Skocz do zawartości

Nie wystawia dokumentów początkowych

Polecane posty

Witam,

Mam taki problem, że nie do wszystkich transakcji wystawiane są dokumenty początkowe. Zaburza to gospodarkę stanami magazynowymi, zamówieniami itp.

Jakieś sugestie czemu się tak dzieje ? Domyślnie jest oczywiście ustawione, żeby takowy dokument się tworzył.

 

Znany jest też może komuś problem, że niektóre wiadomości lubią się przypisać do starej transakcji ?

 

Pozdrawiam

Link to postu

Witam,

Mam taki problem, że nie do wszystkich transakcji wystawiane są dokumenty początkowe. Zaburza to gospodarkę stanami magazynowymi, zamówieniami itp.

Jakieś sugestie czemu się tak dzieje ? Domyślnie jest oczywiście ustawione, żeby takowy dokument się tworzył.

 

Tak, znany - gdzieś w Sello jest błąd i w niektórych transakcjach pobranych z Allegro zarówno dokument pocz. jak i końcowy ustawione są na "nie twórz", pomimo że skonfigurowane mam ZK+R oraz PAi - niekiedy przez kilka dni nie objawia się to wcale, niekiedy jednego dnia jest kilkanaście takich transakcji.  Nie pierwszy i nie ostatni błąd tego programu niestety...

Radzę sobie w ten sposób, że napisałem skrypt, który to uzupełnia (oczywiście trzeba przyuważyć problem i uruchomić ten skrypt).  Poniższe zapytanie ustawia ZK+R oraz PAi dla wszystkich transakcji Nowych, dla których tu i tu jest "Nie twórz dokumentu":

UPDATE tr__Transaction SET tr_InitDocType = 1, tr_DoneDocType = 4

WHERE tr_InitDocType IS NULL AND tr_DoneDocType IS NULL AND tr_Complete = 0

Link to postu

Szukajcie a znajdziecie ;).  Np. Tutorial BartKa:

http://forum.sello.pl/index.php?topic=2758.0

Jeśli masz nowszą wersję serwera SQL to musisz pobrać odpowiednią wersję narzędzia.  A niewykluczone, że nie musisz pobierać, bo masz razem z serwerem - ew. trzeba zainstalować.  Nb. oczywiście możesz analogicznie ustawić dokumenty również dla transakcji w innym stanie niż Nowa (tyle że u mnie może się zdarzyć, że brak dokumentu jest poprawną sytuacją, więc tego nie robię), usuń wtedy z zapytania ostatni warunek - czyli całość wygląda tak:

 

UPDATE tr__Transaction SET tr_InitDocType = 1, tr_DoneDocType = 4

WHERE tr_InitDocType IS NULL AND tr_DoneDocType IS NULL

Link to postu
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...