Skocz do zawartości

Ułatwienie w pilnowaniu stanów magazynowych (sklep int.+ stacjonarny + allegro)

Polecane posty

Witam,

 

w związku z tym, iż Sello nie zdejmuje towarów z aukcji po zmianie ich stanu w Subiekcie (sprzedaż w sklepie stacjonarnym lub internetowym), należy sobie radzić samemu ręcznie. W związku z tym przydatne byłoby dodanie kolumn w "Towary", które to pokazywały by ile mamy w tym momencie jeszcze wystawionego na aukcji towaru oraz aktualny stan dostępnych sztuk w SGT. Pomysł oczywiście można jeszcze udoskonalić poprzez np. wskazanie wykrzyknikiem lub na czerwono aukcji, na których jest więcej wystawionego towaru niż w Subiekcie.

 

W tym momencie, aby otrzymać rzeczywisty stan towaru od kolumny "Ilość" należy odjąć "Zarezerwowane". Natomiast w kolumnie "Na aukcjach" Sello pokazuje stan z momentu wystawienia aukcji - niestety nie pokazuje nam ile jeszcze towaru na aukcji pozostało - a to jest przecież najistotniejsze.

 

Reasumując wchodzimy w "Towary" ustawiamy wszystkie filtry na "dowolne" z wyjątkiem "o statusie w serwisach aukcyjnych" gdzie wybieramy "wystawione" i w tym momencie porównujemy kolumny ("Ilość" - "Zarezerwowane") z kolumną "Na aukcjach". W przypadku, gdy liczba w ostatniej wymienionej wcześniej kolumnie jest większa od różnicy dwóch pierwszych, wtedy wchodzimy w aukcję, aby skorygować liczbę wystawionych sztuk.

 

Mam nadzieję, że jasno opisałem "sposób" na pilnowanie stanów magazynowych. Jeżeli ktoś ma lepszy to oczywiście proszę o info.

 

Pozdr.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Przydala by sie tez taka rzecz.

W Towary, gdy klikam na pozycji np 5118 na dole powinien sie pokazac pasek w zawartoscia notatki(tak na 2 linie). pozycja 5118 ma rozne kolory a wybrane kolory przez klientow sa w notatkach ze strefy sello lub recznie dodanej. Kiedy konczy sie jakis kolor z tej pozycji, musze wszystkie transakcje edytowac recznie, przechodzic na notatki i dopiero wtedy widze, ze kolor np czerwony sprzedalo sie za duo:(

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

1. popieram w 120%  :)  pytanie: czy i kiedy można liczyć na wdrożenie tego rozwiązania?

2. obecnie obchodzę ten problem porównując dane z zakładki "Towary" ale jest tu jeden błąd, który trzeba wziąć pod uwagę przygotowując rozwiązanie o którym było wyżej: kolumna "na aukcjach" zwraca ilość sztuk wystawionych a nie faktycznie dostępnych, czyli pomniejszonych o ilości sprzedane (dotyczy wieloprzedmiotowych).

 

PRZYKŁAD: miałem wystawione 2 szt., jedna się sprzedała i pojechała do klienta a w kolumnie "na aukcjach" nadal widzę 2 szt. czyli tyle ile było wystawione

Link to postu

Jak dla mnie obecne zachowanie tej kolumny jest po prostu błędne, a nie bardzo widzę, do czego miałaby się przydać informacja, ile sztuk towaru wystawiłem na aukcji/aukcjach (które pewnie nawet nie rozpoczęły się w tym samym momencie...).  Ważny jest stan bieżący - tak więc w/g mnie zmienić.

Link to postu

ad. BarteK "pytanie, czy mamy zmienić zachowanie obecnych kolumn czy dodać nowe kolumny?"

ja tej kolumny do niczego innego nie używam (nie wiem jak inny użtkownicy)ale jeśli zwraca błędną informację to obstawiam "zmienić (jej) zachowanie"

 

ad. tadzimir "nie bardzo widzę, do czego miałaby się przydać informacja, ile sztuk towaru wystawiłem na aukcji/aukcjach"

znaczenie ma to dla tych którzy ten sam towar wystawiają zarówno na aukcjach i w sklepie allegro; w sklepie towar jest "zablokowany" na 30 dni w tym czasie można go zaoferować 2 a nawet 3 razy na aukcjach jeśli stan magazynowy stopniał na tyle, że nie wspomnę już o rezerwacjach ze sklepu internetowego; precyzja jest uzasadniona

Link to postu

ad. tadzimir "nie bardzo widzę, do czego miałaby się przydać informacja, ile sztuk towaru wystawiłem na aukcji/aukcjach"

znaczenie ma to dla tych którzy ten sam towar wystawiają zarówno na aukcjach i w sklepie allegro

[...]

Chyba nie doczytałeś do końca:

 

Ważny jest stan bieżący - tak więc w/g mnie zmienić.

Osobiście akurat rzadko z tego korzystam, ale oczywiście ilość wystawiona _obecnie_ (tzn. z uwzględnieniem sprzedanych) na aukcjach jest istotna.  Natomiast nie mam pojęcia, do czego miałaby się przydać informacja prezentowana w tej chwili, czyli ile było wystawione _wyjściowo_.

Link to postu

Ja myślę, że ta funkcjonalność ma dotyczyć sytuacji, gdy ktoś sprzedaje na większej ilości kont niż 1. W chwili obecnej zakładając sytuację, że towar mamy w ilości 10 szt. i wystawimy np. 5 na jednym koncie, po przełączeniu się na drugie konto i wybraniu filtrów w towarach: niewystawione, niezerowe sello nie pokaże, że 5 szt. jest niewystawione. W tej chwili sello podaje informacje o tym, że towar (bez względu na ilość) jest wystawiony na jednym z kont. Dobrze by było zmienić tak, żeby po wystawieniu 5-ciu z 10-ciu przedmiotów (i tu nieważne ile się sprzedało, bo jak się sprzedało to i tak towaru nie ma) sello pokazywało, że 5 jest niewystawione gdy się wybierze konto na którym nie jest wystawiony ten towar.

 

Druga sprawa: przy takich filtrach jak powyżej sello nie powinno wyświetlać towarów o stanie równym zarezerwowanej ilości, gdyż towaru do sprzedaży mamy 0, a sello umieszczając towar na takiej liście podpowiada, że można go wystawić na sprzedaż.

Link to postu
  • 1 rok później...

Minął rok, a z tym nikt nic nie zrobił. To rozwiązanie nie jest praktyczne. Aktualnie pokazuje mi jaki jest stan towaru i ile wystawione. Okej. Ale jak Wy sobie wyobrażacie porównywanie tych dwóch kolumn przy ilości towarów rzędu kilkuset pozycji?

 

Proponuję, by wprowadzono kolumnę, która by wyliczała ile jest dostępnego, a ile na aukcji. Byłoby wówczas dużo wygodniej i praktyczniej. Do tego przydałoby się, by przy synchronizacji z subiektem przeliczało ten stan i w razie, gdy jest ujemny, wyświetlało powiadomienie, podświetlało dany wiersz na czerwono, w jakikolwiek inny sposób oznaczało, że coś jest "nie tak".

 

Chyba, że jest taka możliwość, ale programiści sprytnie ją schowali.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...