by dosyć ciężkie w realizacji

 

ale smiem twierdzic ze to zalozenie zabija rozwoj tego programu.

Zdecydowanie utrudnia. Można faworyzować pewne scenariusze pracy jednak, skoro już jest możliwość zrobienia kilku paczek i każda paczka może mieć własny adres to musimy to też wspierać.

 

Ty juz nic nie dodawaj tylko rob ta 1.7

Nie mówię, że do 1.7, ale do przyszłych wersji :)

 

 

 

 

 

Link to postu

I dlatego zmiana adresu w transakcji powinna powodowac zmiane adresu w paczce a zmiana adresu w paczce nie powinna powodowac zmiany adresu w transakcji.Bez zbednych pytan

 

I tak można by zrobić. Sądzę jednak, że nie dla wszystkich takie zachowanie będzie jasne. Komunikat może się pojawić jeśli będzie więcej niż 1 paczka do dane transakcji.

 

OK, myślę, że to dobre rozwiązanie - dodatkowe kliknięcie będzie wykonywane b. rzadko, a jednocześnie funkcjonalność potrzebna b. sporadycznie nie zostanie jednak całkiem usunięta.

Przy okazji chciałem Ci, BartKu, zwrócić uwagę, że przede wszystkim nie dla wszystkich jest jasne obecne zachowanie Sello - czyli adres w transakcji zupełnie niezależny od tego w paczce.  Raz wysłałem przesyłkę nie tam, gdzie trzeba (na klient odebrał i po wyjaśnieniu sprawy nawet wystawił pozytywa), a kolejne 2 czy 3 razy niewiele brakowało - pomimo że uważam się za osobę _bardzo_ zwracającą uwagę na takie drobiazgi.  Z wypowiedzi choćby w tym wątku wynika, że nie ja jeden mam (miałem) takie problemy...

Link to postu

Tych mechanizmów idzie się nauczyć/poznać, niestety najczęściej na błędach.

 

Po ponad 3 latach pracy z Sello (nie licząc awarii) już praktycznie mnie nie zaskakuje...

 

Ten mechanizm z adresami mimo wszystko ma sens, trzeba tylko pamiętać na jakim etapie realizacji transakcji jesteśmy i w związku z tym gdzie zmieniać adres.

 

PS.

Bartku i poprawcie mechanizm kolejności zapisu danych do bazy przy edycji transakcji i ustawianiu "za pobraniem".

Przykład: jeśli mamy zdefiniowane "twórz paczki gdy gotowe do wysyłki", otworzymy transakcję, ustawimy status "za pobraniem" i np. dołożymy towar X to po kliknięciu "OK" Sello zapyta czy utworzyć paczkę. Potwierdzenie spowoduje to, że utworzy się paczka bez tego towaru X i Klient go nie otrzyma. Sello najpierw utworzy w bazie paczkę a następnie dopisze towar do transakcji -powinna być kolejność odwrotna, czyli najpierw zapis zmian typu adres (ten akurat w dobrej kolejności zmienia) czy towary w transakcji i na końcu z tego wszystkiego paczka.

 

Przy transakcjach opłaconych problem nie może wystąpić bo nie można zmienić zawartości transakcji opłaconej, czyli przez przypadek inny mechanizm chroni przed błędami tego związanego z zapisem.

 

Link to postu

Dobrze wspierane i zautomatyzowane muszą być czynności wykonywane często - a jak ktoś będzie miał sytuację nietypową raz na rok to sobie poradzi nawet wypisując ręcznie kwitek dla poczty.

I tak wlasnie zrobilem.Jest to na tyle nietypowa sytuacja ze nie chcialo mi sie zglebiac procedury w Sello dla takiej sytuacji tym bardziej ze do nastepnego razu pewnie bym i tak zapomnial :)

przede wszystkim nie dla wszystkich jest jasne obecne zachowanie Sello - czyli adres w transakcji zupełnie niezależny od tego w paczce.

Otoz wlasnie.Jak sie juz o tym wie to mniej dziwi niz za pierwszym razem :) Ale nadal utrudnia prace.

Nie mówię, że do 1.7, ale do przyszłych wersji

To dopisz do 4.7 :) Tam beda poprawiane wszelkie upierdliwe duperele ktore zglosza uzytkownicy :)

Ten mechanizm z adresami mimo wszystko ma sens, trzeba tylko pamiętać na jakim etapie realizacji transakcji jesteśmy i w związku z tym gdzie zmieniać adres.

No wlasnie,i gdzie tu sens? Strefa Sello za cholere nie chce pamietac na jakim etapie jestem i zmienia mi adres w transakcji  >:(

Ja rowniez znam mechanizmy i pulapki ktore wymyslili autorzy Sello ale jak jest mozliwosc poprawienie czegos co utrudnia prace to glosuje za zeby moim wnukom bylo kiedys latwiej :)

Link to postu
Ten mechanizm z adresami mimo wszystko ma sens, trzeba tylko pamiętać na jakim etapie realizacji transakcji jesteśmy i w związku z tym gdzie zmieniać adres.

No wlasnie,i gdzie tu sens? Strefa Sello za cholere nie chce pamietac na jakim etapie jestem i zmienia mi adres w transakcji 

Dlatego już wiele razy pisałem na tym forum, że jak ktoś używa Strefy Sello to sam skazuje się na problemy, tym bardziej jak zna mechanizmy Sello powinien wiedzieć, że tego nie da się razem używać...

 

Trzeba poczekać faktycznie na wersję 4.7.3 HF10 (FOD-MOD), -jak już informacje z formularzy same będą lądować w transakcji i wynalazki typu strefa staną sie dla każdego zbędne. Celowo napisałem HF10 bo dopiero od tej poprawki wszystko z FOD'ów będzie działać prawidłowo    ;D

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...