Skocz do zawartości

Status transakcji po wysłaniu paczki.

Polecane posty

Możesz go później przestawić ręcznie - natomiast z tego, co wiem sposobu na to, żeby automat nie ustawił Zakończona nie ma.  Tzn. oczywiście status zostanie bez zmian jeśli transakcja nie jest zapłacona (chodzi o znacznik, kwota wpłaty może być nawet większa niż wartość transakcji), jednak to z kolei wprowadzi zamieszanie w innych miejscach.

Link to postu

I tutaj prośba do autorów programu aby pomyśleli na samokonfiguracją statusów przez użytkownika, mam tutaj na myśli definiowanie statusów w sello.

Aktualnie jesteśmy uzależnieni od wymysłu autorów - a przecież każdemu zależy żeby program był najlepszy. Nie każdy rozumuje oznaczenie paczki jako wysłanej jako transakcję zakończoną - można i tak do tego podchodzić ale jeśli ktoś chce potwierdzenia, że paczka dotarła do celu?

Zatem panowie autorzy - dajcie nam możliwość definiowania statusów transakcji według własnych potrzeb.

pozdrawiam

Rafał

Link to postu

Wszystkich przejść między stanami konfigurowalnych raczej nie będzie bo może to znacznie zaburzyć różne algorytmy. Natomiast prostsze "oznacznikowanie" pt. [x]"Ustawiaj status zakończona gdy paczka wysłana" myślę, że jest do zrobienia.

 

Proszę tylko o listę, które akcje powinny mieć konfigurację czy zmieniać stan czy nie.

Link to postu

Wszystkich przejść między stanami konfigurowalnych raczej nie będzie bo może to znacznie zaburzyć różne algorytmy. Natomiast prostsze "oznacznikowanie" pt. [x]"Ustawiaj status zakończona gdy paczka wysłana" myślę, że jest do zrobienia.

 

Proszę tylko o listę, które akcje powinny mieć konfigurację czy zmieniać stan czy nie.

 

A ja mam pytanie do trochę innej rzeczy, która bywa irytująca:

 

Mam transakcję, w niej zmieniam na Odbiór osobisty / Platnosc za pobraniem. Klient przychodzi, placi, odbiera i sobie idzie. W Paczkach klikam taką paczkę jako wyslana czyli de facto odebrana/zaplacona. Sello jednak nie oznacza transakcji jako oplaconej i wtedy trzeba szukac na liscie wszystkich transakcji tej jednej i recznie ja oznaczyc jako zaplacona.

 

Przy odbiorze osobistym i formie platnosci za pobraniem, po odbiorze paczki paczka powinna oznaczac transakcje jako oplacona.

Link to postu

Można najpierw przyjąć wpłatę.

Oczywiście kwestia dorobienia (czy raczej zmiany) funkcjonalności w Sello jak najbardziej może mieć sens (pytanie tylko, czy to akurat nie zaburzy jakichś algorytmów, choćby dlatego, że do jednej transakcji może być teoretycznie kilka paczek), tylko sugeruję sposób poradzenia sobie z tą sprawą na ten moment.

Link to postu

Można najpierw przyjąć wpłatę.

Oczywiście kwestia dorobienia (czy raczej zmiany) funkcjonalności w Sello jak najbardziej może mieć sens (pytanie tylko, czy to akurat nie zaburzy jakichś algorytmów, choćby dlatego, że do jednej transakcji może być teoretycznie kilka paczek), tylko sugeruję sposób poradzenia sobie z tą sprawą na ten moment.

 

No wlasnie nie za bardzo mozna bo jak tylko utworze paczke 'Odbior osobisty za pobraniem' to transakcja laduje we Wszystkie.

Link to postu

Wszystkich przejść między stanami konfigurowalnych raczej nie będzie bo może to znacznie zaburzyć różne algorytmy. Natomiast prostsze "oznacznikowanie" pt. [x]"Ustawiaj status zakończona gdy paczka wysłana" myślę, że jest do zrobienia.

 

Proszę tylko o listę, które akcje powinny mieć konfigurację czy zmieniać stan czy nie.

 

Witam Guru!

Przepraszam wakacje były - dopiero teraz odpisuje.

Otóż, wiadomo kurierzy dostarczają już takie API, że mając odpowiednie oprogramowanie, można dowiedzieć się że paczka (opłacona przelewem)dotarła - takie rozważanie teoretyczne - nie mam tak, ale Pan z UPS taki mi to tłumaczył - jak to wygląda w praniu - pewnie niedługo się przekonam, ale do rzeczy.

Mi chodzi o to, aby móc zdefiniować w sello jaki status ma przyjąć transakcja po oznaczeniu paczki jako wysłanej: dla przelewówek i za pobraniem. Aktualnie wysłanie paczki z transakcji przelewowej zmienia jej status na "zakończona" - a ja chce sam to oznaczać - kiedy będę pewien czy paczka dotarła do adresata. Oprogramowanie, które wdrażam czyta dane odnośnie transakcji z bazy sello i odpowiednio generuje różne inne ciekawe rzeczy ale pod warunkiem że ta transakcja nie jest "zakończona". Tak jest dla transakcji "za pobraniem" - oznaczenie paczki jako wysłanej nie oznacza transakcji "zakończona" i to jest OK, ale dla przelewówek moim zdaniem też tak powinno być - trzeba o klienta dbać, a ten lubi jak się mu śle info o tym że odebrał paczkę zarazem mu dziękując i takie tam...

Czy da radę coś takiego zrobić?

To chyba nie zaburzy żadnych algorytmów.

Rafał

Link to postu
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...