Skocz do zawartości

Usunięcie schematów importów

Polecane posty

Dzień dobry,

chce usunąć wszystkie schematy dekretacji które kiedyś były używane ponieważ chce je zrobić na nowo z głową. Oczywiście chce usunąć wszystkie te z listy podpowiadania, jak wiadomo nie jest to możliwe jeżeli dany schemat kiedyś był wykorzystywany. Jak to zrobić technicznie bo nie chce poprawiać kilku tys. wcześniejszych dekretów

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Maria Komorek
Link to postu
42 minuty temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Dlaczego? Jakiś błąd wyskakuję przy usuwaniu?

Nie chodzi mi o usuniecie schematow importu z modulu schematy importu i dekretacji

Chodzi mi o nazwy schematow dostepnych z listy rozwijalnej kategoria, nie da sie ich usunac ze slowniki->kategorie jesli ktos kiedys tego uzywal

Jak za duzo ich jest to ciezko sie szuka tych wlasciwych ktore uzywam

 

blad jaki wyskakuje ma tresc: nie mozna usunac kategorii bo jest uzywana w ewidencji vat

 

Edytowane przez Maria Komorek
Link to postu
1 minutę temu, Maria Komorek napisał:

Prosze zajrzec wyzej

No to nic dziwnego że się obaj dopytujemy bo chce Pani zrobić jedno, ale dla niepoznaki pisze o czymś zupełnie innym 😉

Pisze Pani że nie może usunąć schematów, jeśli były używane, a tymczasem z poniższego tekstu widać że próbuje Pani usunąć kategorię, a nie schemat.

1 minutę temu, Maria Komorek napisał:

Chodzi mi o nazwy schematow dostepnych z listy rozwijalnej kategoria, nie da sie ich usunac ze slowniki->kategorie jesli ktos kiedys tego uzywal

Reasumując - schematy można usuwać zawsze. I to tyle w temacie usuwania schematów.

Kwestia usuwania kategorii wygląda zupełnie inaczej.

Kategorie można usuwać tylko wtedy jeśli nie występują nigdzie w systemie (a mogą być w wielu miejscach - w schematach, na dokumentach handlowych, magazynowych, finansowych, dekretach księgowych, w parametrach itd).

Nie ma w GT narzędzia, które pokaże gdzie dana kategoria jest użyta, a tym bardziej nie ma narzędzia, które by pozwalało usunąć te wystąpienia.

 

Link to postu
4 minuty temu, Andrzej Kubik napisał:

No to nic dziwnego że się obaj dopytujemy bo chce Pani zrobić jedno, ale dla niepoznaki pisze o czymś zupełnie innym 😉

Pisze Pani że nie może usunąć schematów, jeśli były używane, a tymczasem z poniższego tekstu widać że próbuje Pani usunąć kategorię, a nie schemat.

Reasumując - schematy można usuwać zawsze. I to tyle w temacie usuwania schematów.

Kwestia usuwania kategorii wygląda zupełnie inaczej.

Kategorie można usuwać tylko wtedy jeśli nie występują nigdzie w systemie (a mogą być w wielu miejscach - w schematach, na dokumentach handlowych, magazynowych, finansowych, dekretach księgowych, w parametrach itd).

Nie ma w GT narzędzia, które pokaże gdzie dana kategoria jest użyta, a tym bardziej nie ma narzędzia, które by pozwalało usunąć te wystąpienia.

 

 

Kategorie uzywane sa tylko w schematach dekretacji :)

Mam pomysl jak to rozwiazac ale czemu zastosowanie zmiany zbiorczej dla 2 zapisow w rejestrze VAT i ustawienie kategorii na brak zamyka program bez ostrzezenia?

Link to postu
1 minutę temu, Andrzej Kubik napisał:

Nie, no przecież sama sobie Pani przeczy.
Z tego co Pani pisze widać że kategorie są używane również w zapisach w ew. VAT, a nie tylko w schematach.

Co do przyczyny dziwnego zachowania programu to już trudno mi teoretyzować.

Mam nadzieje ze wiadomo bylo o co mi chodzi, kategorie uzywane sa tylko w rejestrach vat i schematach dekretacji i nigdzie wiecej...

 

Problem rozwiazany - na Windowsie 10 dziala bez problemu, na Windowsie 7 zamyka program :)

 

Pozdrawiam

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...