Skocz do zawartości

[OT] Kradzieze czy proby naciagania...?

Polecane posty

Troche OT, ale zaskakujace...

 

W ciagu ostatniego tygodnia 2 klientow zwrocilo sie do mnie z informacja o niekompletnej przesylce (w kazdym przypadku twierdza, ze czegos brakowalo). Po przeanalizowaniu kazdej sprawy z osobna czyli wazenie przesylek bez wynienionego elementu i porownaniu wyniku z waga przesylki nadanej stwierdzam, ze cos jest nie tak. Wagi przesylek nadanych przez nas zgadzaja sie co do setnej wiec wyszly kompletne. Pytanie - czy cos sie dzieje na PP (odbiorcy twierdza, ze przesylki byly nietkniete) czy to nowy sposob na extra swiateczne bonusy? Dodam tylko, ze ze strony kupujacych pelna agresja.

 

--

Pozdrawiam, XavieR

 

Link to postu

niestety ale zdarzają się takie osoby, m.in. klient twierdzi, że otrzymał 12 przedmiotów zamiast 14.

 

Po szybkiej inwentaryzacji wynika, że nie mamy żadnej nadwyżki, przygotowanie identycznej paczki pokrywa się z wagą wpisaną na liście wysyłkowej czyli towar opuścił magazyn.

 

Macie jakieś sposoby na takich delikwentów ?

 

 

 

Link to postu

Witam! ja mysle ze rozwiazaniem jest wysylka kurierem w razie braku spisania protokołu jestes kryty ! klient podpisal zgodność a ma prawo sprawdzic paczke przy kurierze. Dzis jak duzo wysylasz mozesz wynegocjowac dobra cene a ostatnio firmy kurierskie sie obudzily i zaczynaja chyba przegladac allegro i wydzwaniaja sami z ciekawymi ofertami!

Link to postu

Witam! ja mysle ze rozwiazaniem jest wysylka kurierem w razie braku spisania protokołu jestes kryty ! klient podpisal zgodność a ma prawo sprawdzic paczke przy kurierze. Dzis jak duzo wysylasz mozesz wynegocjowac dobra cene a ostatnio firmy kurierskie sie obudzily i zaczynaja chyba przegladac allegro i wydzwaniaja sami z ciekawymi ofertami!

 

Mam inne doświadczenia z firmami kurierskimi.

 

Najpierw podpisałem z GLS dobrą umowę 14zł (brutto) za przesyłkę. Po roku współparacy "wyjechali" mi z umową na 16zł. Odmówiłem podpisania i wróciłem do PP.

 

Podpisałem umowę z pocztą i wysyłam po 5,7zł i ocena za szybkość wysłki skoczyła mi z 4,9 na 5,0. :-) Kurier odbierał paczki ok. 10-11 więc nie zabierał tych opłaconych do 13-14. Teraz wysyłamy do godz. 15 i paczka dociera do odbiorcy następnego dnia. Czyli tak jak kurier. Cud :)

 

Jedyna niedogodność to że trzeba na pocztę paczki dostarczyć, ale jak masz umowe nie stoisz w kolejce tylko po prostu zostawiasz.

 

Ludzie w większości nie lubią kuriera, bo oni przyjeżdżają w godzinach pracy (przeważnie 10-13). Pocztę każdy ma blisko i nie ma problemu z odbiorem awiza. W przeciwieństwie do kuriera gdzie trzeba jechać na drugi koniec miasta.

 

Ergo: Poczt Polska (priorytet) > Firmy kurierskie

Link to postu

Witam! ja mysle ze rozwiazaniem jest wysylka kurierem w razie braku spisania protokołu jestes kryty ! klient podpisal zgodność a ma prawo sprawdzic paczke przy kurierze. Dzis jak duzo wysylasz mozesz wynegocjowac dobra cene a ostatnio firmy kurierskie sie obudzily i zaczynaja chyba przegladac allegro i wydzwaniaja sami z ciekawymi ofertami!

 

Mam inne doświadczenia z firmami kurierskimi.

 

Najpierw podpisałem z GLS dobrą umowę 14zł (brutto) za przesyłkę. Po roku współparacy "wyjechali" mi z umową na 16zł. Odmówiłem podpisania i wróciłem do PP.

 

Podpisałem umowę z pocztą i wysyłam po 5,7zł i ocena za szybkość wysłki skoczyła mi z 4,9 na 5,0. :-) Kurier odbierał paczki ok. 10-11 więc nie zabierał tych opłaconych do 13-14. Teraz wysyłamy do godz. 15 i paczka dociera do odbiorcy następnego dnia. Czyli tak jak kurier. Cud :)

 

Jedyna niedogodność to że trzeba na pocztę paczki dostarczyć, ale jak masz umowe nie stoisz w kolejce tylko po prostu zostawiasz.

