Skocz do zawartości

strefa sello padla?

Polecane posty

Chciałbym uświadomić wszystkim jeszcze jedno - serwer licencji też "kuleje".

Tak więc prawdziwa jazda zacznie się najpóźniej w poniedziałek, gdy większość po uruchomieniu Sello otrzyma komunikat: "Status licencji: wygasła (nie można połączyć się z serwerem w celu sprawdzenie poprawności licencji)". Stanie się tak gdyż "Sello ma 5 dniowy termin w którym może działać bez komunikacji z serwerem licencji"

 

Pozdrawiam SELLO TEAM

Link to postu

Nikt się nie zapadł, ale obciążenie Strefy Sello samo się nie rozładuje. Problem wynika również z obciążonego klucza webApi z którego Strefa także korzysta.

 

W chwili obecnej Strefa Sello działa już na nowym kluczu webApi. Otrzymałem także informację, że trwają prace modernizacyjne w infrastrukturze serwerowej i jutro modernizacja powinna dobiec końca.

 

PS. Brak odpowiedzi z naszej, czy konkretnie mojej strony na forum nie oznacza, że wątku nie czytamy i nic nie robimy - wprost przeciwnie, czasami nie ma po prostu czasu, żeby odpisywać w każdym wątku.

Link to postu

BarteK,

chciałbym zauważyć, że na innym formum dotyczącym problemów ze strefą obiecałeśwczoraj rozwiązanie problemu do końca dnia,

czekaliśmy, dziś znów to samo,

znaczy, żwe mamy czekać, jak cielaczki?

jesli mi wolno zauważyć, dzisiejsze problemy ze Strefą powinniście przewidzieć już 2-3 temu, kiedy nastąpiła masakra z kluczem API.

Coś mam nieuchronne wrażenie, ze traktowani jesteśmy jak poligon doświadczalny, w przecież jesteśmy klientami, a nie szczyrami laboratoryjnymi, czy koledzy potwierdzają ......... ???

Link to postu

BarteK,

chciałbym zauważyć, że na innym formum dotyczącym problemów ze strefą obiecałeśwczoraj rozwiązanie problemu do końca dnia,

czekaliśmy, dziś znów to samo,

znaczy, żwe mamy czekać, jak cielaczki?

jesli mi wolno zauważyć, dzisiejsze problemy ze Strefą powinniście przewidzieć już 2-3 temu, kiedy nastąpiła masakra z kluczem API.

Coś mam nieuchronne wrażenie, ze traktowani jesteśmy jak poligon doświadczalny, w przecież jesteśmy klientami, a nie szczyrami laboratoryjnymi, czy koledzy potwierdzają ......... ???

 

Z jednej strony potwierdzamy, a z drugiej się zgadzamy.

Potwierdzenie i zgoda nie są tym samym.

Istnienie suportu w formie forum to potwierdza

Link to postu

Proszę o informację czy dzisiaj problemy nadal występują. Wczoraj na serwerze zaszły dosyć spore zmiany i z tego co sprawdziliśmy dziś Strefa działa o wiele szybciej.

 

"Data ostatniej zmiany wprowadzonej przez klientów: 2007-11-21 00:00:00"

 

Jest to data domyślna, gdy nie były ze Strefy jeszcze pobierane dane, na konkretnej bazie danych

Link to postu

po tragicznych problemach Strefa Sello podziałała przez mniej więcej weekend. Dziś poniedziałek, abarot nie zakłada nowych stron. Proszę insert o ustosunkowanie się do tego problemu. Dochodzi do sytuacji, że otwierając co dzień rano Selo, pierwsze co mi przychodzi do głowy to pytanie, czy za chwilkęnie pojawi mi sięczerwonu krzyzyk w raportach - niestety, wyjatkiem są dni, gdy działa wszystko poprawnie. Bez przesady powiem, że NIE PAMIĘTAM dnia, kiedy od rana do wieczora nie wywaliło mi ani jednego błędu w raportach. To chyba co mocno nie tak.

Pytanie do inserta. Czy tę sytuację mam wobec powyższego (a z sello korzystam od równo roku) uznać za normę, czy też producent dostrzega liczne wady w swym produkcie? Wady powtarzające się i będące niejednokrotnie wynikiem niestaranności. (przykład: insert "zgłupiał", gdy w ostatnich tygodniach pojawił się problem z kluczem API /nie pobierało danych z serwisów/). Po bólach znalazł rozwiązanie sygerując nam pracęna własnym kluczu API. OK, możnaby powiedzieć gdyby nie fakt, że raptem 2 dni później wyrąbała sięStrefa Sello w niemal IDENTYCZNY SPOSÓB. Niedbałością inserta  w moim odczuciu był wówczas brak troski i zastanowienia, że niebawem sytuacja powtórzy się ze Strefą Sello . Odbieram to jako zaniedbanie, niestaranność i - niestety - nierzetelność rzutującą mocno negatywnie na wasząpracę, koledzy z inserta.

Prosimy Was zatem o STARANNE i DEFINITYWNE rozwiązanie problemów związanych z pobieraniem danych z serwisów aukcyjnych oraz zadbanie o takąmoc przerobową Waszej Strefy Sello, że by była ona w stanie przetrawić te ilości danych, któer Wam codzień serwujemy.

PROŚBA DO POZOSTAŁYCH UCZESTNIKÓW FORUM.

ODPOWIEDZCIE NA MOJEGO POSTA WYKRZYKNIKAMI.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

NIECH TO BĘDZIE DLA INSERTA CZYMŚ DO PRZEMYŚLENIA.

MOŻE W KOŃCU ZECHCĄ W WIĘKSZYM ZESPOLE POPRACOWAĆNAD WADAMI SWOJEGO PRODUKTU, ZA KTÓRY PŁACIMY.

NIE WIEM , JAK POZOSTALI, ALE JA MAM INNE SPRAWY NA GŁOWIE, NIŻ TROSKA O SPRAWNOŚĆ ZAKUPIONYCH PRZEZE MNIE APLIKACJI.

POZDRAWIAM

Link to postu

A cio tio?

 

Serwer zwrócił błąd: : org.exolab.castor.jdo.ConnectionFailedException: Nested error: org.apache.commons.dbcp.SQLNestedException: Cannot get a connection, pool error Timeout waiting for idle object: Cannot get a connection, pool error Timeout waiting for idle object

 

 

<świr>

 

U mnie dokładnie to samo.

I nie powiem żebym był zadowolony  >:( >:(>:( >:(>:(

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...