Skocz do zawartości

problem z aktualizacją bazy danych z 1.7.1 na 1.7.2

Polecane posty

Mam problem z nową wersją sello. przy aktualizacji bazy danych  z 1.7.1 na 1.7.2

program wywala błąd. Z sello korzystam od trzech lat i do tej pory nie było problemu z aktualizacjami.Posiadam dwie bazy danych.Aktualizacja bazy z tego roku przebiegła bezproblemów.Po nieudanej aktualizacji zainstalowałem sello 1.7.1 i bazę danych odtworzyłem z kopi zapasowej. sello działa prawidłowo.

Poniżej zamieszczam log :

 

Aktualizacja podmiotu: seheniek3 z wersji: 1.71 do wersji: 1.7.2.1319 dnia: 2011-06-23

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.71_1.72.enc

Nie powiodło się wykonanie polecenia:

 

 

IF EXISTS (SELECT * FROM au_Allegro )

 

EXEC('INSERT INTO Tmp_au_Allegro (  aal_Id, aal_AuctionId, aal_Description, aal_ShippingPayment, aal_AdditionalInfo, aal_Unit, aal_BankAccount1, aal_BankAccount2)

 

SELECT  aal_Id, aal_AuctionId, aal_Description, aal_ShippingPayment, aal_AdditionalInfo, aal_Unit, aal_BankAccount1, aal_BankAccount2 FROM au_Allegro TABLOCKX')

 

 

Błąd 80040E14: Could not allocate space for object 'dbo.Tmp_au_Allegro' in database 'seheniek3' because the 'PRIMARY' filegroup is full. Create disk space by deleting unneeded files, dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: Could not allocate space for object 'dbo.Tmp_au_Allegro' in database 'seheniek3' because the 'PRIMARY' filegroup is full. Create disk space by deleting unneeded files, dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.

Przywrócenie podmiotu powiodło się.

Link to postu

Najprościej spojrzeć do folderu z bazami na wielkość pliku z bazą (domyślnie: c:\program files\Microsoft SQL Server\MSSQL\Data\nazwa.mdf).

 

Wersja SQL 2005 Express ma ograniczenie na wielkość bazy do 4GB. Wersja SQL 2008 R2 Express ma ograniczenie do 10GB - więc jest to jakiś sposób.

 

Wielkość bazy się nie zwiększa po aktualizacji, a jeśli już to nieznacznie. Natomiast do samego procesu aktualizacji bazy może być wymagane trochę miejsca w bazie - stąd komunikat który informuje o jego braku.

Link to postu

Tu nie chodzi o ilość wolnego miejsca na dysku, tylko o wielkość pliku mdf z bazą danych. Darmowa wersja SQL ma takie ograniczenie, więc pozostaje usunąć część danych (skrypt czyszczący opisy oraz treści starszych maili można dostać pod adresem sello@insert.com.pl), założyć nową bazę (ewentualnie założyć nową bazę poprzez kopię starej bazy i usuwając z niej niepotrzebne dane - tu niestety w tej chwili robota dla informatyka), zainstalować wersję SQL 2008 R2 Express, która wydłuży czas użytkowania bazy (ograniczenie 10GB zamiast 4GB), lub zakupić wersję komercyjna serwera, która ograniczeń nie ma.

Link to postu

PRZY PRÓBIE AKTUALIZACJI WYSKAKUJE BŁĄD

 

 

 

========================================================================

Aktualizacja podmiotu: meblesello-kopia_4 z wersji: 1.71 do wersji: 1.7.2.1319 dnia: 2011-06-22

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.71_1.72.enc

Nie powiodło się wykonanie polecenia:

 

 

IF EXISTS (SELECT * FROM au_Allegro )

 

EXEC('INSERT INTO Tmp_au_Allegro (  aal_Id, aal_AuctionId, aal_Description, aal_ShippingPayment, aal_AdditionalInfo, aal_Unit, aal_BankAccount1, aal_BankAccount2)

 

SELECT  aal_Id, aal_AuctionId, aal_Description, aal_ShippingPayment, aal_AdditionalInfo, aal_Unit, aal_BankAccount1, aal_BankAccount2 FROM au_Allegro TABLOCKX')

 

 

Błąd 80040E14: Could not allocate space for object 'dbo.Tmp_au_Allegro' in database 'meblesello-kopia_4' because the 'PRIMARY' filegroup is full. Create disk space by deleting unneeded files, dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: Could not allocate space for object 'dbo.Tmp_au_Allegro' in database 'meblesello-kopia_4' because the 'PRIMARY' filegroup is full. Create disk space by deleting unneeded files, dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.

Przywrócenie podmiotu nie udało się.

 

Link to postu

A ja mam taki komunikat:

 

Aktualizacja podmiotu: ELWRO z wersji: 1.71 do wersji: 1.7.2.1319 dnia: 2011-07-02

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.71_1.72.enc

Nie powiodło się wykonanie polecenia:

 

 

CREATE  CLUSTERED  INDEX IX_au_Shipping

 

ON au_Shipping (as_AuctionId, as_OptionId)

 

ON [PRIMARY]

 

 

Błąd 80040E14: Could not allocate a new page for database 'ELWRO' because of insufficient disk space in filegroup 'PRIMARY'. Create the necessary space by dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: Could not allocate a new page for database 'ELWRO' because of insufficient disk space in filegroup 'PRIMARY'. Create the necessary space by dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.

Przywrócenie podmiotu nie udało się.

 

Co to może oznaczać? (aktualizaja nie przeszła z 1.7.1 na 1.7.2)

Link to postu

A ja mam taki komunikat:

 

Aktualizacja podmiotu: ELWRO z wersji: 1.71 do wersji: 1.7.2.1319 dnia: 2011-07-02

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.71_1.72.enc

Nie powiodło się wykonanie polecenia:

 

 

CREATE  CLUSTERED  INDEX IX_au_Shipping

 

ON au_Shipping (as_AuctionId, as_OptionId)

 

ON [PRIMARY]

 

 

Błąd 80040E14: Could not allocate a new page for database 'ELWRO' because of insufficient disk space in filegroup 'PRIMARY'. Create the necessary space by dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: Could not allocate a new page for database 'ELWRO' because of insufficient disk space in filegroup 'PRIMARY'. Create the necessary space by dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.

Przywrócenie podmiotu nie udało się.

 

Co to może oznaczać? (aktualizaja nie przeszła z 1.7.1 na 1.7.2)

 

Poradziłem sobie, baza również była większa niż 4GB, zrobiłem upload bazy do SQL 2008 R2, ale nie obyło się oczywiście bez problemów:

 

- po uploadzie bazy do 2008 R2, Sello (1.7.2.) niechiało ruszyć wykazując bałąd uprawnień.

- więc ponownie zainstalowałem Sello (1.7.1.) - na serwerze SQL 2008 R2, i dopiero wówczas ponownie zainstalowałem Sello (1.7.2), dopiero teraz Sello ruszyło.

Link to postu

Witam,

 

A mi po zainstalowani 1.7.2 utworzyla sie na liscie wyboru bazy danych druga taka sama baza (ta sama nazwa, nie mylic z kopia z wersji 1.71).

Jak ja mozna usunac z listy??

Rozumiem ze moj wybor nie bedzie mial znaczenia i Sello odniesie sie do tej samej bazy danych na serwerze SQL.

 

Mimo to czy mozna jakos usunac jedna z nich z listy wyboru w Sello?

 

Pozdrawiam

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...