Skocz do zawartości

Synchronizacja Sello - Subiekt GT błąd

Polecane posty

Witam

 

Mam w sello trzech użytkowników którzy są synchronizowani z subiektem GT. Dwóch działa poprawnie. Niestety przy trzecim mam błędy z połączeniem, w logu pojawiają się informacje:

Połączenie z zewnętrznym systemem niedostępne

Wystąpił Błąd (kod błędu: 80070005)

InsERT_Driver: Łączenie z systemem sprzedaży:

Nieudane łączenie:

Połączenie z zewnętrznym systemem niedostępne:

Odmowa dostępu.

(0x80070005)

 

Hasło do subiekta jest poprawne, bez problemu na tym haśle i użytkowniku pracuje w subiekcie. Domyślam się, że może chodzić o uprawnienia jakie są ustawione w subiekcie. Jeżeli się nie mylę to jakie powinny być ustawione uprawnienia w subiekcie aby poprawnie działała synchronizacja z sello?

 

Pozdrawiam

 

 

 

Link to postu

To jest jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic Insertu ;) - kiedyś próbowałem otrzymać odpowiedź na to pytanie i nic z tego niestety...  Po godzinie czy 2 przeglądania ustawień i eksperymentowania w końcu doszedłem, co i jak skonfigurować.  Z tego, co pamiętam pisałem o tym na forum, więc możesz je przeszukać.  Z mało oczywistych uprawnień na pewno musisz umożliwić zmianę magazynu (nawet jeśli Sello działa na jedynym, jaki jest w Subiekcie).  Chyba jeszcze coś było niezbyt oczywiste - niestety w tej chwili nie pamiętam, co.

Link to postu

Dzięki za podpowiedź, dodanie możliwości zmiany magazynów eliminuje błąd. Tylko, że magazynów mam kilka i nie chcę, żeby użytkownik miał możliwość pracy z innymi niż domyślny. Jak to jest z jednej strony w sello ustawia się domyślny magazyn z którym pracuje program jak widzę nie synchronizuje stanów ilościowych z innych magazynów, a z drugiej w subiekcie muszę dać dostęp do wszystkich żeby w ogóle działało?

Przydałoby się przypisywanie magazynów do użytkownika nie do programu. Podobnie jak w subiekcie. A jak by można było wybrać więcej niż jeden magazyn przy użytkowniku sello i subiekcie to już byłaby bomba. Niestety w Subiekcie albo jeden albo wszystkie :(.

Link to postu

W/g. mnie jest to tak właściwie błąd w Sello (Sello Teamie?) - nie widzę problemu, żeby wystawiało prawidłowo dokumenty, jeśli użytkownik ma uprawnienia tylko do jednego magazynu i jest to ten magazyn, z którego korzysta Sello.  Prawdopodobnie jednak program z założenia próbuje zmienić aktywny magazyn, w ogóle nie sprawdzając, czy jest taka potrzeba.

Link to postu

Wynika to z działania mechanizmów po stronie Subiekta. Sello przy synchronizacji ustawia magazyn na ten skonfigurowany w połączeniu Sello-Subiekt. Jeśli użytkownik nie ma do tego uprawnienia to Subiekt zwraca błąd do Sello. W tej chwili ciężko mi odpowiedzieć czy da się to obejść i nie zmieniać magazynu jeśli nie ma takiej potrzeby, ale raczej wygląda na to, że może być to wymagana operacja do synchronizacji.

Link to postu

Użytkownik "A" ma ustawiony w subiekcie magazyn "Główny" jako domyślny. W sello magazynem wybranym jest magazyn "Główny" pomimo tego synchronizacja selleo z Subiektem nie działa. Dopiero ustawienie użytkownikowi "A" w Subiekcie możliwości wyboru magazynów rozwiązuje problem. Tylko dlaczego użytkownik "A" musi mieć dostępne wszystkie magazyny jak w subiekcie i selleo korzysta wyłącznie z jednego??

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Witam

Mam ten sam problem. Nie potrafię sobie poradzić. Chyba coś w subiekcie mam uszkodzone z tym użytkownikiem. Czy to możliwe? Uprawnienia ma identyczne jak inny działający użytkownik. I w subiekcie i sello. A tylko ten jeden nie działa. Mam zrobić nowe konto czy to się jakoś da naprawić. Test połączenia jest OK. Zmiana magazynów jest. Hasła posprawdzane.

Proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam

Wojtek

Link to postu

Witam Ponownie,

Na użytkowniku "K" nie przechodzą transakcje do subiekta. Po ręcznej zmianie opiekuna transakcji na administratora wszystko jest ok.

Administracja > parametry > zewnętrzny system sprzedaży - ustawione jest ok. Dodałem teraz sello(wszyscy) - subiekt(admin) i w dalszym ciągu transakcja utworzona przez "K" nie przechodzi do subiekta.

Wyłączenie jak i włączenie komputera nic nie pomaga...

Dodatkowo dzisiaj rano nie podczepiły się wiadomości do transakcji, nawet takie jak (Sprzedałeś przedmiot, kupujący wybrał itp. ). Każdą wiadomość trzeba było podczepiać z osobna.

Link to postu

Komunikat:

InsERT_Driver: Nowy dokument:

Aktualizacja kontrahenta z klienta Sello:

Błąd zapisywania kontrahenta:

Ogólny błąd odmowy dostępu.

(0x80070005)

 

Czy problem występuje za każdym razem a sam błąd jest identyczny jak ten w pierwszym poście? Czy po restarcie Sello (i ewentualnie pozamykaniu wszystkich procesów subiekt.exe za pomocą menadżera zadań Windows) nadal jest to samo? - cały czas to samo. Po ręcznej zmianie opiekuna na jakiegokolwiek innego transakcje idą do subiekta.

Link to postu
  • 4 lata później...

Mam problem od piątku 7 października.

 

Nie chcą się zaciągać zamówienia z Subiekta do Sello. Rano jeszcze wszystko działało, a bez wprowadzania żadnych zmian w ustawieniach, w ciągu dnia nagle wyskoczył błąd:

 

InsERT_Driver: Importowanie dokumentów z systemu sprzedaży:

Tworzenie transakcji na podstawie zamówień:

Aktualizacja klienta Sello na podstawie kontrahenta zewnętrznego:

Nie udało się zapisać klienta:

Nick klienta musi być unikalny na danym serwisie.

(0x80044553)

 

 

BARDZO PROSZĘ O POMOC, gdyż zamówienia ze sklepu internetowego idą przez subiekt do Sello, a tak nie możemy ich na bieżąco obsługiwać...

Link to postu

Wersja sello była 1.8. Sądziliśmy że allegro wprowadziło znowu jakieś zmiany, więc zaaktualizowaliśmy do nowej wersji 1.21 ale nic nie pomogło i problem pozostaje w tej samej formie.

 

Nick klienta jest tworzony albo jako imię nazwisko, albo nazwa firmy dla zamówień wprowadzanych ręcznie, np z maila, przez telefon.

W przypadku zamówień ze sklepu internetowego, nick wygląda jako SKLEPINT_1414 dla zamówienia numer 1414

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...