Skocz do zawartości

Sello 1.8.1

Polecane posty

Witam,

 

Kilka moich uwag po opublikowaniu wersji sello 1.8.1

 

1. Szok z powodu błyskawicznej reakcji "panów sello" na sugestie dotyczoczące FODów wersji 1.8.0 i szybkie opublikowanie wersji poprawionej:)

 

2. Ogólnie dzięki obsłudze FOD przez Sello, praca stała się przyjemniejsza (no to wklepywanie adresów i ciągłe ctrl C , ctrl V było nieco męczące, a i o błąd czy przeoczenie było łatwo). Teraz już tylko pozostał problemem z gamoniami co zamiast wypełnić FOD piszą zwykłego emaila np. z adresem do wysyłki (a może i na nich znajdziecie jakiś sposób?) ;)

 

3. Ogólnie wersja działa stabilnie i wprowadzone nowości są dopracowane i nie ma się do czego przyp....

 

4. Wreszcie jest możliwość wystawiania aukcji o zadany interwał - wielkie dzięki!

 

To pozytywy.

 

Teraz negatywy:

 

1. Nadal nie synchronizują (jedynie aktualizują) się cechy i zdjęcia (wiem że nie było obiecane na 100% że znajdzie się to w tej wersji ale proszę o informację kiedy wprowadzicie przycisk "pełna synchronizacja z subiekt gt")

 

2. nadal nie pojawia się po synchronizacji nowa cecha z subiekta w rozwijanym menu sello (trzeba sello restartować) Niby drobiazg ale obciachowy.

 

3. Poprawiono problem z opcjami wysyłki dla ebay.co.uk ale nie poprawiono błędu z ceną.(który również był sygnalizowany) Kiedy w szablonie ustawiona jest cena wywoławcza na [Towar:Cena] przy wystawianiu z takiego szablonu pokazuje się błąd "że cena wywoławcza musi być większa od 0" W tej chwili na ebay.co.uk można wystawić z szablonu aukcje tylko jeśli w szablonie zada się konkretną wartość.

 

Cena na ebay.co.uk musi być podana w funtach. Może problemem jest przeliczanie? Cena towaru jest w złotówkach.

 

 

5. W nowej wersji nie znalazła się także możliwość filtrowania wystawionych towarów w zależności od konta (to akurat było obiecane;)

 

Uprzejmie proszę o komentarz.

Link to postu

niestety ale nadal odznaczający się ptaszek ignorowania występuje.

 

klient np wybiera przesyłkę za pobraniem my się na nią nie zgadzamy (brak komentarzy) po ponownym pobraniu FOD-ów znów transakcja nam się świeci na czerwono

 

koniecznie należy to poprawić i wprowadzić zapis do historii że takowa czynność była wprowadzana

Link to postu

 

3. Poprawiono problem z opcjami wysyłki dla ebay.co.uk ale nie poprawiono błędu z ceną.(który również był sygnalizowany) Kiedy w szablonie ustawiona jest cena wywoławcza na [Towar:Cena] przy wystawianiu z takiego szablonu pokazuje się błąd "że cena wywoławcza musi być większa od 0" W tej chwili na ebay.co.uk można wystawić z szablonu aukcje tylko jeśli w szablonie zada się konkretną wartość.

 

 

Wydaje mi się,że to akurat nie jest błąd programu, tylko niewłaściwie zdefiniowany szablon aukcji.

 

Należy:

 

- w towarze, który będzie wystawiany na serwisie eBay ustawić w zakładce "Serwis" w polu "Serwis" właściwy eBay ( w tym wypadku ebay.co.uk) oraz jedmą z dwóch

cen: "cena podana przez użytkownika" lub "wylicz automatycznie"

 

- w szablonie aukcji w zakładce  "Podstawowe" w polu "Cena wywoławcza" za pomocą  funkcji "Wstaw" wstawić autotekst "Cena towaru"

w polu pojawi się [Towar::Cena] )

 

Jeśli to nie działa, to proszę o zrzuty ekranu opisanych zakładek w szablonie aukcji i towarze, będących wzorcem wystawianej aukcji zwracającej błąd na adres: sello@insert.com.pl

 

Link to postu

 

Wydaje mi się,że to akurat nie jest błąd programu, tylko niewłaściwie zdefiniowany szablon aukcji.

