Skocz do zawartości

kolejność pozycji w części ewidencyjnej JPK_V7M

Polecane posty

Według czego Subiekt nexo pro dokonuje ułożenia dokumentów zakupowych w części ewidencyjnej JPK_V7M ?

Klient nie ma ani rewizora ani rachmistrza i wprowadza dokumenty zakupu towarów handlowych jako FZ. Nadawane są kolejne nr wg daty otrzymania i kolejności wprowadzenia.

W momencie kiedy jest tworzony JPK_V7M wewn. i wysyłany do biura rachunkowego te stwierdza, że dokumenty są ułożone w pliku nie po kolei. Podczas sprawdzania faktycznie w ramach dnia są one wg jakiegoś klucza inaczej ustawiane w JPK niż wynika to z kolejności wprowadzenia jak i numeracji FZ. Poniżej faktyczna kolejność wprowadzania:

gt3.thumb.png.f72de0b498b7460c8abb96456b5f49e7.png

a tymczasem w JPK:

gt5.thumb.png.b4df374e7b4ce4a8ed46e4d074551cf5.png

Co jest przyczyną takiego "rozjazdu" uszeregowania i jak temu zaradzić ? Nawet jak na ekranie przeglądam JPK i kliknę w sortowanie wg daty wpływu to zapisy nie są układane po kolei (a w zakładce faktur zakupu wg daty otrzymania są prawidłowo - pierwszy screen).

 

Link to postu

Problem jest taki, że biuro otrzymując dokumenty w oryginale (papierowe) ułożone wg kolejności wprowadzenia nie może ich w prosty sposób sposób zweryfikować i opisać porównując z otrzymanym plikiem jpk ponieważ kolejność w nim już nie jest zgodna z kolejnością wprowadzenia. Ja rozumiem że pierwszym kryterium jest data uzyskania prawa do odliczenia - zerknijmy na powyższy przykład - wszystkie dokumenty z datą wpływu 03.02 mają tą samą datę uzyskania prawa do odliczenia jednak dlaczego w ramach tej samej daty dokumenty nie są dalej uporządkowane wg kolejności wprowadzenia (wtedy zapewne byłoby wszystko ok) tylko wg jakiegoś innego kryterium ?

W pierwszym momencie tez pomyślałem że biuro się czepia niemniej stawiając się w ich sytuacji opisanie dokumentów i ich weryfikacja robi się mega żmudną pracą. Co ciekawe jeśli zrobi się dokument JPK_FA to ułożenie dokumentów zakupu wydaje się być prawidłowe - niemniej klient nie chce aby niepotrzebne dane związane z pozycjami poszczególnych dokumentów były przekazywane do biura bez wymogu ze strony KAS.

Czy można to w jakiś sposób poprawić ? Ja mam już podobną sytuację u 3 klientów z różnych biur.  

Link to postu
  • 3 lata później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...