Skocz do zawartości

Wzorce wydruków znikające kolumny

Polecane posty

Popieram tą funkcjonalność z zaznaczeniem zaimplementowania jej do ofert ale i do zamówień.

Zwykle mam takie sytuacje, że wysyłając zamówienie/ofertę z rabatem 0% klienci dopytują o możliwość rabatowania bo to kole w oczy.

Niestety nie na wszystkie produkty mogę dać rabat (taka branża).

 

Powyższe generuje mi wiele dodatkowych interakcji i pochłania czas.

 

 

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Co Państwa zdaniem powinien zrobić program, jeśli na jednym dokumencie część pozycji będzie miała rabat np. 5%, a część 0%?

Czy to czasem nie jest tak, że część klientów dostaje rabat, a część nie? Jeśli tak, wówczas można przypisać odpowiedni wzorzec wydruku do klienta:

 

wzorce.png

 

Alternatywnie, można pomyśleć nad stworzeniem wzorca wydruku, który informację o udzielonym rabacie dopisze np. do kolumny Opis.

Link to postu

Mhm czyli jeśli dobrze rozumiem, jedynym rozwiązaniem jest osobny wzorzec oferty dla OE z rabatem i bez.

 

Pytanie czy w rozwiązaniu tego problemu nie można by wykorzystać encji dla dokumentu.

Dokument.Warianty.Pozycje.encjaPozycji.Wartosc.BruttoPrzedRabatem != Dokument.Warianty.Pozycje.encjaPozycji.Wartosc.BruttoPoRabacie

I jeśli wartości będą różne pokaże kolumnę

Edytowane przez Adam G
new idea
Link to postu
  • 4 tygodnie później...
Dnia 21.11.2016 at 09:14, Adam G napisał:

Mhm czyli jeśli dobrze rozumiem, jedynym rozwiązaniem jest osobny wzorzec oferty dla OE z rabatem i bez.

 

Pytanie czy w rozwiązaniu tego problemu nie można by wykorzystać encji dla dokumentu.


Dokument.Warianty.Pozycje.encjaPozycji.Wartosc.BruttoPrzedRabatem != Dokument.Warianty.Pozycje.encjaPozycji.Wartosc.BruttoPoRabacie

I jeśli wartości będą różne pokaże kolumnę

 

Próbował Pan?

Bo ja tak (na fakturze) i mam coś takiego:

Rabat.png

Pewnie gdybym się przyłożył, udałoby się to jakoś zamaskować... W każdym razie kierunek dobry :)

 

 

Edytowane przez Maciek Tarkowski
Link to postu
  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...