 

Należy:

 

- w towarze, który będzie wystawiany na serwisie eBay ustawić w zakładce "Serwis" w polu "Serwis" właściwy eBay ( w tym wypadku ebay.co.uk) oraz jedmą z dwóch

cen: "cena podana przez użytkownika" lub "wylicz automatycznie"

 

- w szablonie aukcji w zakładce  "Podstawowe" w polu "Cena wywoławcza" za pomocą  funkcji "Wstaw" wstawić autotekst "Cena towaru"

w polu pojawi się [Towar::Cena] )

 

Jeśli to nie działa, to proszę o zrzuty ekranu opisanych zakładek w szablonie aukcji i towarze, będących wzorcem wystawianej aukcji zwracającej błąd na adres: sello@insert.com.pl

 

 

 

 

No tak. Jeśli zmieni się w towarze sposób wyliczania można taki towar wystawić na ebay.co.uk i Sello ślicznie przeliczy cenę. Bardzo dziękuję za informacje.

 

Tylko jak to zrobić dla 1000 towarów? Czy jest możliwość zbiorczego ustawiania sposobu wyliczenia ceny w zależności od serwisu?

 

 

 

 

 

Link to postu

Takiej funkcjonalności w programie nie ma.

 

A będzie?

 

No bo w tej sytuacji można powiedzieć, iż nie ma możliwości wystawiania towarów na ebay.co.uk jak tylko na konkretnie zadaną wartość w funtach. Bo Sello nie jest programem dla kogoś kto wystawia kilka/kilkanaście aukcji i może sobie ręcznie pozmieniać w towarach. Tu musi być mechanizm "hurtowy"!

 

Starsznie się przed tym bronicie (ja nawet domyślam się dlaczego) ale musicie wreszcie zrobić import/eksport towarów w sello. No jak ja mam teraz zmienić sposób wyliczania cen dla 1000 towarów? Skoro nie potraficie/nie macie czasu dostarczyć odpowiednich funkcjonalności dajcie możliwość importu/eksportu np. z excella i sami sobie będziemy zmieniali wszelkie parametry.

 

Czekam nadal na komentarz Panów programistów Sello do moich uwag.

 

Dziękuję.

Link to postu

Na pewno z głównej strony pobierania Sello:

http://www.sello.pl/download/53286008/pub/demo/Sello/Sello_Klient.exe

ATSD plik podlinkowany w wątku forum dot. opublikowania wersji 1.8.1 to pełne Sello, razem z serwerem bazy danych (sam pobierałem tylko aktualizację, więc nie wiem)?  Jeśli tak to jest to rozwiązanie nieco bez sensu - stamtąd pobierać będą w zdecydowanej większości (a pewnie wyłącznie lub prawie wyłącznie) ludzie, którzy już Sello mają...

Link to postu

@Tadzimir,

 

Mam ten plik, który waży 50,8MB (więc chyba to ten?). Kiedy go uruchamiam otrzymuję komunikat: "Sello wymaga zainstalowania w systemie następujących składników. Aby rozpocząć instalowanie tych składników, kliknij przycisk Install (Instaluj)."

 

Na liście składników pojawia się właśnie SQL Server 2005 Express (x64), który nie jest mi potrzebny i boję się, że będę miał problem z bazą danych.

 

Do wyboru mam jedynie opcje "Instaluj" lub "Anuluj". Nie mogę tego komunikatu zignorować. Po wybraniu "Anuluj" instalacja zostaje wstrzymana.

Link to postu

Poniższą kwestię przenoszę z wątku na temat wersji 1.8.0

 

 

 

Chodzi o to że program którym importuję listy nie widzi tego ostatnio dodanego pola "telefon" i muszę telefon zmieniać ręcznie już po zaimportowaniu.