 

Ludzie w większości nie lubią kuriera, bo oni przyjeżdżają w godzinach pracy (przeważnie 10-13). Pocztę każdy ma blisko i nie ma problemu z odbiorem awiza. W przeciwieństwie do kuriera gdzie trzeba jechać na drugi koniec miasta.

 

Ergo: Poczt Polska (priorytet) > Firmy kurierskie

 

Kolego masz rację a zarazem jesteś w błędzie

14 zł brutto to nie jest ciekawa oferta. Przedwczoraj sami dzwonili do mnie z UPS z niższa ofertą. Pytanie od XavieR jednak było jak uniknąć takich oszustów. Co do PP zgadzam się z tobą całkowicie że teraz sa niesamowicie szybcy jednak musisz pamietac ze niestety sporo klientow zeby odebrac awizo musi dymac na wsi np 10 km na poczte. Po drugie jak sie trafi na taka poczte jak u mnie to mnie by mnie krew zalała bo żeby odebrac awizo musisz stac w kolejce gdzie stoje ja z iloscia listow do wysłania np 50 i jeszcze 2 takich wiec odebranie listu trwa z poltora godziny. Kurier jest na tyle wygodny że mozna sobie zamowic towar np do pracy i tam odebrac. Wszystko zalezy od towaru i wagi jak mam dla klienta kuriera za 12 zł a poczte za 7 to nie jeden sie zastanowi 2 razy czy warto dymac na poczte z awizem. Zauwaz równiez że pobraniówka nie odebrana może ci wrocić po 3 tygodniach a u mnie wraca po 3 dniach.

Podzrawiam

 

Link to postu

witam fakt poczta bardzo szybko wyslasz lecz nie wiem kto ci mowil ze jak masz podpisana umowe to zostawiasz ? ja mam podpisana i tak musze stac na poczcie jedynie nie bawi sie w naklejanie znaczkow i nie place tylko na koniec miesiaca wysylaja platnosc za usugi

Nie każdy urząd pocztowy obsługuje bezkolejkowo (tak to się chyba fachowo nazywa u pocztowców) - prawdopodobnie to jest problemem w Twoim przypadku.  Najlepiej dopytaj swojego opiekuna w tym molochu (zapewne osobę, z którą podpisywałeś umowę), jak to wygląda w Twojej okolicy - b. możliwe, że opłaci Ci się jechać kawałek dalej na pocztę, żeby nie stać w ogonku.

 

A jeśli chodzi o temat poczta a kurier - oczywiście poczta też ma swoje zalety, ale nadal wiem, że kurierem jak wyślę przesyłkę to na 99% jest na miejscu następnego dnia roboczego, a pocztą priorytet potrafi iść nawet tydzień (b. rzadko, to fakt, ale się zdarza).  Z awizacją też nie przesadzajmy - z DHLem mam umowę obejmującą 2 próby doręczenia w ramach podstawowej opłaty za przesyłkę (co jest chyba standardowym rozwiązaniem) i, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że kurierzy (w przeciwieństwie do pocztowców) korzystają z otrzymanych nrów tel. do adresata, z doręczeniem nie ma problemów.

Link to postu

Witam,

 

Mam wiele takich przypadków i jak dla mnie umowa z kurierem nic tutaj nie wnosi ( pochwalę się mam paczkę za 9zł a co tam ;))

 

Mało który klient sprawdza paczkę przy kurierze, dopiero jak odjedzie zaglądają i później jest płacz i pretensje do nas. W każdym @ od nas jest info że trzeba sprawdzać paczkę przy kurierze ale może robi to 1% osób.

Link to postu

Z mojego doświadczenia (a sporo kupuję wysyłkowo, nawet często od sellowiczów :) ) kurierzy najpierw dają listę do podpisania a potem wydają paczkę, stąd też się najpierw podpisuje a potem ogląda, nie mówiąc już o zaglądaniu do paczki. Póki co wszystko było z kurierami ok.

 

Chyba tylko raz spotkałem się z kurierem, który zachęcał do obejrzenia paczki i rozpakowania zanim podsunął kartkę pod autograf (pewnie nowy pracownik, któremu się nie śpieszy ;) ).

Link to postu

Tu akurat nie chodzi o spieszenie się. Kurier nie ma prawa dać ci otworzyć nie twojej paczki, bo za nią odpowiada osobiści. Dopóki nie podpiszesz, z jakiej racji miałbyś zaglądać do czegoś, co nie jest twoje. Prawidłowa procedura: podpisanie, ewentualnie opłata, kurier stoi i czeka aż otworzysz. Jak coś jest nie tak, spisujecie razem protokół szkody.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...