Skocz do zawartości

Sello 1.8.0 z nowym podmiotem wolniejsze niż 1.7.1 z bazą 5 GB

Polecane posty

Witam!

 

Doczekałem się nowe wersji, zdecydowałem przy okazji przejść na nowy podmiot bo dotychczasowa baza dochodziła do 5GB i zawierała pełno zbędnych danych, których nie szło usunąć.

 

Zainstalowałem nowe Sello, nowa baza i działa to strasznie wolno, mam na myśli wszelkie synchronizacje z Allegro (odbieranie aukcji, synchronizacja parametrów), znacznie wolniej niż ta sama operacja z "starym" Sello.

 

Nie macie podobnego wrażenia?

 

Jest jakaś opcja jak to usprawnić?

Może Bartek zna przyczynę i to kwestia jakiejś poprawki?

Link to postu

Hmmmm... moze cos w tym jest.

 

Nie zwracam zazwyczaj uwagi na synchronizacje, ale po zainstalowaniu nowego Sello, pobranie wszystkiego z allegro trwalo bardzo dlugo. Mysle ze nie sklamie jak napisze, ze czekalem z godzine az wszystko sie pobierze i bedzie mozna powiazac dostawcow.

 

Uprzedajac pytanie o lacze mam 24Mb/s, wiec to nie problem.

Link to postu
Uprzedajac pytanie o lacze mam 24Mb/s, wiec to nie problem.
Po kablu czy wi-fi i jakie pingi?  ;)

 

Rozumiem, że transakcje z formularzami mogą się dłużej pobierać właśnie ze względu na formularze ale aukcje? Zmiana wersji Sello nie zmienia przecież ilości danych pobieranych z aukcjami...

Link to postu

Nie no to są jakieś jaja, dzisiaj zamiast aukcji wskoczyło pobieranie parametrów serwisu, po 2 nieudanych próbach wybrałem opcję ręczną z wymuszeniem i czekam już ze 40 minut.

 

Jeśli statusy na dolnym pasku są prawidłowe to pobieranie kategorii poszło szybko, utknęło na aktualizowaniu słowików.

 

To ma tak długo trwać?

 

 

Link to postu

Niestety u mnie też strasznie wolno wszystko się pobiera. 1:30 min na pobranie formularzy pozakupowych  ??? Dodatkowo często jest tak, że nie pobierają się wszystkie formularze i trzeba ponownie synchronizować (pobierać dane z serwisu).

 

 

 

Bartku, a moze by sie dalo dorobic pobieranie formularza dla konkretnej tansakcji? ;>

Link to postu
Jeśli statusy na dolnym pasku są prawidłowe to pobieranie kategorii poszło szybko, utknęło na aktualizowaniu słowików.

Ten komunikat jest mylący. Na dole pojawia się ostatnia informacja a tak naprawdę w danej chwili pobierają się atrybuty kategorii. Niestety ich liczba w ostatnim czasie wzrosła z 3000 do ponad 18000.

 

Bartku, a moze by sie dalo dorobic pobieranie formularza dla konkretnej tansakcji? ;>

Myślę, że dało by radę to zrobić.

 

Na czas pobierania danych na pewno ma wpływ wzrost liczby atrybutów specyficznych na Allegro oraz dodatkowo to, że w tej wersji konieczne było wymuszenie pobrania wszystkich parametrów od nowa. Rozpatrujemy pewną zmianę w podejściu do pobierania parametrów, kategorii i atrybutów, która powinna znacząco przyspieszyć te operacje, niestety kosztem utraty "oflajnowowości" Sello.

Link to postu

Nie no to są jakieś jaja, dzisiaj zamiast aukcji wskoczyło pobieranie parametrów serwisu, po 2 nieudanych próbach wybrałem opcję ręczną z wymuszeniem i czekam już ze 40 minut.

 

Jeśli statusy na dolnym pasku są prawidłowe to pobieranie kategorii poszło szybko, utknęło na aktualizowaniu słowików.

 

To ma tak długo trwać?

 

 

 

U mnie to samo było w piątek - totalny meksyk. Łącznie pobierałem same parametry 5 razy. Dzisiaj jest już ok.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...