Skocz do zawartości

Problem z dearchiwizacją

Polecane posty

Witam,

 

Mam taki problem: na początku roku moja baza osiągnęła magiczne 4gb, więc zainstalowałem SQL 2008 R2. Wszystko działało dobrze.

 

Teraz chcę przenieść Sello 1.7.2 na nowy serwer (Win 7, 64 bit), na którym jest zainstalowany Subiekt 1.26 SP1 wraz z SQL 2008 R2. Niestety, podczas dearchiwizacji idą 3 kreski, po czym wyskakuje notorycznie: "Archiwum zostało uszkodzone. Należy uruchomić program naprawiający archiwa." I za nic nie mogę tego przejść.

 

Co ciekawe, przy dearchiwizowaniu bazy Subiekta, pojawia się komunikat: "Dearchiwizowana baza danych została utworzona we wcześniejszej wersji SQL Servera.

Aby móc na niej pracować, konieczne jest przystosowanie jej do wersji obecnie zainstalowanej.

Czy chcesz kontynuować dearchiwizację i przystosować bazę danych?"

Jeśli kliknie się Tak, wszystko idzie gładko i ostateczenie baza zostaje zdearchiwizowana i podłączona.

 

Może to jest przyczyną problemów z dearchiwizacją Sello, nieco straszy SQL 2008? Ale jak to rozwiązać, bo Subiekt sobie z tym radzi ale Sello najwyraźniej nie.

 

Link to postu

Nie masz opcji podpięcia/przywrócenia tej bazy innymi narzędziami (z pakietu SQL 2008 -SQL Server Management Studio albo Insertu - są tam jakieś programy serwisowe i do przenoszenia danych/archiwizacji) niż Sello?

 

Tzn. musiałbyś mieć archiwum zrobione w tych programach.

 

Ja raz tak miałem, że pozostało mi tylko przekopiowanie plików bazy (bez jakichkolwiek archiwizacji) i zadziałało bez problemu...

Link to postu

Nie masz opcji podpięcia/przywrócenia tej bazy innymi narzędziami (z pakietu SQL 2008 -SQL Server Management Studio albo Insertu - są tam jakieś programy serwisowe i do przenoszenia danych/archiwizacji) niż Sello?

 

Tzn. musiałbyś mieć archiwum zrobione w tych programach.

 

Ja raz tak miałem, że pozostało mi tylko przekopiowanie plików bazy (bez jakichkolwiek archiwizacji) i zadziałało bez problemu...

 

Insert nie daje do Sello żadnych narzędzi, poza de/archwizatorem. SQL 2008 za bardzo nie znam... wolałbym podłączać i odłączać programem serwisowym a tego nie ma niestety (w pakiecie Sello).

Link to postu

Niebawem będzie. W tej chwili można tą bazę przenieść korzystając z SQL Management Studio Express R2 odłączając ją na jednym serwerze (Detach) i podłączając na drugim (Attach). Obie opcje dostępne są z menu kontekstowego konkretnej bazy lub serwera w drzewku w programie. Mały tutorial jak obsługiwać Management Studio jest w linku FAQ w mojej sygnaturce

Link to postu

Nie masz opcji podpięcia/przywrócenia tej bazy innymi narzędziami (z pakietu SQL 2008 -SQL Server Management Studio albo Insertu - są tam jakieś programy serwisowe i do przenoszenia danych/archiwizacji)

Insert nie daje do Sello żadnych narzędzi, poza de/archwizatorem.

do Sello nie ale do Subiekta już tak, a wspominałeś, że to "cudo" masz...

 

Tak czy inaczej zobaczy czy nie masz zainstalowanego SQL Server Management Studio albo spróbuj bazę przekopiować - w "czystej" postaci, nie jako archiwum...

Link to postu

Nie masz opcji podpięcia/przywrócenia tej bazy innymi narzędziami (z pakietu SQL 2008 -SQL Server Management Studio albo Insertu - są tam jakieś programy serwisowe i do przenoszenia danych/archiwizacji)

Insert nie daje do Sello żadnych narzędzi, poza de/archwizatorem.

do Sello nie ale do Subiekta już tak, a wspominałeś, że to "cudo" masz...

 

Tak czy inaczej zobaczy czy nie masz zainstalowanego SQL Server Management Studio albo spróbuj bazę przekopiować - w "czystej" postaci, nie jako archiwum...

 

Problem w tym, że program serwisowy z Subiekta nie obsługuje bazy Sello, w sumie to nie wiem dlaczego.

Nie mam Server Management Studio i nie mogę go niestety zainstalować - ściągnąłem już kilkanaście różnych instalek i w żadnej nie ma Server Management Studio do 2008 R2, więc nie wiem, skąd go wytrzasnąć :-((

Aby skopiować bazę w czystej postaci muszę ją odłączyć od serwera a do tego potrzebuję właśnie Server Management Studio, którego nie mogę namierzyć, pomimo opisów, że w ściąganych plikach jest (mimo to nie pojawia się na liście komponentów do doinstalowania do serwera).

Link to postu

Echhh, MS sprytnie go ukrył ;), też trochę szukałem. Jak już masz zainstalowany serwer to odpalasz jeszcze raz Installation Center (albo z Menu Start, albo z instalki SQL Servera - w tym pierwszym przypadku będziesz musiał pokazać, skąd ma ciągnąć pliki instalacyjne) i wybierasz Installation->New installation or add features...  Później będziesz miał do wyboru m.in. Management tools (albo podobnie, nie pamiętam już na 100%), musisz tylko uważać, żeby nie instalować nowej instancji (chyba że potrzebujesz, ale w przeciwnym wypadku tylko będzie zjadać zasoby).

Link to postu

Echhh, MS sprytnie go ukrył ;), też trochę szukałem. Jak już masz zainstalowany serwer to odpalasz jeszcze raz Installation Center (albo z Menu Start, albo z instalki SQL Servera - w tym pierwszym przypadku będziesz musiał pokazać, skąd ma ciągnąć pliki instalacyjne) i wybierasz Installation->New installation or add features...  Później będziesz miał do wyboru m.in. Management tools (albo podobnie, nie pamiętam już na 100%), musisz tylko uważać, żeby nie instalować nowej instancji (chyba że potrzebujesz, ale w przeciwnym wypadku tylko będzie zjadać zasoby).

 

Wiem jak to powinno przebiegać, bo mam obrazkowego tutoriala :-)

Pewnie mi nie uwierzysz, ale ściągnąłęm ok. 20 "różnych" instalek niby Manageneta i w żadnej go nie było (przynajmniej u mnie). Bartek twierdzi, początkowe SQL 2008 faktycznie były jakieś skopane ale ja mam niby R2 z CD Insertu...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...