Skocz do zawartości

Faktura bez uzupełnionego NIPu przez klienta

Polecane posty

Witam

 

Integracja Allegro - Sello - SubiektGT

 

Jak klient zaznaczy podczas zakupu na Allegro "chcę fakturę" a nie uzupełni numeru NIP, to mu się w subiekcie wystawia faktura, ale bez numeru NIP. Taki dokument jest nic nie warty, w takiej sytuacji powinien się wystawiać paragon. Jak to zmienić? Co zrobić, aby w takiej sytuacji, gdy klient wybrał Fakturę a nie uzupełnił NIP - nie była wystawiana faktura tylko paragon?

Link to postu

W Sello "Parametry" > "Zewnętrzny system sprzedaży" > zakładka "Dokumenty" nie widzę opcji

Blokuj wystawienie faktury sprzedaży, gdy nie podano numeru NIP

 

mam aktualną najnowszą wersje Sello oraz Subiekta, czy coś należy doinstalować?

 

edit: znalazłem artykuł 

 

 

pytanie więc brzmi, jak zautomatyzować proces fiskalizowania faktury na osobę fizyczną bez numeru NIP

 

 

 

Edytowane przez Tomasz Wrotkowski
Link to postu

@MARCIN e-kupowanie.pl widziałem, że Ty też miałeś kiedyś podobne rozterki, może masz jakiś pomysł na zautomatyzowanie tego procesu? @Bartosz Rosa wyjaśnił w jaki sposób zablokować wystawianie faktur przez Sello dla klientów bez NIPu, ale co dalej? Ręcznie należy wystawiać dla nich paragony i na ich podstawie faktury do paragonów w Subiekcie?

Link to postu

Dla mnie też jest to problem. Sugerowałbym zrobienie jakiegoś dodatkowe checkboxa w ustawieniach sprzedaży który automatycznie wystawiał by paragon i do paragonu fakturę. A jeśli nie jest zaznaczony to taki dokument powinien być pomijany przy mechanizmie "Dokumenty końcowe" ale jednocześnie powinien zostać dodany jakiś przycisk umożliwiający wykonanie tej operacji (paragon i faktura) ręcznie ale z poziomu sello. Rozumiałbym opór gdyby to były rozwiązania z różnych stajni.

Link to postu
20 godzin temu, Tomasz Wrotkowski napisał:

Ręcznie należy wystawiać dla nich paragony i na ich podstawie faktury do paragonów w Subiekcie?

Tak robię. Dzięki blokadzie w Sello, która nie pozwala wystawić faktury gdy nie ma NIP zautomatyzowałem swoje zachowanie i zostałem automatem do przeklikiwania zmian na paragon i drukowania faktury z subiekta... 😁😁😁

 

Obecnie i tak jest postęp w Sello, bo blokada jest skuteczna i nie trzeba kasować błednie wystawionych faktur sprzedaży... Czakam na następne kroki programu, ale to nie takie zapewne proste do oprogramowania...

 

 

8 godzin temu, Leszek Oleszczuk napisał:

(paragon i faktura) ręcznie ale z poziomu sello.

To już była by jakaś pomoc...

 

Może przy blokadzie wystawienia faktury Sello mogło by pytać, czy przestawić znacznik na paragon i do niego wydrukować fakturę detaliczną? Np. przy potwierdzeniu 'tak' FS zmienia się na P i od razu wyłączana jest synchronizacja zamówienia z allegro (żeby FS nie wrócila) a po wydrukowaniu paragonu pojawia się guzik "wystaw fakturę detaliczną"?

  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 26.03.2021 o 11:18, Tomasz Wrotkowski napisał:

Ręcznie należy wystawiać dla nich paragony i na ich podstawie faktury do paragonów w Subiekcie?

W tej chwili tak. Blokada z poziomu Sello została dodana aby na szybko móc zablokować chociaż tworzenie takich faktur, do czasu aż nie dodamy osobnej funkcji do obsługi FSd.

W dniu 27.03.2021 o 08:19, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Obecnie i tak jest postęp w Sello, bo blokada jest skuteczna i nie trzeba kasować błednie wystawionych faktur sprzedaży... Czakam na następne kroki programu, ale to nie takie zapewne proste do oprogramowania...

Tak właśnie, ten pstryczek miał za zadanie zatrzymać zły proceder :). Natomiast rozwiązanie docelowe czeka na realizację. Czy jest skomplikowane? Może niekoniecznie, ale po prostu wymaga więcej czasu, więc na szybko dodaliśmy blokadę bo ta jest dość prosta i szybka w realizacji.

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Dokonałem wpisu do rejestru i zrobiłem wszystko wg poradnika zamieszczonego wyżej i działa - w sensie, że nie jest możliwe wystawienie faktury bez NIP - podświetla na czerwono. Osoba zajmująca się fakturowaniem stwierdziła, że nie jest to dużo pracy, około 2% zamówień są to faktury bez NIPu i można bez problemu to robić ręcznie (zmieniać w Sello na paragon imienny i w Subiekcie wystawiać fakturę do paragonu).

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...