Skocz do zawartości

Kilka pomysłów, które mnie (a zapewne i innym) ułatwiłyby pracę.

Polecane posty

Witam!

Tak sobie korzystam z sello i doszedłem do wniosku, że program ma kilka istotnych dziur, których płatna wersja mieć nie powinna. Nie mam zamiaru niczego tutaj krytykować, wiem, że nie wszystko można wychwycić od razu, dlatego chciałbym zasugerować kilka ciekawych opcji:

 

Więcej opcji w wiadomościach automatycznych.

 

a)Nie wiem, może nie umiem znaleźć takiej opcji, ale wydaje mi się, że automatyczne przypomnienie o wystawieniu komentarza (np. zakładka "zaległe" w komentarzach, do której można przypisać określony czas, po którym komentarz robi się "zaległym"), po upłynięciu odpowiedniego czasu od wysyłki przedmiotu (lub tez od dokonania wpłaty - opcjonalnie), byłoby świetnym rozwiązaniem, zaoszczędzającym wiele czasu.

 

b)Dobrym pomysłem wydaje się także być podziękowanie za sfinalizowanie transakcji, wysyłane automatycznie po otrzymaniu komentarza pozytywnego. Co więcej, możnaby dodać opcję kodów promocyjnych - jeżeli ktoś chciałby za zakupy na swoich aukjcjach oferowac zniżki, po otrzymaniu pozytywnego komentarza kod promocyjny (np. identyczny z numerem przesyłki, lub generowany automatycznie) byłby wysyłany mailowo do klienta.

 

Na razie dwie rzeczy, więcej nie mogę sobie na razie przypomieć, choć znacznie więcej ich było.

 

Pozdrawiam

Rosomak37

Link to postu

Napiszę inaczej:  są to może i przydatne funkcjonalności, ale z mojej (i myślę, że nie tylko mojej) perspektywy ich priorytet względem spraw faktycznie istotnych (przede wszystkim formularze po sprzedaży i automatyczne księgowanie PzA, ale znalazłoby się takich na pewno więcej) jest praktycznie zerowy.

Link to postu

Napiszę inaczej:  są to może i przydatne funkcjonalności, ale z mojej (i myślę, że nie tylko mojej) perspektywy ich priorytet względem spraw faktycznie istotnych (przede wszystkim formularze po sprzedaży i automatyczne księgowanie PzA, ale znalazłoby się takich na pewno więcej) jest praktycznie zerowy.

 

mi juz nie chce sie pisac o FOD od roku o to prosimy i ze ma to dla nas najwyzszy priorytet, szkoda ze tylko dla nas a nie zespolu selo

o samo z platnosciami allegro.....

t

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Witam!

Tak sobie korzystam z sello i doszedłem do wniosku, że program ma kilka istotnych dziur, których płatna wersja mieć nie powinna. Nie mam zamiaru niczego tutaj krytykować, wiem, że nie wszystko można wychwycić od razu, dlatego chciałbym zasugerować kilka ciekawych opcji:

 

Więcej opcji w wiadomościach automatycznych.

 

a)Nie wiem, może nie umiem znaleźć takiej opcji, ale wydaje mi się, że automatyczne przypomnienie o wystawieniu komentarza (np. zakładka "zaległe" w komentarzach, do której można przypisać określony czas, po którym komentarz robi się "zaległym"), po upłynięciu odpowiedniego czasu od wysyłki przedmiotu (lub tez od dokonania wpłaty - opcjonalnie), byłoby świetnym rozwiązaniem, zaoszczędzającym wiele czasu.

 

b)Dobrym pomysłem wydaje się także być podziękowanie za sfinalizowanie transakcji, wysyłane automatycznie po otrzymaniu komentarza pozytywnego. Co więcej, możnaby dodać opcję kodów promocyjnych - jeżeli ktoś chciałby za zakupy na swoich aukjcjach oferowac zniżki, po otrzymaniu pozytywnego komentarza kod promocyjny (np. identyczny z numerem przesyłki, lub generowany automatycznie) byłby wysyłany mailowo do klienta.

 

Na razie dwie rzeczy, więcej nie mogę sobie na razie przypomieć, choć znacznie więcej ich było.

 

Pozdrawiam

Rosomak37

Mnie również takie funkcje przydałby się w programie

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

1. Przesylka oplacona czesciowo, klient reszte chce doplacic przy odbiorze. Kwota transakcji 150zl, wplaca na konto 100zl, czyli przy odbiorze ma zaplacic 50zl.

Problem tkwi w tym, ze w paczkach do wyslania dalej widnieje 150zl zamiast 50zl, trzeba reczniej zmieniac i gorzej jak sie zapomni o zmianie :) wtedy slucham kur... zaplacilam juz czesc kasy, dlaczego tu do cholery mam placic drugi raz :)

2. brak podpinania wiadomosc "Ubiegasz się o zwrot prowizji ..."

Czy jest jakas inna mozliwosc hurtowego żadania zwrotu prowizji od allegro np tak jak import przesylek w webkliencie DPD?? pliczek txt  nick;nr aukcji; powod np 1.zwrot 2.rezygnacja. przy 100 żądaniach miesiecznie trace cala sobote, ktora powinienem miec wolna :(

3.Niestety program sello nie pobiera wszystkich wiadomosci. rozne serwery poczty. z gmaila na pewno nie pobral mi wiadomosci odczytacnych przez strone.

4. Fajnie by bylo gdyby mozna bylo importowac do sello zamowienia telefoniczne tez w taki sam sposob jak webklient :)

 

Link to postu

w skrócie chodzi oto by była możliwość importu pliku txt w którym po średnikach będą odpowiednie informacje np: nazwa;adres;miasto;kod;nraukcji;nazwatowaru;nrtelefonu;

 

odpowiada to Jan Kowalski;jakaśtam1;Płock;09-409;999999999;wszechwidzący wibrujący palec;666666666

 

i za pomocą tego pliku tworzy nam się nowa transakcja lub kilka transakcji.

 

Tak w skrócie ;)

Link to postu

a z telefonią ma to tyle wspólnego, że dzwoni klient i jest potrzeba szybkiego zapisania kto i co chce kupić tak?

 

Bo jeśli o to chodzi to planujemy dodanie opcji o roboczej nazwie "Dodaj transakcję z palca" - którą można wywołać z każdego modułu gdzie będzie sie wpisywać tylko potrzebne dane - a z nich następnie Sello utworzy transakcję i ewentualnie klienta jeśli go jeszcze nie ma w bazie.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Tak, przydałoby sie szybkie tworzenie transakcji. Teraz dodanie nowej jest bardzo czasochłonne.

 

Poza tym bardzo przydałaby się (już wielokrotnie na forum wspomniane) możliwość wyświetlenia np. danego towaru bez danej cechy. U nas każdy towar ma przynajmniej kilka cech i bardzo ułatwiłoby nam to pracę. Przy okazji: może ktoś mi podpowie jak w bazie można podziałać, żeby nadać większej ilosci towarów jedną cechę, albo nawet wszystkim towarom jedną cechę - to już by nam dużo ułatwiało;)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...