To chyba lepiej, żeby ten program importujący listy brał telefon z właściwego miejsca, czyli z transakcji. Inna sprawa, że telefon mógłby się dodawać również do klienta.

 

 

1. A jakie jest to nowe miejsce, w którym jest telefon zmieniony na podstawie FOD?

Żeby wydrukować etykiety adresowe, w edytorze wydruków wskazywałem dotychczas [Klient_Telefon]. Co mam wprowadzić tam teraz? W "Transakcji" nie widzę pola "Telefon" ale "Adres do wysyłki". Jak wyciągnąć sam numer telefonu?

 

2. Co się stanie jeśli w edytorze wydruków podam nowe miejsce, w którym pojawia się telefon na podstawie FOD a klient nie prześle go w formularzu? Skąd edytor ma wiedzieć, że w takim wypadku należy numer telefonu jednak zaciągnąć z pola [Klient_Telefon]?

Link to postu
1. Nadal nie synchronizują (jedynie aktualizują) się cechy i zdjęcia (wiem że nie było obiecane na 100% że znajdzie się to w tej wersji ale proszę o informację kiedy wprowadzicie przycisk "pełna synchronizacja z subiekt gt")

Zapewne będzie to zrealizowane kompleksowo z większym zagadnieniem kryjącym się pod nazwą "poprawki GT"

 

2. nadal nie pojawia się po synchronizacji nowa cecha z subiekta w rozwijanym menu sello (trzeba sello restartować) Niby drobiazg ale obciachowy.

Podniosłem priorytet, najprawdopodobniej będzie to zrealizowane wraz z p.1

 

5. W nowej wersji nie znalazła się także możliwość filtrowania wystawionych towarów w zależności od konta (to akurat było obiecane;)

W następnej dużej wersji, a nie w poprawce. Kolejna wersja w naszym rozumieniu to jest 1.9.0, 1.10.0, 1.11.0, natomiast wszelkie poprawki do tych wersji publicznych zmieniają numer wersji na 3 pozycji (servicepacki) - 1.8.1

 

sello 1.8.1 niestety nadal odznaczają się transakcje z odbiorem osobistym paczki odebrane są znów oczekujące do odbioru

Tylko z odbiorem osobistym? Mógłbyś dokładniej opisać sytuację, ze screenami, najlepiej na maila sello@insert.com.pl .

 

1. A jakie jest to nowe miejsce, w którym jest telefon zmieniony na podstawie FOD?

Żeby wydrukować etykiety adresowe, w edytorze wydruków wskazywałem dotychczas [Klient_Telefon]. Co mam wprowadzić tam teraz? W "Transakcji" nie widzę pola "Telefon" ale "Adres do wysyłki". Jak wyciągnąć sam numer telefonu?

W strukturze adresowej, np adres do wysyłki jest dodane pole telefon. Na wydruku pole Klient_Telefon należy zamienić na Odbiorca_telefon.

 

2. Co się stanie jeśli w edytorze wydruków podam nowe miejsce, w którym pojawia się telefon na podstawie FOD a klient nie prześle go w formularzu? Skąd edytor ma wiedzieć, że w takim wypadku należy numer telefonu jednak zaciągnąć z pola [Klient_Telefon]?

Domyślnie, przy tworzeniu nowej transakcji kopiowany jest adres z klienta, w tym domyślny numer telefonu tego klienta. Zatem, sytuacja w której tego telefonu tam nie będzie może dotyczyć tylko transakcji utworzonych w starszej niż 1.8.0 wersji programu.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

w moim przypadku wygląda to tak:

 

-po zrobieniu dokumentu końcowego (ctrl+s), gdy chcę zarejestrować wpłatę (ctrl+W) sello zmusza mnie do ponownego naznaczenia klienta, jeśli tego nie zrobię nie działa ctr+w) -wkurza i zabiera czas ;)

 

-przy pracy na paru stanowiskach,gdy mam podświetlonego klienta X, a sello się "odświeża" lista samoistnie przeskakuje mi na innego klienta-czasem się zdarza przez to pomylić adres wysyłkowy.

 

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...