Skocz do zawartości

Sello przed formatowaniem dysku.

Polecane posty

Witam serdecznie.

 

Przymierzam się do oczyszczenia i postawienia na nowo systemu na kilku komputerach.

 

W związku z powyższym chciałbym się dowiedzieć co powinienem zrobić przed rozpoczęciem prac serwisowych?

 

Czy sama archiwizacja wystarczy, czy konieczna jest również kopia bazy MSQL?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

GAB

Link to postu

Archiwizacja robi kopię całej bazy. Znane są na forum przypadki problemów z dearchiwizacją bazy na nowym serwerze. Więc aby dmuchac na zimne skopiowałbym róznież pliki mdf i ldf z folderu c:\Program Files\Microsoft SQL Server 20XX\MSSQL\Data\nazwa_bazy.mdf (i ldf).

 

Dodam jeszcze, żeby nie kopiować (a właściwie nie nadpisać potem) baz systemowych serwera SQL (master).

Link to postu

Witam serdecznie.

 

Przymierzam się do oczyszczenia i postawienia na nowo systemu na kilku komputerach.

 

W związku z powyższym chciałbym się dowiedzieć co powinienem zrobić przed rozpoczęciem prac serwisowych?

 

Czy sama archiwizacja wystarczy, czy konieczna jest również kopia bazy MSQL?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

GAB

 

Ja zawsze z powodu ewentualnych trudności - bo komputery to tylko maszyny - przed formatem instaluje sello i subiekta na innym komputerze chwilowo (zresztą i tak firma musi działać), a potem jak postawię nowy system to od nowa sello / subiekta. Wg mnie to jest najbezpieczniejsze, ale może trochę kłopotliwe, niemniej mam luz, jak coś nie działa to nie ma paniki.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...